Bmw 320d M 150ks


Recommended Posts

  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hvala forumaši,  uspeo je reset potrošnje :)

nisam nešto posebno ispitivao tačnost borda, ali znam da mi trosi 7.5l kombinovane vožnje zimi će biti litar više i to je to... sasvim korektno za 150ks i tonu i po težak auto.

Priče da trosi 5l su bajke, možda na autoputu na tempomatu da se zakuca na 100 u petoj brzini... Možda u tom slucaju 5-6l

Link to post
Share on other sites

automatik uvek malo vise trosi od manuelca, tako sam bar cuo :)

Recite mi kada auto teze postize radnu temperaturu, tj nece da postigne dok se vozi nego tek kad stanem u leru onda dodje do pola a posle u voznji opet padne.

E sad to je 99% termostat otisao, ali znam da e46 ima dva termostata. Da li menjati odmah oba?

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo menjao samo mali na EGR-u, racunajuci da je on,a i jefitniji je. Nije bio on,pa sam kupio i veliki, koji je i pravio problem ,ali sad bar imam oba nova :D. Tako da po meni bolje da probas tako :).

 

Link to post
Share on other sites
On 7.12.2016. at 5:31 PM, Igor_NS said:

automatik uvek malo vise trosi od manuelca, tako sam bar cuo :)

Recite mi kada auto teze postize radnu temperaturu, tj nece da postigne dok se vozi nego tek kad stanem u leru onda dodje do pola a posle u voznji opet padne.

E sad to je 99% termostat otisao, ali znam da e46 ima dva termostata. Da li menjati odmah oba?

 

mozes primetiti kada auto dodje na nekih 70 80 stepeni i upalis grejanje da ce temp ponovo poceti da opada ali ce se ponovo podici nazad za kratko vreme. Ja sam kod sebe stavio dva nova, glavni i na egru. A ako ti dodje na 90 i izadjes na autoput ako vidis da temp opada onda ne valja

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, lesa0108 said:

Kako se eliminise mali?

Skines ga,zavaris ulaz u hladnjak egr a crevo zapusis kako god,da li ces sa srafom i teflonom ili nekako drugacije i nema ga vise.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

U proteklom periodu zamenjeno je svasta nesto da auto bude tip top :)

Remenica radilice

Roleri i PK kaisevi

Napunjena klima, promenjen antifriz

Termostati oba

Suspleh motora nabavljen

Uzet nov Varta akomulator 95ah

Traze se neke felnice 17ke za leto, najverovatnije one M fabricke. Ako ima neko neka pise u inbox

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav svima,

da li neko zna koja je velicina prednjih,  a koja zadnjih diskova kod ovog modela 320d sa 150h i koje preporucujete, da li su Ate power diskovi dobri?

i jos jedno pitanje, po VIN decoderu vidim da stoji da ima  "sport suspensio setings" verovatno zbog M paketa opreme, na sta se to tacno odnosi, i sta je sve drugacije nego kod standarda, da li su mozda i diskovi veci nego kod standard modela?

Hvala unapred svima na pomoci..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav,

 

ako moze mala pomoc, imam problem da pri blagom okretaju volana kada je auto u mestu cuje se nesto napred na trapu.. isto se desava i pri blagom skretanju dok na pravcu u voznji se ne cuje nista.

 

Solje amortizera ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav ekipa,

pitanje jedno, blinkanje lampice za akomulator  šta može da znači?  auto normalno pali i sve ok  
da li možda ukazuje na neki problem sa alternatorom? mada da ne puni alternator, verovatno ne bi mogao da upalim auto pa me to zbunjuje malo :)

Hvala unapred

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav druze, pre svega auto je predobar i spolja i iznutra, stvarno oprema tip top :D ako ti blinka lampica za akumulator probaj da unimerom uvatis trenutak kada lampica svetli. Tj nisam razumeo jel blinka brzo ili se desi da je upaljena jedno vreme pa se ugasi i tako u krug. Ako je ovo drugo, meni se to desilo i morao sam da menjam kolektor i jos neke lagere ili sta vec (ne razumem se bas puno u mehaniku). Al u svakom slucaju ako ti napon kada je upaljen auto padne ispod 12v to ne valja, na mom je 14v kad se upali auto, nek me neko ispravi ako gresim :D 11.78V je bilo kada mi se upalila lampica za akumulator :D

Link to post
Share on other sites

Hvala druze :)  rešen je alternator, punjenje je bilo 12 a treba 14 kao što si i napisao, zamenjen je kolektor i još neke sitnice. Takođe je prednja leva viljuška bila loša pa sam i to odma rešio,

Link to post
Share on other sites