Evropski izvestaj posle nezgode


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Jel taj koji je izazvao stetu konacno prijavio stetni dogadjaj?  2. Cudi me da traze fakture, kad obicno nude ili sredjivanje u njihovom servisu sa kim imaju ugovor ili novcanu naknadu na osnovu procene stete. Ako bas insistiraju, ti insistiraj da ti nadoknade celokupnu stetu u novcu, a to gde ces ti naci delove i za koji novac, da lic es farbati, kod koga itd to se njih ne tice. Uput napomeni da ako pristanes da auto odvezes u njihov servis, da ces biti vrlo strog po pitanju kontrole obavljenog posla, i da ces svakako prigovoriti ako ne buds zadovoljan kako su to obavili itf, a da ocekujes da do kraja i oni budu odgovorni za taj posao (jer ti nemas nista sa tim servisom, samo sa njima). U krajnjem slucaju, potrazices pravdu na sudu. Njima ce uskoro poceti da se zuri jer ce im isteci rok za naknadu stete, pa ce postati malo meksi. ;) Moj savet je novac da ti daju, a ti se posle snalazi, pritom dobro prethodno se raspitaj i izracunaj koliko sta kosta i koliko ti novca traba da sve pvratis u prvobitno stanje.Na manju cifru nemoj da pristajes. 

Link to post
Share on other sites

Au ljudi moji pa oni su mogli da me prevare tako lako. Hvala vam puno na pomoci. I ja sam mislio da mi isplacuju novac na osnovu procene stete, a ja posle kupujem delove bez nosenja faktura (racuna) kod njih.

Inace u Dunav osiguranju sam osiguran.

Juce sam odneo papir zeni od lika sto je napravio stetu, a kada ce odneti u osiguranje ne znam.

Da li da cekam njhov poziv ili da idem svake nedelje do njih?

Moram povesti nekoga starijeg koji ima iskustva jer koliko vidim oni hoce da me malo izrade.

Hvala svima na pomoci, dosta mi znaci jer nikakvog iskustva nemam.

Link to post
Share on other sites

Cek, cek...ti si osiguran u Dunavu, a u kom osiguranju je osiguran onaj koji je izazvao stetu??? Tu valjda ides da prijavis stetu... Kakav si papir ti njemu nosio? Nista mi nije jasno. Sta ti imas sa njim, ti sa Evropskim izvestajem, potpisanim i popunjenim ides pravac u osiguranje gde je nejgov automobil osiguran (pise ti u Izvestaju koji ste popunili na osnovu nejgove Polise). 

Link to post
Share on other sites
Cek, cek...ti si osiguran u Dunavu, a u kom osiguranju je osiguran onaj koji je izazvao stetu??? Tu valjda ides da prijavis stetu... Kakav si papir ti njemu nosio? Nista mi nije jasno. Sta ti imas sa njim, ti sa Evropskim izvestajem, potpisanim i popunjenim ides pravac u osiguranje gde je nejgov automobil osiguran (pise ti u Izvestaju koji ste popunili na osnovu nejgove Polise). 

I on je u Dunavu osiguran, tako da sam tamo nosio evropski izvestaj.

E sad zena koja radi tamo mi je dala da popunim neku izjavu za Dunav i jos jedan obrazac veoma slican evropskom (nazalost nemam slike da vam pokazem). Tu izjavu treba i on da popuni pa mi je radnica dala da mu ja odnesem kako njemu ne bi slali sluzbeni poziv i samim tim produzili rok za isplatu stete (tako mi je objasnjeno).

Link to post
Share on other sites

Sad malo skrecem sa teme, ali me zanima sta npr ako neko ima ///M branike na E34 koji su naknadno ugradjeni i budu osteceni u sudaru, da li mu osiguranje placa odstetu za vrednost ///M branika ili dobija samo odstetu za obicne fabricke branike?

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, StunterSM said:

I obavezno trazis cifru duplo vecu, jer praksa je da isplacuju pola od trazene

Ma odakle ti to?Ja sam oterao na procenu stete izasao covek pregledao sve i bolje nego ja,napisao koliko radnih sati plus delovi,ostalo mi 50% para viska.

ljudi koji dolaze da kupe delove kod mene posle udesa su uvek u plusu nikome nije falilo para da bi resio kvar. U priincipu su jako realni u procenama.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, BMW_E30 said:

Sad malo skrecem sa teme, ali me zanima sta npr ako neko ima ///M branike na E34 koji su naknadno ugradjeni i budu osteceni u sudaru, da li mu osiguranje placa odstetu za vrednost ///M branika ili dobija samo odstetu za obicne fabricke branike?

Naravno da bi dobio pare za m branik jer je on ostecen,pa najbolje bi bilo da ti za M5 da pare za obican branik.Ima i tamo strucnjaka koji znaju svoj posao,a ako se prave ludi uvek mozes da ih tuzis i trazis da ti obestete kvar sa adekvatnim delovima.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako... svaki deo ima broj, uvek moze da se proveri cena novog, polovnog...nakon procene stanja u trenutku pre udara itd. Tako da nije isto M i obican branik, Bela stopaljka, zuta stopaljka itd...  I ja sam sa Dunavom bio zadovoljan. Sve korektno i veoma brzo. 

 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, StunterSM said:

Odakle mi? Sta mislis odakle mi? Lupio eto tako. Isto kao i sto decku traze fakture. A ti strucnjaci su isto tako sisali veslo pa daju da imas i za servis da uradis, odes na letovanje i tako to

Evo ti primer od pre mesec dana,udarena e34-ka od pozadi,ostecen branik,vezni lim i gepek vrata i jedan stop.Covek dobio 55000 da popravi u sopstvenoj reziji,a imao je ponudu i da mu oni rese u svom servisu.Sad ti meni reci koliko kosta da se to popravi?

Sa polovnim delovima naravno:Hauba 40e,branik 40e,stop 10e to je 90e

                                                  LImar da sve to ispravi 100e(sto je po meni bilo mnogo ali ajde)

                                                  Farbar da ofarba 100e

I to mu je 290e a dobio 500e i o cemu pricamo.

A sto se faktura tice tim bolje,kupio bi sve iz originala novo,oterao u najskuplji servis za limariju i farbariju i odneo im fakture,naravno uvek postoji varijanta za tal,i opet dobro.

Link to post
Share on other sites

I ja sad stavim na kola branik od cistog zlata i neko ga osteti, osiguranje ce da namiri realnu stetu, pazi da nece.

Normalno osiguranje nadoknadjuje npr. M branik samo ako dokazes da je fabricki M paket na kolima....sta ako imam neki tuning-styling smesni branik, rucno izradjen, takav ce da mi  nakoknade?

I da su postenija osiguranja, a ne derikoze i  ljudi koji gledaju samo svoj interes, pa ne bi proslo....

Link to post
Share on other sites

Ćuning smajling branik nema fabricki serijski broj, m-ov ima. Tako da lako dokazes, i lako i on vidi o cemu se radi. Na kraju krajeva, advokat poprilicno lako resi te stvari.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Agenti osiguranja koji ispiujus tetu cesto ne poznaju dovoljno materiju, ali su cesto i vrlo pazljivi , strucni, obicno sa diplomom saobracajnog ili masinskog fakulteta, vrlo upuceni. Naravno da nikada ne mogu ubosti vrednost u dinar, ali treba uracunati i to, da ce ti akuto biti kod majstora neko vreme, da ces trositi gorivo npr u obilasku servisa, da se mnogi kvarovi nikada ne mogu vratiti u rpvobitno stanje itd... Tako da i akd isplate vise, zapravo to i nije vise, vec bas toliko koliko treba. Sve ima svoj razlog. E sad, neko enkada bas profitira od udarca, narocito kad proglase totalnu stetu, a auto bio krs koji se jedva vukao, a nekad to bude nov BMW koji nakon ispravljanja, zamene itd, vise nije tako ispravan kao ranije, niti mu je pogodjenja boja 100% itd, pada mu cena jer je bio u udesu. Sve se to negde ukalkulise. Tako da, malo veca isplata je u principu i realna, uzevsi sve u obzir. Osiguranja kod nas prilicno dobro zaradjuju, tako da nisu bas toliko ni sitnicava. Svakako ce stetnik sledece godine placati skuplje osigurnaje zbog malusa, pa i sledece tri godine ako ne ponovi stetu. ;)

Link to post
Share on other sites