Recommended Posts

Pozdrav. 

Imam vec duzi problem sa check engine lampicom. Zapravo evo sta se desava: Izbrisemo sve greske preko dijagnostike, vozim auto nekad 20, nekad 30, nekad 50km i upali check engine lampicu. Greske koje mi prikazuje preko INPA dijagnostike su: lambda regler abweichung bank 1, lambda regler abweichung bank 2. Sonde sam menjao, ispravne su. Auto ima plin. Radi se o bmw e46 coupe, 2.2l m54. Ako neko zna o cemu se radi bio bih mu zahvalan.

Pozdrav, hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Meni je jednom jedan majstor stelovao plin, kad ono opet isto. Odem kod drugog, on poveza na laptop, kaze sedaj da se provozamo. Ja vozio, on stelovao nesto i u voznji i ovako, napravi covek i sve u redu posle.. Tako da, moguce da nije bas nastelovan kako treba, pa on izbaci gresku lambda sonde (a rece da si njih menjao, a pored njih svecice. . .) tako da. . .

Link to post
Share on other sites

Tako je. Meni je isto u startu palio check ali su uzrok bile plinske dizne   Tomaseto, menjao sam ih dva puta i na kraju stavio Stag i nikada se nije vratila lampica...

Link to post
Share on other sites

Kada je sve u redu na autu nece sigurno da pali gresku na plin. Auto na plin je osetljiviji da opali neku od gresaka, narucito te od lambda sonde (u 90% slucajeva ne bude do njih), jer malo majstora ume da nasteluje to kako treba. Svi ubacuju gotove mape u plinske racunare, a ne umeju posle da ih dorade, dosteluju..

Ja znam ljude sto voze na metan pa im ne sija nikad check lampica

Link to post
Share on other sites

Nema gde nisam bio zbog toga. Samo kazem problem je sto ne pali odmah tu lampicu nakon sto izbrisemo greske, nekad upali na 20km nekad na vise, nekad na manje i nikad ne mogu da budem siguran da sam resio problem pred majstorom jer ne znam kad ce se upaliti i da li ce uopste. Plin je ISA 2 STAG 300. Dobio sam predlog od majstora da potrazim ko moze da mi iskljuci preko racunara da ne pali check zbog tih greski, da li postoji mogucnost istog i ko bi to mogao da zavrsi? Hvala.

Link to post
Share on other sites

Ne pali ti gresku odmah zato sto nije permanentna (ne nastane problem odmah), vec kasnije kroz ocitavanje sondi i senzora auto "vidi" da nesto nije u redu sa smesom, punjenjem, ili cime vec, i opali gresku.

To za softverko gasenje gresaka, mislim da moze, ali da ti softverski ugase check lampicu, pa onda nece prijavljivati nikada, nijedan potencijalni problem na motoru..

Druga varijanta da se softverki iskljuce sonde (kao da ne postoje), ali ne znam da li uopste moze na tom autu i da li je to dobro bas. . .

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, AcoNik said:

 

Ne pali ti gresku odmah zato sto nije permanentna (ne nastane problem odmah), vec kasnije kroz ocitavanje sondi i senzora auto "vidi" da nesto nije u redu sa smesom, punjenjem, ili cime vec, i opali gresku.

 

To za softverko gasenje gresaka, mislim da moze, ali da ti softverski ugase check lampicu, pa onda nece prijavljivati nikada, nijedan potencijalni problem na motoru..

 

Druga varijanta da se softverki iskljuce sonde (kao da ne postoje), ali ne znam da li uopste moze na tom autu i da li je to dobro bas. . .

Treca varijanta izolir traka preko check lampice i  trajno je resen problem :)

Link to post
Share on other sites

smjesa plina nije dobra...svaki benzinski motor na plin ima taj problem. U komp je memorisana jedna smjesa tj jacina plina i cim nije po memorisanim parametrima to ti se pojavi. Kad ti se upali lampica prebaci na benzin i vozi nekoliko kilometara i greske ce se resetovati a ako ne onda ga ugasi pa upali. Da bi resio taj problem , posle svakog tocenja plina , ako je na drugoj pumpi ili ako nije iste jacine kakve bi trebalo , ti bi trebao ici da ti promjeni parametre na plinskom komp. 

Link to post
Share on other sites

Koliko bi realno trebao benzina da potrosi na 100km? 2.0 143hp , n42. Cini mi se da mi je dosta benzina otislo za nepunih 500 km, tipa 14-15l...sa plinom je ok situacija , 12l trosi u proseku. Inace svetli i meni ta lampica...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Šta će da kaže, verovatno:

Lambda regulating limit Bank1 ili/i Bank2

Lambda control toleranc Bank1 ili /i Bank2

:D

Pitajte me kako znam hahaha

Samo dobar plinadžija i rešeno sve.

Link to post
Share on other sites

Kod mog proslog auta, 318i, je isto kratko posle ubacivanja plina pocela da se pojavljuje ta greska. Ispostavilo se da je do protokomera. Kad sam vozio za Austriju vozio sam ga na benz i lampica se ugasila, posle na plinu se opet upalila. Cim sam zamenio protokomer nije se vise palila nikako

Link to post
Share on other sites

Ja se zadnjih godinu i po dana zezam sa tim. Konstantno mi sija lampica check engine. Svašta se menjalo i kombinovalo i na kraju kad sam zamenio senzor radilice, nakon toga mi je ugasio lampu. Nazalost kad sam stavio nov senzor isto mi je pravio problem, pa tek kad sam stavio polovan sa drugog auta od tad mi radi ok. Presao sam 4.000 km i ne ukljucuje mi check engine vise. 

Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostala ta lambda sonda i koliko ih ima? Negde sam cuo da ima 3 na autu pa jel se sve 3 menjaju ili kako, nisam neki strucnjak pa pitam...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Somi92

Kod mene suna autu 2 sonde. Kada sam ja gledao cene su bili 5.000 - 7.000 svakako za tvoj auto mozes videti preko sajta www.etk.cc koliko ih ima. Ja pronadjem kataloski broj dela koji mi treba pa na osnovu toga pitam u radnjama. Moje iskustvo sto se tih sonda tice je da precesto dijagnostike pokazuju da je sonda u kvaru, a obicno nije do njih. Kod mene je bio senzor radilice napukao konektor, pa je radio neravnomerno, sto je uticalo na to da sonde detektuju kvar. Pre neki dan sam bio svedok da na e39 2.0 takodje pokazuje sonde, pa se desilo da je klapna bila zaprljana, kad smo je ocistili i vratili, nakon toga izbrisali greske vise ne pokazuje da su sonde.

 

Link to post
Share on other sites

Slicno se desava kao sto slavisa27 kaze samo sto se to u mom slucaju desava bez obzira benzin ili plin. Gori neko vreme pa se ugasi pa se opet upali i tako u krug. ps zadnjih 4-5 dana se upalila i ne gasi se. Isao sam kod raznih majstora, kako za plin tako i za benzin, nista ne pomaze. Jedino sto sam primetio mada to je kako sam kupio auto da trosi mnogo benzina kad ga na plin vozim. 10litara potrosi za oko 500km voznje na plinu

Link to post
Share on other sites