Temperatura rashladne tečnosti 730d 2010 f01 ?


Recommended Posts

Pozdrav :)

Pre nekih 2 meseca postao sam vlasnik 730d f01 iz 2010 sa predjenih 285000 km ali po sedistima i volanu kao i radu motora modli su slobodno spustiti na 80000 ali ok vozena je samo na autoputu.

Koliko znam menjani su diskovi, ulje u menjacu, plocice, lanac, sve je cakum pakum osim sto sam primetio da kazaljka za temperaturu ide skoro pa redovno nesto preko 100 stepeni a na 110 se ukljucuje ventilator. Ja sam iz Kikinde pa po vojvodini nemam nikakvih problema ali kad sam zasao u planine i krenuo uzbrdo primetio sam da se temperatura dize i na 120 pa sam imao jednom upozorenje da stanem i ohladim, kad ga ugasim tako, nece ni da upali dok se ne ohladi na ispod 100 stepeni. Rashladna tecnost je iznas minimuma i ne curi nigde.

Koja je uopste radna temperatura za taj auto i da li ko moze da da neki savet ili majstora gde da odem to da vidim posto bivsi vlasnik je sve radio u Alone a cuo sam previse losih stvari a u Radulovic mi se ne ide jer su mi preskupi posto sam pre vec imao dve e60tice a izmedju sam vozio Mercedes te znam gde bih njega vozio.

Hvala unapred ;)

 

Link to post
Share on other sites

jel u sistemu za hlađenjej voda ili 50-50? ako je voda to je problem, druga stvar moze biti  termostat, jesi proveravao donje crevo jel vruce kad auto dostigne radnu temeraturu ili ne, ako je hladno termostat blokirao je i ne otvara ga...

resavaj to da ne napravis havariju

Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kazem nemam pojma sta je unutra i nisam proveravao termostat jer nisam jos bio ni kod kakvog majstora jer me iznenadilo to a na odmoru sam van srbije danas sam bukvalno stojao nasred planine cekajuci da se ohladi da ga upalim... Koliko ne bi smela da predje temperatura, a fora je sto recimo vozio sam ga 180 kroz celu slovenju i hrvatsku bez pregrevanja, na leru se ne greje ,samo u planini kad ima uzbrdo da se vozi :S

Link to post
Share on other sites

osnovne stvari bi trebao da poznajes ali naucices kao sad kad prigusti.  provozaj auto neka dostigne 90-100 stepeni i otvori haubu. pipni crevo donje koje ulazi u hladnjak. ako je hladno, termostat ne otvara,blokira...javi sta kaze crevo za pocetak

Link to post
Share on other sites

sto je najgore nisam bas laik za auta i motore ali nekako kod ovakvih auta sam navikao da sam auto javlja greske a ovde ne vidim nikakvu crvenu skalu kod temperature pa nisam obracao paznju dok nisam dosao u planine

nista hvala provericu to za crevo

Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, igorkrnic said:

sto je najgore nisam bas laik za auta i motore ali nekako kod ovakvih auta sam navikao da sam auto javlja greske a ovde ne vidim nikakvu crvenu skalu kod temperature pa nisam obracao paznju dok nisam dosao u planine

nista hvala provericu to za crevo

navikao si na Alfu to jbe :D

Link to post
Share on other sites

operi hladnjake

Link to post
Share on other sites

skines hladnjake i operes bube lisce pljavstinu pa ces videti..

Link to post
Share on other sites

Inace ovako je to izgledalo slika

A kad sam stao u planini nije vise hteo da upali dok nije spala temperatura na tik ispod 100 slika

Ujutro cu da se provozam da pipnem donje crevo a kad se vratim kuci od nedelje dacu ga na pranje hladnjaka pa ako ni to ne uspe moram u ozbiljniji servis recimo ovlašćeni 

 

Link to post
Share on other sites

Da sad bas ispadoh noob, to je zaista temperatura ulja ali opet, zar sistem za hladjenje nije tu da ohladi i to ulje?

Sad razmisljam, mogao mi je i majstor to napomenuti. Da li to sad menja šta? Dokle ulje treba/sme da ide ? 

Da napomenem da dok sam ovo slikao motor je bio u safe modu, ko da imam 100 ks samo, kako spadne na oko 105 sve je ok

Link to post
Share on other sites

Normalno je da temp ulja raste kada je motor duze vreme pod teretom, kada ides uzbrdo. E sad, sigurno da je normalno da predje 100c, ali dokle treba da ide tesko je reci..

Takodje imas i hladjenje ulja, mozda je tu problemcic, ako uopste tebi bas to stvara probleme.

Neka neko pise ko se razume konkretnije u tematiku

Link to post
Share on other sites

To me po autu ceka za 15000 km mada planiram raditi mali servis sad kad se vratim u Srbiju jer menjao je to sve bivsi vlasnik (doduse u aloneu) pre oko nesto sitno iznad 15000 km tako da hm mozda onaj nije nesto dobro stavil ili lose ulje ili nije filter menjao ko ce ga znati sad se vec otvorilo dosta drugih stvari za razmisljanje. Sutra ja zovem drugara koji mi je prodao auto.

Eto ko kaze da su forumi beskorisni :D 

Link to post
Share on other sites

probao sam da pipnem donje crevo hladnjaka dok je ugrejam ali kad sam digao haubu skontao sam da je to nemoguce odozgo vec mora dole šuspleh da se skida tako da ništa od toga... danas sam od ohrida do skoplja isto imao 120 stepeni turu

Nista zovem radulovica cim se vratim u srb da se to overi oni ce bar dijagnostikovati kvar ako ga uopste ima, da ne ispadne da je alone stavio pogresno ili lose ulje

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Update za pvaj topic u slucaju da nekome koristi, rešeno je ovo davno termostat je bio problem, zamenjen je u Raduloviću i sve je ok mada sam prodao ovaj auto krajem 2016 pa uzeo isti samo benzinac 740i :)

Link to post
Share on other sites