Recommended Posts

Zdravo drustvo , imam par pitanja za one koji su ovo vec radili pa mi treba par savjeta kako i sta.

Planiram da u svoju e46 ubacim tablet galaxy tab 3 10 inch i imam par dilema kako i sta. Znam da je 10 inch prelazi sa velicinom ali nekako bi to improvizovao jer mi se ne uzima 2din i tablet od 7 inch jer mi to izgleda nekako suvise maloo...

Kao prvo(zvuk i opcije sa volana) , kako da rijesim zvuk tj kako da sa onog starog dzeka koji ide u originalni CD izvedem da to sve ide preko tableta+ funkcije sa volana. Kako nastimati da se tablet pali sa kontaktom od vozila itd...Nadam se da razumijete sta zelim reci.

Drugo(kamera), kako da spojim kameru zadnju sa tabletom.

Trece, android aplikacija torque radi preko bluetooth ako se ne varam ? Link

Link to post
Share on other sites

Treba ti orginal BMW kasetas ili cd player, sa kog ces da izvuces AUX i kada spojis tablet na taj AUX radice ti i zvuk i komande na volanu. Stim da ce ti raditi samo pojacavanje i smanjivanje zvuka.

Da bi napravio i ostale komande da rade, treba neka plocica sa elektronikom, negde sam na netu gledao to. Mislim da nije bas jeftina. Bar je tako bilo kad sam ja kod sebe ugradjivao.

Moras da vidis da li taj tablet moze uopste da stane tu. 

Sto se tice toga da se tablet pali i gasi kad okrenes kljuc, sve to se radi preko aplikacije "Auto Magic" koju instaliras u tablet i preko nje zadas zadatke.

Ako se vec upustis u ovu zanimaciju, kad sve namestis, javi, pa cu ti objasniti kako u automagic da namestis sve.

Naravno treba ti dosta jaci auto punjac koji je predvidjen bas za takav tablet, ne moze obicni.

 

Link to post
Share on other sites

ja sam stavljao tablet u auto i video da je zesci sex

poveze se sve i lepo radi, medjutim hoce da nekad pravi neke smetnje u zvuku, onda je pocela baterija na tabletu da me zeza

kad preracunas koliko kosta tablet, punjac, sex oko blende, kablovi do cd-a, jos malo dodas i kupis multimediju

ja kupio i extra bolje radi

Link to post
Share on other sites

ja sam stavio samsung tab3, aux kabli do cd plejera, naravno iz slusalica nema bas taj kvalitet zvuka, drugo, nije mi lepo odvajao kanale, pa sam taj aux kabli morao da preradjujem, koji nakon nekog vremena zezne pa kupujem novi kabli i opet tako.............multimedija resava sve, das u startu vise para i ne mislis

Link to post
Share on other sites

Problem je sto ja na svom cd bmw buisness nemam aux izlaz, model 200 godiste... Za dobru multimediju moram izdvojiti 400 eura dok bi me ovo kostalo sve oko 80eura max.

Sto se tice baterije na tabletu, ja mislim da ona nije ni potrebna jer ce stuju vuci iz12v konektora..

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, slavisa27 said:

Problem je sto ja na svom cd bmw buisness nemam aux izlaz, model 200 godiste... Za dobru multimediju moram izdvojiti 400 eura dok bi me ovo kostalo sve oko 80eura max.

Sto se tice baterije na tabletu, ja mislim da ona nije ni potrebna jer ce stuju vuci iz12v konektora..

i ja sam tako racunao u pocetku, a onda je sve pocelo vise da kosta...............

Link to post
Share on other sites

A kad ubacis punjac u upaljac, hoce da pravi smetnje, pa dobijas neki sum......mogu neki filteri da se ubace......ali jbg, sve povecava troskove.....tako da ako zelis da na kraju sve bude full i sljaka kao multimedija, kostace te dosta

Link to post
Share on other sites

Pa jel postoji mogucnot da tablet nema napajanje preko upaljaca ako auto nije upaljeno tj ako nije dat kontakt kljucem...Baterija ode sama po sebi kao i na lap topu al ne vidim potrevnost baterije na tabletu ako ce imati napajanje preko upaljaca i ne vidim zasto bi te ona zajebavala... na laptopu ako ode baterija on se moze koristiti ako je prikopcan na struju, nadam se da tako i tablet sljaka...

Link to post
Share on other sites

kazem ti, sve moze da se napravi da radi kako treba ali to onda ne kosta 80e, ako hoces da te kosta 80e onda punis tablet kao i mobilni, s vremena na vreme ubodes u upaljac i napunis ga...........

inace dobar tablet ne mozes da nadjes ispod 70-80e i to polovan, plus cd plejer ili kasetofon koji ces koristiti kao pojacalo, plus blenda, ako kupujes kosta oko 50e ili mozes da napravis...........osnovno izadje na 150e minimum, plus povezivanje i ostale dzidza bidze

multimediju imas za 300

Link to post
Share on other sites

Zajedno cd i klimatronic sirina 25 a visina 12.

Galaxy tab 3 10inc sirina 25 cm a visiña 17cm. U sirinu je knap a u visinu ide  do polovine izduva za grijanje , malo nize... ne treba mi blenda jer je sirina knap. Nasao sam tablet za 40 eura sa slabom baterijom. Improvizovao bih nekako da bude prikljucen nonstop, direktno zica za zicu sto se tice napona a da kad nema kontakta da nema napona nikako.Dok je auto upaljeno,Nek puni bateriju nonstop, nista joj nece faliti jer je sjebana vec.

 A sto se tice oslonca , jer necu blendu, imam varijantu sa metalnom plocom i magnetima ili "cickovima".

Link to post
Share on other sites

Taj tablet jedino tako moze da stane,svi ubacuju 7",sto je eaman,ja sam ubacio 8",sto je max,da dodje do izduva za ventilaciju gore(istina,sa blendom). Probao sam i da pravim blendu,da se vadi tablet(ima kod mene u temi),ali lepse kad ima originalnu blendu :).

Link to post
Share on other sites

Imas na youtube-u one likove sto prave te "maske" ili kako da ih nazove, nije klasicna blenda, nego se samo postavi tablet u to leziste. Mislim da su neki apple tableti :D.

Ja sam pravio od poliestera,napravio kalup ,pa posle preko njega poliester.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...