Recommended Posts

Pozdrav,

Trebao bi mi savet oko centriranja trapa na BMW E36 copue.

Tacnije bio sam na centriranju trapa pre mesec dana, da ne pominjem gde, i kao majstor mi je odradio trap. Juče vidim pojedene gume sa unutrasnje strane i to poprilicno dobro. Odem kod njega kaze on meni sve je ok trag dobar ali nagib tockova nije dobar i kaze on meni da nema mogucnosti stelovanja nagiba kod BMW???

Pitanje za sve koji se razumeju. Da li ima mogucnost za stelovanje nagiba prednjih tockova i ako neko zna nekog ko se bavi time a da je iz Beograda?

Hvala.

Link to post
Share on other sites

Bobane, hoces da kazes da stelovanje nagiba se radi na letvi volana??? Jer ‚‚majstor‚‚ me ubedjuje da kod bmw nema stelovanja nagiba tokova vec samo ugla po vertikali tj otvorenosti i zatvorenosti traga

 

 

Link to post
Share on other sites
Just now, Golub81 said:

Bobane, hoces da kazes da stelovanje nagiba se radi na letvi volana??? Jer ‚‚majstor‚‚ me ubedjuje da kod bmw nema stelovanja nagiba tokova vec samo ugla po vertikali tj otvorenosti i zatvorenosti traga

 

 

Na to sam mislio

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Golub81 said:

Ok. Ok. Prosto ne mogu da poverujem da ne postoji mogucnost stelovanja nagiba.

Posetis dobrog limara da pregleda stanje koseva,tj da li je tu neko nesta radio,pa ako postoji mogucnost da se to ispravi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 19.8.2016. at 9:50 AM, 777.boban said:

Prednji se steluju na letvi,tj na krajevima letve,a ako je havarisan moze da bude problem sa stelovanjem trapa.

Nije tačno.

Nagib točkova iliti minusi se "šteluju" izbacivanjem podloški ako ih ima izmedju amortizera i glavčine. Bez podloški bi trebao da bude u zelenom na optici ako je prav na šasiji itd.. Evo link sa slikom: 5293bdd3e2efenrlsaja1385414099.jpg
A na letvi tj krajnicama se "šteluje" zatur točkova tj razmak izmedju njih da li će točkovi stajati ovako / \  ili  \  / ili pravo I I .
Imao sam e36 i poznajem ga u detalj.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MladenR said:

Nije tačno.

Nagib točkova iliti minusi se "šteluju" izbacivanjem podloški ako ih ima izmedju amortizera i glavčine. Bez podloški bi trebao da bude u zelenom na optici ako je prav na šasiji itd.. Evo link sa slikom: 5293bdd3e2efenrlsaja1385414099.jpg
A na letvi tj krajnicama se "šteluje" zatur točkova tj razmak izmedju njih da li će točkovi stajati ovako / \  ili  \  / ili pravo I I .
Imao sam e36 i poznajem ga u detalj.

da ali fabricki ne idu podloske.a ako ih ubacujes jos vise povecavas minus.a kod njega je veliki koliko sam razumeo

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MladenR said:

Nije tačno.

Nagib točkova iliti minusi se "šteluju" izbacivanjem podloški ako ih ima izmedju amortizera i glavčine. Bez podloški bi trebao da bude u zelenom na optici ako je prav na šasiji itd.. Evo link sa slikom: 5293bdd3e2efenrlsaja1385414099.jpg
A na letvi tj krajnicama se "šteluje" zatur točkova tj razmak izmedju njih da li će točkovi stajati ovako / \  ili  \  / ili pravo I I .
Imao sam e36 i poznajem ga u detalj.

Sta nije tacno?Nijeedan e36 nema te sajbne na glavcini,rasturio sam ih 30 i nijedan nije imao nijednu podlosku,to su neke budzevine.

Trap je takav da se steluje samo zatvorenost i otvorenost tockova,glavcina je  fixna,to sa sajbnama je vadjenje trnja ako je auto iskrivljen,ili ako po zelji hoces da izbacujes tocak u minus.Zbog cega postoji klin ili ti uvodnik na glavcini ???Da bi amortizer prisao skroz do glavcine,a ne da se drzi na srafovima ili u tvom slucaju na sajbnama.

Slabo ga poznajes :)

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Dzoni said:

Ja koliko vidim ovim podloskama je neko stelovao plus a ne minus :D

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Lose vidis...:)  Ako tocak izbacujes u donjoj zoni oon ide gore u minus.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dzoni said:

Ja koliko vidim ovim podloskama je neko stelovao plus a ne minus :D

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

pa da jeste stelovao plus ,oterao ga debeli u minus ?

Link to post
Share on other sites

A jes majku mu stvarno je donji deo izbacen ali mi ovaj disk deluje toliko u plusu da sam se istripovao...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 30.9.2016. at 11:08 PM, 777.boban said:

Sta nije tacno?Nijeedan e36 nema te sajbne na glavcini,rasturio sam ih 30 i nijedan nije imao nijednu podlosku,to su neke budzevine.

Trap je takav da se steluje samo zatvorenost i otvorenost tockova,glavcina je  fixna,to sa sajbnama je vadjenje trnja ako je auto iskrivljen,ili ako po zelji hoces da izbacujes tocak u minus.Zbog cega postoji klin ili ti uvodnik na glavcini ???Da bi amortizer prisao skroz do glavcine,a ne da se drzi na srafovima ili u tvom slucaju na sajbnama.

Slabo ga poznajes :)

ti idi pročitaj šta si napisao gore pa pametuj.

Link to post
Share on other sites

Aj dodirni me sveti covece..............Prosvetli me objasnjenjem molim te,neznam gde gore da idem,ako ti nije tesko napisi dole da vidim gde sam pogresio,ako jesam rado cu se izvinuti,nemam taj problem.....pa pogresi covek...

Link to post
Share on other sites

Izvoli pa čitaj 10x ako treba ;)
Ne sumnjam ja da si ih rasturio 30, nije isto biti rasturač kola i mehaničar koji popravlja.
Objasnio si čoveku štelovanje zatura točkova, tj da li će biti izbačeni napolje ili uvučeni unutra. A ne nagib ili ti minus-plus.

888.jpg

Link to post
Share on other sites

raspon tockova se steluje na sponama i to je otvorenost ili zatvorenost prednje strane tockova u odnosu na zadnju,nagib je nagip tocka.ubodnosu na podlogu tj izbacenost donje strane tocka u odnosu na gornju,izbacen je minus ,uvucen je plus a zatur tocka je pomerenost toscka komplet ka prednjem ili zadnjem kraju vozila u odnosu na osu amortizera

Link to post
Share on other sites