Recommended Posts

Au ovo je strašno kako me uvek oduševe novim izgledom. Svaka generacija nova kako izađe ja mislim da neće nikada napraviti lepši auto posle toga i uvek me demantuju [emoji3]

E60 je uzas...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Farovi dosta znace, ali mora i linija da ih isprati. Meni i na E60 i na E90 najvise smeta enterijer.

 

Na F10 i F01 su mi najveca zamerka nedovoljno agresivni farovi.

Posao su oko toga fantasticno odradili na F30 i onda tu formulu uz poboljsanja, naravno, primenili i na G11 i G30. Sad nestrpljivo cekamo i G20... :) 

Link to post
Share on other sites

Super...
Tehnološki je verovatno NEVIĐENO čudo, ali realno....

E 34, e39, e60, f10...svaki za sebe je bio revolucija u odnosu na prethodni model, i uvek je bio prepoznatljiv u odnosu na trojku i sedmicu.
Ovaj nije Revolucija, ovaj je naizgled restyle f10.

Ok, to je potpuno novi auto, napravljen od nule, ali kao da nije...
Od pozadi ne znaš je li 3 ili  5. Bzvz...

F10, E60, E39, E34....to odmah znaš da je petica, jer nije isti kao drugi iz game.

Drugo, motori:
Stari 528i f10 ima 245 ks, 300Nm
Novi 530i g30 ima 248ks i isto 300Nm (isti obrtni moment i samo 3 ks više od slabijeg prethodnika)

E sad...
Stari 530i je imao 272 KS!!!
Novi 530i ima 248 ks....I TO SE ZOVE NAPREDAK?!


Unutra:

Onaj tablet što štrči na centralnoj konzoli, to ako ti dete ne otkine za dan, to nije dete. Tačka.

Na e60 i f10, to je bilo u centralnoj konzoli(zaštićeno). A većina ljudi koja mogu da ga priušte, verovatno nisu klinci i nemaju 16-20 godina, već većinom imaju decu. Onaj tablet bi bio pokojni čim mi klici uđu u kola...

Sve ostalo je isto kao na F10, znači savršeno....ili možda nije.
Na grebenu gde je ručica menjača ima mali milion dugmadi, ali nema nigde piksle!

Ja sam pušač, i jako puno radim, jurcam od klijenta do klijenta, a u ovom novom bi tresao cigaru GDE?

Podržavam tehnologiju, sve super, ali BMW ako sa motorima ide naniže, dizajn je bled (a treba da traje 7 godina), i da ne prepoznaš jel 3 ili 5 na ulici....onda čemu...

Bar je nova E klasa stvarno drugačija i vidi se, a moj BMW me sada baš razočarao...

 

Link to post
Share on other sites

@Tomash

Malo si se pogubio u oznakama modela i specifikacijama - pogotovo podaci za obrtni moment ti nisu tacni, ali i to je nebitno.

Zaboravi na oznake i gledaj koji ti tacno motor odgovara, a izbor je vise nego dovoljan.

 

Iluzorno je danas ocekivati neku revoluciju - bitno je da se ono sto je manje valjalo popravi, a ono sto je vise valjalo poboljsa i to je to.

 

I baci to sranje od cigare! :)

Link to post
Share on other sites

Nisam se nista pogubio, ja sam uzeo sa wikipedie za f10 i uporedio sa fotkom koju si ti postavio u prethodnom postu

528 je slabiji model u odnosu na 530, i F10 528 je imao istovetan obrtni momenat kao sadasnji 530. ( 258 lb·ft po slici koju si postavio ), isto 2000cc isto l4  biturbo, i sav pomak je  nekoliko ks.... Vau!
Pricam o benzincima naravno, to me jedino i interesuje:
4v5rh4.jpg

Evo ti i link:Bmw F10 Engines Wiki
Dok je stari 528 naspram novog 530 tu negde, Stari F10  530 je naspram novog prilicno jači...
To nije korak napred.

A ako je već toliko slabiji, onda i ne treba da nosi tu oznaku....

Link to post
Share on other sites

Nije sve samo u maks snazi bitna je cela kriva snage koju motor proizvodi za koju verujem da je na B motorima dosta bolja, takodje G30 je 100 kila laksi od F10 sto uopste nije malo. Stavise G30 M550i ima 462 konja i stize do stotke za 4 sekunde, dok F10 M5 ima 560 konja i stize do stotke za 4.4s, sto naravno nije sveukupno merilo performansi vozila ali govori da nova arhitektura cini svoje.

Link to post
Share on other sites

Ima istine, i na kraju krajeva...
treba ga i videti uzivo. Ovako sa slika ne deluje previse razlicito, barem onako kako ga mi vecina vidimo na preticanjima (naravno kad on nas pretekne), ili iz daljine.

To oko motora, ti poredis gornju skalu, a ja poredim ono sto realno mogu priustiti, (na zalost ne ovaj novi), i u tom nekom pogledu se i ne vidi sta ja tu kao potencijalni kupac za 6-7 godina dobijam vise...
Enterijer neznatno razlicit(oba savrsena), a exterijer, kao sto rekoh treba videti uzivo, ali opet ostaje zamerka sto se od pozadi ne raspoznaju 3 i 5, dok od napred ne raspoznajes iz retrovizora da li je iza tebe 7 ili 5...

Lepo rece momak, hebale te cigare, I ZNAM, u pravu je, shebace me na kraju, ali to volem, a za 70k eura racunas da imas pikslu u autu, ili makar predvidjeno mesto za to,
tj, isto kao sto i svi ovde volemo BMW a razum bi rekao Astra ili nesto jeftinije sto prevozi od tacke A do tacke B.

Svi mi vremenom, Boze zdravlja i srece, sa auta od 5k eur, predjemo na sledeci od 8-10k eur i sledeci je oko 20k eur (a to je sada neka cena f10 manje vise)...

Za 7 godina ce G30 biti oko 20k eura a F10 oko 10k, i zasto bi covek realno dao duplo novaca da vozi g30...
Ja sam naravno realan i pricam o sebi, i kako sebe vidim tada, druga je stvar i naravno svaka cast ko moze da pazari nov bmw....skidam kapu.

Link to post
Share on other sites

@Tomash

Pa sunac mu poljubim valjda vidis da si i uz F10 528i i uz G30 530i napisao 300 Nm, a oba motora imaju obrtni moment 350 Nm.

On 10/14/2016 at 11:13 PM, Tomash said:

Drugo, motori:
Stari 528i f10 ima 245 ks, 300Nm
Novi 530i g30 ima 248ks i isto 300Nm (isti obrtni moment i samo 3 ks više od slabijeg prethodnika)

E sad...
Stari 530i je imao 272 KS!!!
Novi 530i ima 248 ks....I TO SE ZOVE NAPREDAK?!

 

 

N20 imam u svom autu, a B48 iako ne mnogo jaci jeste bolji motor i jeste napredak u F30 330i u odnosu na 328i, a sada i u G30 530i u odnosu na F10 528i.

 

I mesas babe i zabe - F10 530i ima N53B30 motor koji je atmosferac i od 2012. godine ga uopste i nema u ponudi - zamenio ga je 528i sa N20 2.0 turbo motorom.

528i sa N20 motorom koji na papiru ima koju KS manje kao turbo motor (i to 2.0) ima manje-vise iste performanse uz osetno manju potrosnju. Posto zeperfs uopste nema podatke za F10 530i, evo ti poredjenje tih motora u F30 i E90:

http://www.zeperfs.com/en/duel4176-2672.htm

Tako da, naravno da je novi G30 530i jaci od starog F10 530i jer je na sve to i celih 100 kg laksi.

 

BTW, zar su toliko bitne te glupe oznake? Ko hoce nesto da pazari taj dobro zna koji se tacno motor nalazi iza svake oznake u svakoj generaciji i koje performanse nosi sa sobom. Ako hoces 3.0 motor - onda pazari 540i i dobices u 5-ici ubrzanje 0-100 za 5s. Nije ti dovoljno? :)

Link to post
Share on other sites

A sto se tice cena - jbg, ne zanima njih nase ultra-mega-giga jadno trziste i cene su sasvim realne gledajuci plate u normalnom svetu, cene konkurencije, a i dosadasnju vrlo uspesnu prodaju.

Link to post
Share on other sites

Obojica ste u pravu. Ova nova petatda je po meni bomba, skroz drugi auto od f10. A opet nije nesto preterano revolucionaran u dizajnu. A piksla mora da postoji kao pusacki paket, ali je doplata. E, a recite kolika je piksla na e34. A na e23  tek kolika je, haos. Mozes dve pakle pljuga popustiti i opet ima mesta. A ne ova danasnja kola, pet pikavaca, puna piksla. Ne znam ni zasto je komplet auto industrija pocela da naplacuje pikslu dodatno? Da bismo manje pusili ili sta?

Link to post
Share on other sites