Normalna radna temp bmw e46


Recommended Posts

Postovani, interesuje me koja je normalna temperatura rashladne tečnosti za bmw 318i, 2000g, sa Tng_om? Mislim na vrednost koja se može pročitati na OBC (19.7 funkcija). Konkretno, kod mene je stalno na 105, retko kad se spusti na kratko do 102 C. Zanima me da li je to normalno ili treba da se tokom vožnje, kad otvori termostat na 105 temperatura spusti? Analogni pokazivač temp.ne prelazi polovinu, ali mi se čini da je motor jako vruć...

Link to post
Share on other sites

G11 ide u Bmw, al nece mu faliti nista ni sa g12, sve mu je bolje od vode koju mnogi imaju u sistemu...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
G11 ide u Bmw, al nece mu faliti nista ni sa g12, sve mu je bolje od vode koju mnogi imaju u sistemu...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Ja sam mislio da ide g12..

Znaci fabricki ide g11? Do koje god, ili u sve?

Svakako bolje, jeftiniji je g11

Link to post
Share on other sites
Cisto sumnjam da ce ti ijedan bmw radit samo sa vodom u sistemu

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Hoce. Iako nije preporuka da bude voda

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
36 minutes ago, Milos Milosevic said:

I meni je na bmw 318i 2002. N42 e46 143ks radna temperatura 102-105.. a bude često 98.. e sada isto mislim da je to mnogo..sipao sam Febijev g11 plavi na litru koncetrata dve litre destilovane..

Sto mislis da je mnogo kad ga fabrika tako napravila?

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Sicko said:

Pa pazi na skrivenom meniju je očitavanje temperature rashladne tečnosti  na samom motoru tako da i nije tolika razlika već je poprilično tačna.

znam, a zavisi i od zime-leta.........u skrivenom meniju varira temperatura zavisno od otvaranja termostata.........zato coveku stoji izmedju 102-105 a ponekad pada i na 98 kao sto je reko

bitno da ne ide preko.............

Link to post
Share on other sites