Recommended Posts

pozdrav drustvo, nedavno sam kupio e34 520i m20b20 obicni plin, dok sam ga gledao sve je bilo ok i cim sam dao pare i krenuo kuci ugrijao motor na radnu temperaturu, na leru pocela lamica od ulja da mi gori ler gas oko 600 obrtaja, mislio sam da je problem do ulja da nije dugo mjenjano pa kad zamenim da ce biti sve kako treba, ili cak da je mali ler gas, jer kad ga povecam na 900 obraja lampica se ugasi, zamjenim posle ulje i filter nije se gasila na 600 opet gori, nisam ni obracao paznju jer auto sam vozio svega 10tak dana. slabije mi je vukao ali kontam da je taj motor 2.0 svakako mrtav u e34, nego da predjem na problem :) u voznji mi je pukao remen od alternatora i viska, pa mi se ugasio odslepam do maistora zamjenim remen krenem kuci pukne mi drugi remen od servo pumpe, vratim se zamjenim i taj remen krenem kuci i lampica od ulja pocela da mi se pali na 1000 obrtaja, da gubi snagu pa se palila na 1500 do 2000 obrtaja i onda je izgubio snagu skroz i ugasio se, doslepam ga kuci i krenem od pocetka da provjeravam, skinem karter misleci da su zaribali leteci lezajevi pregledam ih svi su ok imaju lufta malo levo desno kad ih pomjeram, zamjenim uljnu pumpu i vratim karter nazad, onda sam misli oda je preskocio skinem poklopac glave i one zastite oko zupcastog okrenem ga na oznake pregledam sve i to je ok nije ni preskocio, auto vergla savrseno ali nedaje nikakav znak da bi upalio, posto se u plin ne razumijem najbolje nisam isparivac dirao nikako, ali pregledao sam ventil kad dam kontakt i vratim radi, mislio sam da nema dovoljno plina pa sam skinuo bocu dosuo plin pokusao ponovo da upalim opet ista stvar ni da pecne a tek da upali :) skinem svjecice pregledam i njih, sve su ispravne i baca varnicu na svaku. nije pomjesao vodu i ulje nije pukla glava nigde (bar mislim da nije jer nivo vode mi je uvjek ok) ne znam sta bi jos mogao da pogledam, ako imate neku ideju pisite. onako sve izgleda kako treba i vergla lijepo, mislim da je problem ili do plina ili do struje, plin sam dosuo i dok vergla otvorim ventil izlaz onaj plina sto ide u isparivac tu ide plin ali kad skinem na protokomjeru ona crjeva ne vidim da tu dolazi, a pored toga cudno mi baca varnice na svjecicu ne baca je non stop nego u prekidima nekako baci pa prodje par stotinki pa opet, nadam se da je tako ok, ulje mi je napravilo problem i tad se auto ugasio i od tad je stojao 20 dana i posle sam pokusao da ga palim upalio je i ugasio se i kako se tad ugasio svi pokusaji posle toga bili su uzaludni :) ako je neko imao slican problem neka javi. jer ovde nemam ni jednog maistora isao sam vec kod njih 4 dvojica nece da rade uopste kaze ne isplati im se a druga dvojica tvrde kako je otisao motor pa nemam volje ni zivaca da se raspravljam sa njima. moracu sam da otklonim kvar. ako je neko imao slican problem molim neka mi pomogne bez auta sam vec mjesec dana :D

Link to post
Share on other sites

Sto se lampice od ulja tice moze da zeza davac pritiska,ja imao taj problem davno.

Varnica nek te ne buni sto je retka ipak je to sestak i to tako treba.

Probaj da ga palis na benzinu,osposobi pumpu,sipaj gorivo i operi dizne,i proveri regulator pritiska jer taj benzin vrv nije dugo video,kad dobijes benzin i varnicu u cilindru i zupcenje ti je dobro ako ne upali zalij to benzinom i zapali ga.

 

Link to post
Share on other sites

neka ga zapali odma da ne trosi lovu na pumpu i dizne. E, al najjace mi pise covek sve je bilo ok dok sam ga gledao. al kad sam krenuo kuci krecu problemi. Pa jesi ti bre Lemi brate probao taj auto pre nego sto si ga pazario?

Link to post
Share on other sites

ma upalio auto, radio pola sata na leru nije dizao temperaturu nije nikakva lampica gorila i kad sam krenuo kuci poceo malo da ga stiscem i kad je dobio opterecenje i kad se motor ugrijao stvarno onda mi upalio lampicu od ulja na 600 obrataja. a za 500e sta ima da gledam. nisam se nadao da ce da crkne posle 10 dana. sinoc sam precesljao citavu instalaciju od plina, plus kabal koji ide na isparivac je bio skroz oksidirao zbog toga i nije htjeo da upali, ocistio sam to sve namontirao sto sam bio skinuo i poceo da verglam auto je upalio i radio savrseno, medjutim lampica od ulja mi se nije gasila! onda sam ga ugasio i poceo da gledam taj kabal od davaca pritiska ulja, struju dole ima i to mislim da radi normalno. auto mi je stao i upalila mi se ta nesrecna lampica od ulja na 1000 obrtaja na 2000 obrtaja gubio je snagu znaci nesto je do ulja. ova stara pumpa sto sam je izvadio sad sam je probao u benzinu okrecem osovinicu baca ulje znaci nije problem do pumpe, jel moguce da je losa osovina ona iz motora sto ide u uljnu pumpu? i sta nju uopste pokrece? motor je za sad dobar i ne ostecen samo je problem taj sa uljem. ne znam da skidam karter ponovo ne vredi mi da vracam ovu staru pumpu jedino da zamjenim tu osovinicu ako nije komplikovano a ako nije ona onda ne znam sta treba dalje da radim ne znam ni sta je pokrece bregasta ili??? pomazite :D

Link to post
Share on other sites

Osovinu uljne pumpe pokrece zupcasti, a stoji pored radilice, bar kod mene na m20b25. A umesto davaca pritiska ulja bi trebao da zavrnes nastavak sa meracem pritiska i izmeris koji je pritisak pa da vidis sta i kako.

Link to post
Share on other sites

veceras sam probao staru uljnu pumpu stavio je u benzin okrecao osovinu izbacuje benzin gore, otvorio je nije prljava nikako nema opiljaka nema nista zupcanici stoje u njoj ne osteceni, namontirao je na auto, okrecem bregastu i gledam osovinicu okrece se i ona zajedno kako ide bregasta sto znaci da pumpa radi. jedino moze biti problem gore negde da je los neki zupcanik ili nesto da ne radi kako treba pa da nema dovoljan pritisak da ga ne baca gore opet ne znam nisam strucnjak da jesam ne bi ni trazio pomoc ovde... namontirao sam to, sutra cu da zamenim davac i da probam opet ako bude isto sranje ostavicu ga da radi tako dok ga totalno ne unistism jer vise ne znam sta da radim s njim. auto me nije izaslo previse dao sam 500 e za auto dodam registraciju i felge jos 500e znaci 1000e slike su tu na linku ispod, auto je limariski dobro nije truo nigde ima par sitnica na limariji ali ipak 30 god mu je, znaci ovi kvarovi oko motora me unistavaju i tjeraju da idem sto dalje od bmw jer ovde gde zivim nema normalnog mehanicara svi govore kako im se to ne isplati raditi kako je to prevazidjeno itd. htjeli bi svi da zamjene diskove i plocice i uzmu 100e to znam i ja i ako nisam mehanicar :) znaci problem je sledeci davac ili nesto iznad pumpe gore na zupcastom ili gde vec stoji taj djavo sto pokrece pumpu.ne bi se nervirao toliko oko toga da mi se auto nije ugasio u voznji gubio snagu i ugasio se sa lampicom od ulja koja je gorela na 2000 obrtaja, sad dok je hladan radice sigurno par minuta tako pa ce opet da puca u njemu i da se ugasi.... evo slike dole mislim da auto ne izgleda tako lose za 750e racunam i felge u to :D 

 

Link to post
Share on other sites

jesam otvarao pumpu sve ok nije bilo opiljaka nije nista ocistio benzinom i vratio je na autu tu sto je i bila na njemu, osovinicu pregledao okretao bregastu okrece se i osovina. jedini problem moze da bude da nema dovoljno pritiska da osovinica ne okrece dovoljno brzo ili da gore nesto nije ok, a ako moram rastavit motor onda moram i genrealno uradit sve a to me izlazi vise od 400e pa kontam da mi se ne isplati to raditi. djelovi 250e i maistor i hodanje i zezanje bice tu 400e. a da ubacujem drugi motor isto malo jeftinije ali macak u dzaku... problem je sto ne radi na benzin ako hocu i to da napravim izlazi me preskupo 700e mogu uzet drugog bmw ispravnog sve sa plinom. da sam znao da cu upasti u ovakvu klopku ne bi ga nikad ni kupio... 

Link to post
Share on other sites

skidao sam karter, gledao mi je jedan mehanicar lezajeve, kaze da su dobri svi da nije ni jedan zaribao. a motor kad upalim radi ko sat ne lupa nista nigde niti zvecka samo gori ta lampica prokleta. nisam smjeo da ga drzim upaljenog bas zbog nje, cekam rodjaka danas da mi donese drugi davac i manometar da izmjerim pritisak ulja. plasim se samo da ga ostavim da radi da ce poceti da lupa opet pa ce stvarno zaribati nesto. koji motor mi odgovara osim 2.0 12 ventila u njeg bez vecih prepravki? razmisljam da ubacim 2.5 12 ventila ili da trazim sa 24 ven ali ima prepravke na instalaciji ne znam dal je mjenjac isti kardan itd. a pored toga moram i sekvent ubacivat ne odgovara obicni plin a za sve to treba para :D

Link to post
Share on other sites

dobro nije ni bitno, problem je oko lampice od ulja, sta je lose i sta treba menjati da se pojaca pritisak i da auto radi normalno?a to dal je na plin dal na benzin il kerozin nije uopste bitno. mozda ima neka druga tema gde su pitanja tipa koji je najbolji plin ubaciti u m20 ili m50 itd :) hvala na savjetima...

Link to post
Share on other sites

Da ti ispričam deo svoje odiseje. Prolupa mi radilica, lampu za ulje nije palio. Zamenim radilicu, klipnjace i ležajeva. Novo ulje i nov filter ulja. Kad je sastavljen auto posle nekoliko kilometara upali se lampa za ulje. Noćna mora. Ponovo otvarali motor ali sve ok. Merili pritisak i ne valja. Kupim drugi filter za ulje i ono sve normalno. Novi filter za ulje kenjao.

Link to post
Share on other sites

dobro sad smo vec dosta stvari razjasnili :) mjenjao sam nedavno i filter i ulje nisam presao ni 400 kilometara kako sam stavio novi filter i ulje, tabla je ispravna, davac je ispravan provjerio sam i njega, jos uvjek nisam izmjerio pritisak jer nemam odgovarajuci adapter za manometar. pumpu sam skidao probao rucno okrecm onu osovinicu ona baca gore, namontiram na auto okrecem radilicu kako se klipovi okrecu i kako radi okrece se i osovinica sto znaci da i pumpa radi. e taj rasteretni ventil ne znam gde se nalazi. sinoc sam pricao sa jednim mehanicarem on kaze da ne smije ni jedan leteci lezaj da ima lufta nikako, dok mi drugi mehanicar kaze da je dobro ako ima malo lufta navodno ako nema nikako lufta taj lezaj je zaribao. interesuje me samo sta pokrece tu osovinicu sto ide u uljnu pumpu? jer sad cu raditi remont, nove letece lezajeve ako je radilica losa naci cu drugu karike nove, diftunzi ravnjanje glave itd... ali brine me opet taj usrani pritisak ako sve uradim a ne bude bolje nista onda bolje da se objesim.

Link to post
Share on other sites

dakle upalio sam auto, promjenio davac, vratio staru pumpu uljnu, upalim ga dok je hladan ne gori nista cim se ugirje lampica gori na leru dok radi, krenem da ga vozam ugasi se i kad se motor bas ugrije i dok je pod opterecenjem pali je na 1000 obrataja u niskim obrtajima i gubi snagu! da pokusam zamjenit letece lezajeve ako ne rjesim problem jedino drugi motor da ubacim ili i ovom ima spasa? :)

Link to post
Share on other sites