Bmw 320d M 150ks


Recommended Posts

Pozdrav svima,

od pre neki dan sam postao vlasnik bmw-a e46, prva registacija decembar 2003, 190000 predjenih  uvoz Austrija, lep primerak sa servisnom knjigom.

Ima lepu opremu, sedista polukozne kadice, multifunkcionalni volan, tempomat, cd sarzer u gepeku, projektore u farovima, ksenone, m branike, svasta nesto ni sam jos uvek nisam sve povatao :)

Nadam se da cu biti zadovoljan autom, prvi put imam bmw, do sada se vozio vw

Svi komentari kritike, predlozi, saveti, su dobrodosli

Da li je odrzavanje ovog auta bas toliko skupo kao sto se prica?

Za pocetak me zanima pouzdan majstor u Novom Sadu, trebalo bi mali servis da odradim, koje ulje sipati, kolika je cena malog servisa itd.. 

 

jedna slika za pocetak

image.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Me pravi filozofiju oko malog servisa, prva garaza i menjaj,obrati paznju samo na kvalitet ulja i filtera.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao. :)

Daj jos slika nemoj da si skrt. :)

Sto se majstora tice, moja preporuka za servis Vojvodic - Dalmatinac, put Veternik Sajlovo. Covek se bas razume u Bmw i posten je skroz. Nije jeftin al necete ni oderati. Ja sam kod njega odrzavao 320d. I nikad nisam imao problema. Imas i Zekica koji je na dobrom glasu.

Pregledace ti ga komplet i reci sta mora a sta bi moglo a nije hitno...i sam odlucis. 

Sto se tice cene servisa, sve zavisi kakve delove uzmes i koje ulje. Razlika je sto ide vise ulja nego u VW, trebace ti 5,5l ulja(znaci moras kupiti 6l) i filter uljnih para, to nisi imao na VW. A ostali filteri zavisi koji kvalitet uzmes. Al po meni malo je skuplji od VW, al ce ti opravdati svaki dinar kroz uzitak i osmeh na licu. :)

Ako treba jos bilo kakva informacija, pitaj slobodno, tu smo da pomognemo. ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima, biće slika sutra ću ubaciti  kiša ovih dana pa nisam ga nešto mnogo fotkao :)

Auto ide jako lepo ovo malo koliko sam se vozikao, tek danas sam ga stigao registrovati...

Čuo sam od još par ljudi da je servis Vojvodić-Dalmatinac za svaku preporuku, tu je blizu mene tako da ću otići do njega da vidim da odradimo mali servis

Koje ulje preporučujete, koji viskozitet  da li je 5w30 full sintetic ok za taj motor?   planirao sam castrol ali voleo bi da čujem mišljenje forumaša 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao originalno Bmw ulje 5w30, probao sam i Liqui Moly 5w40 i Mobil Formula ESP 5w30 sve full sintetika. Sa svim tim sam bio zadovoljan, trosio mi je oko 0,3-0,5 na 10-12000km.

Castrol je preporuka za Bmw samo je kod nas teze naci originalno, pa je tu jedini problem.

Delove sam najvise uzimao u Lameni Ns, i uvek sam bio zadovoljan kvalitetom delova a i ulja.

Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama, i ja sam prvo mislio castrol iz razloga što na čepu od ulja tako piše :D  Upravu si da je teško naći pravi castrol, tako da ću verovatno sipati to Bmw originalno 5w30 full sintetic i to ono long life pa sam miran 15-20k  kilometara bar tako kažu(po servisnoj knjizi vidim da je i do sada sipano to long life) 

trenutno mi na bordu prikazuje oilservice -450km, sta to tačno znači i koliko je taj interval fabrički kad odradim sad servis?

Još jedno pitanje, na koliko pređenih kilometara se proverava lanac, i da li se on menja ili se samo doteže?

Hvala svima na pomoći, sve mi je ovo novo pa ako ima i po neko glupo pitanje nemojte zameriti :)

 

Obećao sam još slika, pa evo po koja

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to post
Share on other sites

Moja preporuka ti je da menjas do max 15000km ulje i filtere, ako prelazis preko toga godisnje mozes onda na godinu dana. Za uljne pare mozes na svaki drugi ili max treci, on ti cuva turbinu.

Najvise bude podesen na 22000km fabricki interval, ali to se sve moze menjati na dijagnostici tako da ne znam koliko je kod tebe. Resetuj servisni interval na satu i ispisace ti na koliko ti je namesten. 

Lanac se menja kad pocne da se cuje, do tad ne diraj. 

Jako lep primerak, da se navozas u uzivanju sa njim puno km. :) 

Ne vide se bas najbolje felne na slikama, al po meni samo bi njih promenio trenutno. (naravno stvar ukusa)

P.S. Inicijali na tablici mi se jako svidjaju. :) (moji)

Link to post
Share on other sites

Hvala Dule,  dugo se tražio ovakav primerak i konačno su se kockice složile, ima sve baš kako sam i tražio :)  što se tiče felni, prethodni auto je bio sa velikom felnom niskoprofilnom gumom i spušten pa sam se već zasitio toga da pazim na rupe, da vozim uvek sa strahom da ću negde nešto zakačiti odvaliti itd... Sad sam rešio da se vozim udobno, ove felne na bmw-u su 16ke guma 205/55 i zimske gume su na njemu što mi ide u prilog.  Čepovi na felnama su falili, to sam juče rešio uzeta nova sva 4 ubaciću slike felne

Možda nekad pređem na 17ke ali više od toga nikako :)

 

U planu je da se radi mali servis, preporuka od majstora je Mobilovo ulje  5w40 kaže da se najbolje pokazalo, separator uljnih para čuva turbinu a i dizne ako sam dobro razumeo, naravno menjaće se svi filteri, i pločice prednje i zadnje da sam miran.

Godišnja kilometraža mi je do 10000km, pa ću u skladu sa tim raditi servis na godinu dana

Bobane slažem se, problematična su i ulja i gorivo..  Gorivo sam čuo na molu da je najbolji dizel pa sipam tamo onaj sa aditivima.

 

Link to post
Share on other sites

Uspeo sam pokrenuti prskalice farova, jedan radi kako treba, a ovaj drugi kao da je blokiran vidi se da izlazi pena tj odradi prskalica svoje ali  ne izlazi napolje

Kako to resiti?

jos jedno pitanje

da li e46 ima onu foru da kada ostanu otvoreni prozori da preko daljinskog zakljucavanja spusti i prozore 

pokusavao sam ali nije mi uspelo, da li mozda treba duze da se zadrzi taster pa tek onda odreaguje?

Link to post
Share on other sites

Verovatno se zapušila. Kamenac. Probaj sa iglom i nečim protiv kamenca.

Mora da se drži dugme za zaključavanje par sekundi. Kada krenu da se podižu drži dugme dok se skroz ne zatvore jer čim ga pustiš oni automatski prestaju da se podižu. Isto važi i za spuštanje. :)

Link to post
Share on other sites

Da da ima tu foru da zatvoris/otvoris prozore kljucem. Kada otkljucas auto opet pritisni dugme za otkljucavanje i drzi ga. Trebalo bi za nekih 5s da krenu da se spustaju prozori. Isto tako i da ih zatvoris samo koristis dugme za zakljucavanje, tj. zakljucas auto, ponovo pritisnes i drzis dugme i prozori ce se zatvoriti :) 

Takodje kod modela sa siberom i on se otvara i zatvara zajedno sa prozorima.

Link to post
Share on other sites

juce palo detaljno sredjivanje, pa evo po koja slika :)

image.jpg

 

image.jpg

evo i slika felni, 16ke  na njima zimske gume 205/55. Ostaje tako za sada ok su mi pogotovo sto su kao nove

Nisu imale čepove, to smo odma nabavili i sada to izgleda ovako 

image.jpg

 

Link to post
Share on other sites