Recommended Posts

Pitanje za upucene: 

Sta se desava ako kocka ima vec zadnjih nekoliko godina ubacen M-50 motor od 2500ccm koji je upisan u saobracajnu ali nije atestiran?

Dakle auto je registrovan i koristi se normalno pa me zanima moze li biti problema kod naredne registracije? Recimo, kako onaj na tehnickom zna da li je potreban atest za taj motor kada on ima regularne brojeve koji su isti kao u sobracajnoj kao i svi ostali automobili. Cak i policija na putu ako zaustavi to vozilo, odkud ce znati da je potreban atest kada je sve u redu?

Druga je situacija ako radnik na tehnickom zna razliku izmedju M20 i M50 pa kaze da to nije fabricki motor i pita za atest.... Dakle, treba mi informacija vredi li kupovati takvo vozilo i kakva je situacija u praksi za ovakve slucajeve?

Link to post
Share on other sites

Po kodnoj oznaci se vidi prava kubikaza a da li se vidi i za koju je karoseriju namenjen motor ili tako nesto?

Nadam se da razumete moju brigu, tj. to sto sam ovoliko dosadan jer mogu doci u situaciju da moram da radim atest koji kosta koliko i auto i traje jako dugo pa me zanima koja je realna mogucnost za tako nesto....

 

 

Link to post
Share on other sites

Ako je motor bio m20 a neko ubacio m50 I prepisao broj na blok to je problem, jer se to onda tumaci kao da si ga juce ubacio a ne pre par godina...e sad nece to niko da istrazuje ali nikad se ne zna... ja imam 2.4d skoljka je fabricki 316i, motor ubacen pre 13 godina, ocarinjen, zaveden, pise u saobracajnoj bmw 316 2443cm3 dizel, broj motora regularno sve... e sad ja mogu kao neki da ubacim 325tds I naklepam moj broj motora I pravim se lud dok nekom ne zapadne za oko pa da posle bude zajebancija...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kod nas se skoro svaki zakon sprovodi retroaktivno,tako da vrlo lako moze da pocne cimanje sa takvim slucajevima,cak sta vise ubedjen sam da ce uskoro i poceti.

Link to post
Share on other sites

bavio sam se saobracajnom administracijom i to ti mogu reci da se ne moze sprovoditi retroaktivno, isto kao i uvezena vozila pre novog zakona, sta ces da radis, da vracas uvezena, ocarinjena i registrovana vozila nazad i da juris ljude da ti novac vrate?

da moze biti sproveden onda bi ga primenjivali ali dokle god drzava licno ne finansira ugradju originalnog motora u svako vozilo - ne moze

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A šta se dešava u situaciji da npr auto ima saobraćajnu 316i i fabrički je takav a unutra je 2.0i i to mlađi motor npr m50. Brojevi se slažu tu nema greške. Bio je registrovan, ima i plin atestiran sve fest.

Link to post
Share on other sites

Moram da se ukljucim u ovu temu i da dam svoje misljenje,tacnije svoje iskustvo sa istim stvarima,pre nesto manje od 2 god sam u Opel Astru F GSI ubacio motor iz opel omege 2.5 V6 ,sam sam napravio nosace motora i sve prepravio sto treba,uglavnom,taj motor nikad nije isao u Opel Astru ,vozio sam tako do pre nove godine kad mi je istekla registracija,presao sam oko 12000km, zaustavljali su me po Beogradu milion puta,kontrole picke materine,otvarali haubu i nikad nista,i da naglasim,imao sam i udes sa njom,nista strasno nije bilo,opet i tu niko me nista nije pitao,da bi doslo do te neke kontrole sa tim autom treba da opljackas banku recimo :)

Link to post
Share on other sites