opet problemi sa n42


Recommended Posts

citao sam mnogo tema u vezi n42 ali nisam nasao da je neko imao simptome kao u mom slucaju . bilo hladan ili vruc auto na leru ne radi lijepo , ravnomjerno vec ima neke kao prekide kao da izleti iz takta . takodje na prvu guta gas . u voznji nekad ali nekad zna da stucne na niskim obrtajima . inace motor lijepo vuce , malo trosi goriva , malo vise ulja  i nema nikakvih ruznih zvukova . ako je neko imao slican problem volio bi da napise . ja sam pomislio da su svijece i zamjenim ali nikakvog efekta . 

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, StunterSM said:

Ima tu svega na tom motoru sto moze da jebe. Sad jedan sredjujem, isto takve gluposti mu se desavaju. Za dalji rad na njemu ce ti trebati dobar majstor. 

Ps: Nema veze sa temom, da li slucajno znas Ajdina iz Tz vozi e34?

Znam Ajdina , prijatelji smo .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
On 7.9.2016. at 9:48 PM, 93fukru said:

citao sam mnogo tema u vezi n42 ali nisam nasao da je neko imao simptome kao u mom slucaju . bilo hladan ili vruc auto na leru ne radi lijepo , ravnomjerno vec ima neke kao prekide kao da izleti iz takta . takodje na prvu guta gas . u voznji nekad ali nekad zna da stucne na niskim obrtajima . inace motor lijepo vuce , malo trosi goriva , malo vise ulja  i nema nikakvih ruznih zvukova . ako je neko imao slican problem volio bi da napise . ja sam pomislio da su svijece i zamjenim ali nikakvog efekta . 

Ja sam se u servisu zezao sa jednim sa skoro istim simtomima 5 dana. Imao je problem sa protokomerom i senzorom na bregastoj. Bez dijagnostike je apsurdno bilo sta pisati.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Da se javim posle svega , mozda nekom pomognem . Kao prvo ovo mi je prvi BMW i toliko sam razocaran ovim modelom da se to ne moze opisat .

Da skratim , neko prije mene je mjenjo lanac i vanos  . umjesto izduvnog vanosa ubacio je usisni tako da u motoru su bila dva usisna vanosa i usput ne uzubi dobro , desna bregasta odstupala za jedan zub .....kupim novi vanos , odlucim usput i teflone(gumice ventila) da zamjenim . Upalimo auto , na dijagnostici nema gresaka , auto radi ko sat . Dok sam doso do krajnjeg rezultata , auto je proslo par majstora , majstori uzeli bruku para ,a djelovi jos skuplji od oba majstora ....... 

Link to post
Share on other sites
Da se javim posle svega , mozda nekom pomognem . Kao prvo ovo mi je prvi BMW i toliko sam razocaran ovim modelom da se to ne moze opisat .

U ovom tvom slucaju nije do modela vec do prethodnih "majstora".

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

ma kako nije do modela , kupim osnovni model 1.8 sa sirotinjskih 115 ks i treba mi specijalni alat , specijalni djelovi i specijalni majstor ....... kao da vozim neko cudo tehnike 1.8 sa 250ks , neka mashina sa druge planete ......

Link to post
Share on other sites
On 23.10.2016. at 5:44 PM, 93fukru said:

ma kako nije do modela , kupim osnovni model 1.8 sa sirotinjskih 115 ks i treba mi specijalni alat , specijalni djelovi i specijalni majstor ....... kao da vozim neko cudo tehnike 1.8 sa 250ks , neka mashina sa druge planete ......

Za svaki moderniji auto ti treba poseban alat, za svaki motor istog modela drugaciji alat. Isto bi prosao i da si uzeo neki drugi polovnjak koji je neispravan

Link to post
Share on other sites