Problem: Pre-supply pressure monitoring


Recommended Posts

Svrena na vreme kada osetim da se auto malo umrtvi zakacim na dijagnozu i vidim gresku "Pre-supply pressure monitoring"

obrisem je i auto ide kako treba neko vreme, cim se auto za nijansu umrtvi znam da je opet greska tu, udjem sa dijangnostikom i opet isto-svaki dan vozim auto i odma primetim kad se to desi.

*Dizne proveren odlicne

*Pumpa a patosu odlicna proverena juce manometrom

Probao sa filterim goriva ali nij do njih..

Uz to imam jednu konstantnu gresku na inpi u Live parametrima gde uvek ide u minus kada dam gas, dok je u leru na nuli ili blagi +.

U pitanju su live parametri na strani 3 "Analog Values 3", desno gornji cosak gde pise "P-amount od the PI-IDEAL SPEED CONTROL"

EVO SLIKA U LERU:20160603_074226_resized-48b428.jpg

I SLIKA KAD DAM GAS:20160603_074251_resized-81220d.jpg

Link to post
Share on other sites

Pre-supply je pritisak do commonrail-a,znaci od pumpe u rezervoaru do pumpe na motoru.Imas senzor na filteru goriva i regulator pritiska na samoj commorail pumpi.

Cim se auto umrtvljuje znaci da ili nema dobar dovod goriva do CR-a ili opada pritisak pa ide u safemode.Proveri taj senzor na filteru,on meri pritisak do CR-a i u leru treba da bude ne manji od 3,70 bara(imas na INPI pre supply pressure),ako je manji onda trazi problem ili na situ i pumpi u rezervoaru ili na pumpi na patosu.

Link to post
Share on other sites

pumpa u patosu je juce kacena na manometar i kaze u leru 3.45 kad se pritisne skoro  pun gas opada do 3,1. kaze mi Radic bmw da je pumpa dobra i da nije tu problem..

kako senzor na filteru da ispitam sa drugim ili...

Link to post
Share on other sites

regulator pritiska na komonrailu ili senzor na magistrali od ubrizgavanja tu je problem 

Link to post
Share on other sites