Bmw 320d M 150ks


Recommended Posts

10 hours ago, Sale-Sombor said:

Ne znam da li ima kod njih trenutno, ali imam kod nekoga drugoga.

Drugar je naruci sad za e92, pa cemo zajedno ici po moju za e39 i njegovu. Oko 300e + - koji € dodje ta za e92, mislim da je isto i za e90. Pa ako budes hteo javi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav ekipa,

da li je neko skidao katalizator sa ovog e46 110kw?  imam osecaj da se auto malo gusi i da za nijansu slabije vuce u poslednje vreme... sumnjam da je katalizator zapusen jer pri jacem davanju gasa (pogotovo u drugoj brzini, preko 3k obrtaja) izbaci dosta crnog dima nazad. Ja uglavnom vozim po gradu pa pretpostavljam da nema kad da se sam regenerise i ocisti :D  
Da li je najbolje resenje da se ukloni? da li time nesto stetim motoru?   da li ce vise dimiti na izduvu, da li ce se turbina vise cuti?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo onaj veci jer je bio zapusen. Dobio sam nesto malo bolji odaziv na gas i za nijansu bucniji turbo. Koliko znam ne moze da skodi osim ako se ne skinu oba katalizatora pa turbo krene da prepunjava. A zapusen cat moze da dovede do toga da se turbo raspadne...

Link to post
Share on other sites

Ne znam za EGR, ne razumem se toliko :)  vidim da kad se radi chip tuning da ga gase a sad zasto se to radi nisam upucen :)  verovatno se tu oko njega i klapne gasa skuplja garez i moze i tu da zacepi pa da slabije vuce.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nisi ni svestan sta sve moze da prouzrukuje taj egr ventil kad je zapusen do beskonacnosti. Skini ocisti vrati,i ugasi ga u ecu auta i zapusi ga fizicki i bog da te vidi. Garantujem da simptomi ce da nestanu

Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, dekisha said:

Nisi ni svestan sta sve moze da prouzrukuje taj egr ventil kad je zapusen do beskonacnosti. Skini ocisti vrati,i ugasi ga u ecu auta i zapusi ga fizicki i bog da te vidi. Garantujem da simptomi ce da nestanu

+1 

Na proslom auto gde sam zatvarao egr ventil dobio sam to da je auto zimlji islod 2000 obrtaja, mirniji ler gas i manje dima, na ovom jos nisam zatvorio al cu uskoro sigurno

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav svima,

odrađen je mali servis pre par dana, što se tiče ulja i dalje ostajem pri castrolu 5w40, separator je bio dobar i nije bilo potrebe za zamenom. Promenjena je i zadnja desna šolja amortizera, a ono što je slabije vukao problem je bio sa vakum crevom kod turbine, i sada ide drastično bolje kao drugi auto :) takođe i egr je očišćen, ali uskoro se zatvara po preporuci majstora

 

Toliko za sada, izmakle su mi jedne felne 17" style 68 koje vijam već duže vreme, tako da sad do proleća neću ništa raditi po tom pitanju, možda eventualno ubacim multimediju android platforma.
Ova mi je zapala za oko https://www.kupujemprodajem.com/MULTIMEDIJA-bmw-e46-android-sa-navigacijom-52729851-oglas.htm
Da li je neko imao iskustva, kako su se pokazale?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozdrav forumaši, 

malo da dignem temu, autić lepo služi, jedino što se radilo je zatvaranje egr-a, nastavak auspuha i nešto od sijalica je zamenjeno u led :) traže se style 68 felne da budemo spremni za letnju sezonu
Ako imate preporuku za još neke felne koje bi mu dobro stajale slobodno predlažite, 17" je max dimenzija :D 


bmw_1.jpgbmw_2.jpg

 

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Igor_NS said:

Pozdrav forumaši, 

malo da dignem temu, autić lepo služi, jedino što se radilo je zatvaranje egr-a, nastavak auspuha i nešto od sijalica je zamenjeno u led :) traže se style 68 felne da budemo spremni za letnju sezonu
Ako imate preporuku za još neke felne koje bi mu dobro stajale slobodno predlažite, 17" je max dimenzija :D 


bmw_1.jpgbmw_2.jpg

 

Lepo izgleda na snegu

Ja bih moje style 68 menjao za style 135 uz moju doplatu, inace imam 2 skoro nove gume i 2 dosta dobre pa ako izleti negde style 135 ti javi 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Da li neko zna svrhu ove plastike, nasao kod prednjeg levog tocka, deluje kao da se otkacilo negde tu kod krila u blatobranu

  asdf.jpg asdgr.jpg
"Stopice" za dizalicu imas po dve sa obe strane ispod bankina , sagni se vidjet ces dve kockaste izbocine na kojima dodju te stopice , jedna ti je bliza prednjem tocku druga zadnjem na oko 30cm od oba tocka

Pozdrav

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

neke novije slike :) jos uvek nema vecih radova i sredjivanja ali u planu je ;) style 68 u najavi da bude pravi M

moje dve makine, trudim se da oba drzim uredno 

bmw4.jpg

bmw_q.jpg

bmw_2.jpg

Link to post
Share on other sites

Kupljene felne juče i naravno odmah montaža na auto, prezadovoljan kako izgleda sad je pravi M :D
Felne su može se reći u super stanju, tek po neka sitna ogrebotina što je i normalno, gume zadnje nove 245/40, prednje malo losije 225/45.


bmw_1.jpg

bmw_2.jpg

bmw_3.jpg

bmw_4.jpg
 

Link to post
Share on other sites

@nismo
da da M47 :D šala je uvek dobrodošla, ja prezadovoljan kako mu stoje, samo ta felna je bila opcija i nisam pogrešio 

@pesimista
tako je, naišle tu u NS na telepu, dogovor u dve reči felne baš dobre, cena i više nego korektna :)
 

Link to post
Share on other sites