Lupanje iz motora E30


Recommended Posts

I ja sam presao 45000km, odlican motoric, bez problema.....vrlo malo se cula bregasta ( nisam ni znao da se ona cuje dok nisam cuo kako radi jedan drugi motor, tise od mog), minimalno je trosio ulje, radio odlicno i na benzin i na plin, a vozio sam ga uglavnom ostrije, pa mu nista nije falilo.           I dalje mi je tema o tom autu u profilu.

Jedino se posle jedne voznje kad sam ga drzao na 180-190 jedno desetak minuta, pocelo nesto cudno da grebe iz motora, odvezoh se pazljivo i sporo odmah do majstora, i konstatovano je da se spaner nekako istrosio, jer verovatno nije bio bas kvalitetan. Zamenio mu onda sve spanere i kais, i terao dalje bez problema.

Zato ti kazem da je taj cudan zvuk mozda kao u mom slucaju, jer se cudno/grozno cuo, a da je najnormalnije radio i  isao.

Link to post
Share on other sites

Kome ne treba snaga, odlican motor, od 120000km, na benzinu je presao 40000km, ostalo na plinu, sekvent naravno. Na svakih 40000km kais i roleri spaner, ulje i filter na 6000km 10w40 i pesma. Nikakve probleme nisam imao. E sad, zavisi na sta naletis, kako ga je pre tebe taj odrzavao, i kako ces ti da nastavis. 

Link to post
Share on other sites

@Dule M.

Tako je I meni rekao lik od koga sam uzeo kocku. Medjutim kada sam mu istresao staro ulje, u karteru je bilo oko 1,5 ulja sveukupno. Ubrzo zatim sam cuo I da klapatara iz motora, sve vise I vise...odnosno prolupao.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Konacno je otisao kod majstora i ustanovio je da su leteci lezajevi

Sutradan kad sam ih kupio, skinuli smo ih i videli da se radilica pojela na 3. lezaju, tako da i radilica mora da se menja.

Sad je misija da nadjem dobru radilicu (polovnu)

Link to post
Share on other sites
On 11/7/2016 at 3:48 PM, Dule M. said:
16 hours ago, Dule M. said:

DIGAO SAM RUKE OD OVOG MOTORAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

Kupio sam drugi i au piiiiiiiip

Da sam bio pametan to odma da uradim

 

Naravno. Ako si uzeo M40 par saveta:

Redovna zamena ulja, max na 10 000km. Samo dobar 10w40! . Proveravaj redovno stanje ulja, kao i stanje rashladne tecnosti u hladnjaku. Ako iz nekog razloga krene da dize temperaturu, makar malo, odmah se baci na trazenju uzroka i resavanju problema.

Stiskanje do patosa zaboravi.  Vozi opusteno i i ima da te taj motor dugo sluzi. :)

 

Link to post
Share on other sites