Recommended Posts

Imam neki problem valjda sa menjacem... dešava se da izmedju 40-50km/h kada drzim gas u "D" pozadi prikoči i zabruji a obrtaji padnu, to traje jedan sekund pa posle pola minuta opet tako. Nekad se desi 2 puta u 15min a nekada za redom 10x.
Šta može da bude problem?
Dijagnostika izbacuje "49 symptom gear check"

Link to post
Share on other sites

Imam servisnu knjigu od 1 vlasnika...
Nije menjano izgleda nikad. A kako se to menja? Kao u manuelnom ili se skida karter sve ocedi pa zameni? Ili na masinu prod pritiskom da novo ulje istera staro?

Link to post
Share on other sites

Koliko znam aut.manjac ima svoj karter,filter i narvno dihtunge,kada se menja ulje menja se ceo set,sipa novo ulje i ako menjac nije ostecen nema diranja narednih 50.000km,na e39 to kosta oko 200 evra

Link to post
Share on other sites

Vozim ga u D i desava se gore opisano. Vozim u M takođe, dok u S nema ništa.
Šta da radim? Da ga teram da ispuste ulje skinu karter operu odozdo zamene filter predihtuju i naspu novo? Šta da sipam?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav svima,

Imam slican problem, samo sto kod mene zavibrira nesto pri jakom ubrzanju od nekih 30 do 50.

Zamenjen je lezaj kardana i opet je ostala mala doza vibracije.

Ima li neko iskustva sa tim?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, zYx said:

Krst (mozda i oba) kardana ili guma kardana.

Guma je naravno jeftinija, ali ako nije ispucala ne bih menjao.

Ako je guma kao na 330d nemora da ispuca a ne valja,dobije luftove u caurama za srafove.

Link to post
Share on other sites

Guma je u super stanju, pregledana je kad je zamenjen lezaj kardana, ali mogla bi da se zameni kako bi se otklonila ta sumnja.

Majstor sumnja na menjac, mada on odlicno radi za sad, pa me to zabrinjava :)

Link to post
Share on other sites

Digni ga na dizalicu, iskljuci DSC, ubaci u drive, lagano noga na kocnici, a druga na gasu (simuliraj opterecenje).

Majstor neka bude dole i neka gleda kardan (neka otpusti auspuh i skine zastite kardana), ako vibrira (a trebao bi) neka proba da vidi u kom delu su vibracije.

Ako mislis da je guma OK i menjao si lezaj ostaje ti ili menjac ili kardan (ako utvrdis da kardan vibrira na dizalici).

Remont kardana sa menjanjem oba krsta i balansom je oko 100-150 eur.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, 330Ci said:

Radis ti to ili si imao iskustva sa tim?

Da li se vibracije osecaju konstantno ako nisu ok kardan ili krst? Kod mene se osete samo pri jakom ubrzanju, od nekih 30 do 50. 

Pa pod opterecenjem je i tu se najvise manifestuje

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, 330Ci said:

Radis ti to ili si imao iskustva sa tim?

Da li se vibracije osecaju konstantno ako nisu ok kardan ili krst? Kod mene se osete samo pri jakom ubrzanju, od nekih 30 do 50. 

Imao isti problem kao i ti (samo trese na ubrzanju, nema tresenja u konstantoj voznji), menjao 2 hard gume (doduse jedna se raspala, ni Nemci nisu sto su bili), zamalo zamenio lezaj po drugi put, ali smo ulovili sta je.

Da se ogradim, kod mene je bio kardan u problemu, da me ne juris ako uradis remont, pa i dalje trese :ph34r:

Link to post
Share on other sites

Srboauto je radio balansiranje i zamene krstova. Prvo ti rade defektazu, pa onda jave sta treba da se menja.

Skidanje/vracanje kardana moze bilo koji krsteni majstor da uradi.

Servis menjaca (zamenu ulja i filtera) sam radio pre 50.000 km i sad cu opet. Nije bilo nikakvih razlika pre i posle u radu, ulje bilo crno, malo opiljaka na magnetima.

Link to post
Share on other sites