Recommended Posts

Društvo želim pomoć oko kupovine. Lomim se mesecima da li da izmem 3.0 dizel ili benzin. Zelim rejstajling verziju da je limuzina.

Svaki savet dobrodošao.

Samo mi nemojte pominjati registraciju to me baš briga.

Link to post
Share on other sites

jeste top je, sad su cak i neke sitnice sredjene, tipa par senzor neki koji nije radio, mrtvi pixeli cini mi se na tabli, pa vraceni katalizatori bili su iseceni, pa nove gume, jbg sakupi se od sitnica lepa suma :) i Bobanov iz Kacareva je dobar i nije ni blizu ove cene kako kaze, zasto bi onda nekom poklonio 1500e, malo je bezveze a ima sve ko i ovaj plus je manuelac po meni bolja varijanta nemas glavobolju i manje trosi i siva najzahvalnija boja.

 

Link to post
Share on other sites

Gledam preko 4000€. Znači dizel ? Čitao sam dosta pohvala za taj motor. Inače sviđa mi ae zvuk tog dizela. Nikada nisam imao dizela pa se nekako bojim da ga uzmem.

Ima li taj 3.0d manuelni menjač sa 6 brzina ?

Našta da obraćam pažnju kod kupovine ?

Link to post
Share on other sites

Taj što si objavio neću sigurno. :)

Sa 6 brzina mislim samo da je 540i

e46 2.0d 150ks ima 6 brzina pa kontam da i e39 ima taj 3.0d

Taj 3.0d je ubacivan u x3 i ima 6 brzina.

Link to post
Share on other sites

Auto bi najviše i koristio za auto put. Cuo sam da taj dizel zna da troši i preko 10 litara sa nekom osrednjom vožnjom. To baš nije malo. Mada ga zato svi hvale da ide nenormalno dobro.

Link to post
Share on other sites

Meni preko 10 nikad nije trosio ni po gradu, ni on ni 330d, a stisnem ga muski povremeno. Poslednje merenje cep-cep (330d)950 km sa 58l, 600km na otvorenom 350 grad. Prosek 6.1, a na bordu 5.7. Na sve ovo za peticu dodaj 0.5l maksimalno. Manuelac naravno, kod automatika nesto vise, posebno po gradu

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bio sam sa prodavcem 3.0d i došli na temu oko potrošnje on kaže 12 mu troši. Automatik. E jbt to je stvarno puno.

Više sam zagrejan nekako za benzinca.

Link to post
Share on other sites

evo ti info iz prve ruke, bez lazi i prevare

2,5d 120kw grad 10 do 10.5max nikad nije preko toga trosio(znas kakve su guzve u bg stani kreni i kakva brda imaju:)

otvoreno sa klimom autoput 6.5, bez klime 5,5, kad idem ibarskom potrosnja je 5 jer je to voznja 70-90 bez nekih naglih ubrzanja

sve sam merio na sipanju, inace bord laze za 0,6litara kod mene

auto je manual karavan gume 17 225 50

 

komsija je do skoro imao limuzinu 525d  isti motor i automatik

grad potrosnja 12-13 litara gume 17 na njemu bila 235 45 17

Link to post
Share on other sites

Za automatik e39 525d na 235 45 17 potvrdjujem da je grad od 10-12 u D oko 10 u manual rezimu.Sto se otvorenog puta tice od 6.5 do 8 sve zavis kako ga teras.Inace po mom skromnom misljenju serija 5 je sve ono sto je sustina bmw-a. 2.5 je kompromis a 3.0 je prava mera

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

3.0d automatik moj vec 3godine,neprelazi 10L jako kratkih relacija,stani kreni,ovde kod mene u Bogaticu sve destinacije su na 1-2km. Naravno auto je potpuno ispravan,mislim na termostate,dizne,grejace i bilo sta drugo sto moze da utice na potrosnju.

Link to post
Share on other sites