Bmw 320d M 150ks


Recommended Posts

  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To su riken maystorm 2, al to je isto što i tigar, uzeću i za napred dve takve pa ćemo videti kako će se pokazati. Za moje potrebe bić to dobro ? 

Sad su mi ove prednje lošije pa vuče na volanu dosta tako da ih menjam ovih dana ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam ih vozio na drugom autu, 225/45, nisu lose za taj novac, ali sam ih ubio za godinu i po dana, za svega 20 soma km otisla sara, razbezala se, pogotovo na ivicama, posle njih sam uzeo nove pirelli p7 cinturato, NEUPOREDIVO bolja u svim rezimima, i za godinu dana i nekih deset soma km, daj boze da je otisao 1mm sare, prodao sam ih posle tih godinu dana kada sam prodao auto, skinuo i otisle skoro po istoj ceni koju sam dao za njih...

Uglavnom , na svom autu uvek vozim premium gume, i smatram da je najgluplja stvar stedeti na njima..

Link to post
Share on other sites

to je ta večita dilema, da li novu gumu niže klase ili polovnu a da bude brend. Ja sam uvek za novu, jer za neke normalne uslove vožnje kakva god da je radiće posao

a kada poredimo novu riken/tigar/sava i npr. pireli razlika u ceni je više nego duplo :)  znamo svi šta je bolje ali...

Link to post
Share on other sites

sava po meni best buy ubedljivo, odnos cena kvalitet broj 1...

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Igor_NS said:

to je ta večita dilema, da li novu gumu niže klase ili polovnu a da bude brend. Ja sam uvek za novu, jer za neke normalne uslove vožnje kakva god da je radiće posao

a kada poredimo novu riken/tigar/sava i npr. pireli razlika u ceni je više nego duplo :)  znamo svi šta je bolje ali...

Koja crna dilema. A da li se nekad pitate a zasto je polovna?? Pa da je valjala ne bi je neki glupavi svaba,francuz... skinuo!

Uzeo bih polovnu gumu samo za ne daj boze da premostim ako sam u nekom teskom problemu. ili tipa prodaje neko moj koga znam pa kaze da prodaje kola sta god pa njih odvojeno prodaje.

Ovako nova i cao. Pa nije ovo 2002 kada je 17" pocetna cena bila 250e po komadu! Pa ti kao kupis za 50-70e polovnu.

Sada kada je eto ta Sava za 50-60e nova gledati polovne je debilizam!

@TOKYO   definitivno tacno. I tvoj bata je uzeo lepe 18" sa tim Sava ;) video sam..

Link to post
Share on other sites

Sugerisao sam mu i poslusao me naravno, ja imam fantasticno iskustvo sa Savom UHP, do duse sa prvim modelom, ali cisto sumnjam da su ovaj drugi pokvarili.

Ove zime sam vozio ( na alfi 159 ) Savu Eskimo HP2, takodje FANTASTICNA guma, i gledacu da isti model stavim na Bmw-a za sledecu zimsku sezonu...

Ne bezim od polovnih guma, skidaju ljudi sve i svasta, moze da se nadje mlada i dobra guma po super ceni, Bmw-a sam kupio sa Michelin Pilot Sport 3, sa DOT-om iz 2015-te, i jos uvek rade svoj posao perfektno, mislim  gume gripuju bezobrazno!!

Link to post
Share on other sites

@TOKYO

Ma sava su najbolja kupovina. 

Te sava zimske planiram za sebe da uzmem krajem leta. Mislim da za te pare bolje nema. Nemam sada za runflet koje sam hteo pa cu te sava. 

A polovne.. radje cu te sava nove I cao!

Link to post
Share on other sites

Vozis runflat?????

@dredger

Bilo nekad, pre 13 godina, a slika je sa ade huje recimo 2008-me negde, kad sam je oteo od drugara za jedan krug... ;) 

Od prosle godine je opet kod mene, izvrsene su neke modifikacije, ubacen zadnji trap od e30, menjac prebacen od e30 napred itd, ali ima jos dosta posla a ja nemam vremena, tako da ceka bolje dane...

alfa_75.jpg

Link to post
Share on other sites

Tvrdo u pm, razbi sve..., uzmi copavac i turi u gepek kad putujes, po lokalu set za cepovanje i sprej dosta....

Link to post
Share on other sites

Imam set za cepovanje, sprej, kompresor na 12v ;-)

Imam copavac za dalje. Ali je sve to sviranje kk. Nije bas toliko tvrdo. Ima kolega na 520 2015 ma ne izvali se bukvalno.

Ne mozgas. To mi treba. Ali sada nisam imao novca za to I one koje sam hteo pa sam uzeo letnje BF zimske cu Sava ko I ti :-)

Trebao sam letnje runflet tada putujem dalje. Zimi ne mrdam nigde daleko.

Link to post
Share on other sites

Meni su sa autom dosle zimske Dunlop Winter Sport runflat dot 2016, kupljene za zimu 2017. Tvrdje je dosta ali nije sad da razbije auto. jedna guma cirke ima 12-15kg, skoro sam ih demontirao otelio sam se noseci ih :D. Po najvecem snegu sam vozio, mnogo je dobra guma  :) Al su mnogo skupe. No svaka preporuka. A ja sam vise za polovnu gumu noviji dot(2 god star) nego novu Lassa ili Tigar

Link to post
Share on other sites

Run-flat je shitex teski, pa cak i najnovija generacija.

Progledao sam kad sam zamenio Bridgestone Potenza S001 RFT sa  Michelin Pilot Sport 4. Drugi auto, bukvalno. Nikad vise run-flat djubre

Link to post
Share on other sites

ZR su gume deklarisane za brzine iznad 240 km/h, s tim da je to zastarela deklaracija otkad su uvedene oznake:

V - 240 km/h / 149.1 mph
W - 270 km/h / 167.8 mph 
Y - 300 km/h / 186.4 mph

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Delija said:

Run-flat je shitex teski, pa cak i najnovija generacija.

Progledao sam kad sam zamenio Bridgestone Potenza S001 RFT sa  Michelin Pilot Sport 4. Drugi auto, bukvalno. Nikad vise run-flat djubre

Meni je nekako ok i varijanta obicne gume plus clanska karta amss-a. U Srbiji sam ih koristio kada sam pocepao dve desne gume na fordaciji. Cekao sam cca 20min, odslepali me do prvog vulkanizera. 

Nisam siguran da te runflat mozes da krpis posle voznje "izduvanih". Cak i kada je mala rupa za krpljenje, kapiram da je guma cao. U tom slucaju, svejedno treba da kupis drugu gumu/gume. Tako da, slep nije toliko los, a kosta 2k dinara godisnje.

Mojih 2 dinara :) 

Link to post
Share on other sites