Recommended Posts

Pozdrav svima.

U pitanju je e60 2006 god

Pre 10 dana sam imao saobracajku,lik ispravio krivinu presao na moju stranu i udario u prednji levi cosak.

Izasla je policija na mestu udesa i mi popunili evropski izvestaj na kome je covek priznao krivicu.

Cekam procenitelje da slikaju auto i zanima me da li mogu nesto da uradim da auto popravljam samo u DELTI.

Vidljiva ostecenja nisu velika, a to su su branik, far,krilo napukao amortizer(iskrivljen tocak) i jos neke sitnice

Njegovo osiguranje je TRIGLAV da li je  neko imao iskustva sa njima.

Unapred hvala.

 

 

Link to post
Share on other sites

Po opisanoj steti to ti nece pokriti evropski izvestaj ni pod razno.

Sa njim prolazis kod minimalnih steta - max do 1000 evra, mada vecina osiguranja priznaje samo do 500 evra.

Nije mi jasno kako su policajci izasli na mesto udesa i pored takve stete nisu napravili zapisnik? To sve sto si naveo na Opelu kosta vise od 1000 evra... :|

Link to post
Share on other sites

Pored evropskog izvestaja i policija je napravila zapisnik koji treba da uzmem (platio sam taksu 600 din) 

Po dolasku, policajac je rekao kao to nije nista popunite samo izvestaj i to je to.Na moje pitanje dali je on strucnjak za bmw pisali smo izjave i radio je sve preko one stvari.trazio sam alko test njegov odgovor je bio ja sam alko test i kraj,jbg bilo je coveku hladno.

Budem li imao problema zbog njega idemo na sud a svedoka imam bar 5 coveka koji su tu bili.

Nije mi jasno kako ne mogu da radim auto u ovlascenom servisu vec moram kod nekog Paje pod supu.

Ja samo hocu da mi se vrati auto onakav kakav je bio...videcemo epilog price.

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sudar pre par godina sa mojim E46 karavanom, 2003 godište. 

Iz osiguranja su tražili da ne radim popravku u ovlašćenom servisu, jer je to skupo.

Rekoh nema problema, idemo onda kod Stojanova (ovlašćeni za FIAT), oni kažu: može, oni su povoljni.

Popravka zadnjeg levog čoška se sastojala od zamene cele zadnje leve polustranice, štop svetlo, malo peglanje gepek vrata, farbanje svega toga + branika = 150.000 dinara.

Vrhunski odrađeno.

Gledao sam cene, to sam mogao uraditi u privatnoj režiji za upola manje para, ali ovo njima povoljno.

Hoću reći da ako ne daju da ideš u ovlašćeni, možeš u neki drugi ovlašćeni koji je kao jeftiniji, ali kvalitetan. Sigurno imaju neku uhodanu saradnju sa takvima.

Link to post
Share on other sites

Ja kada sam imao prošle godine saobracajku tj. Udario me lik otpozadi, dobio sam 153.000din, a popravka me koštala oko 300e. Bolja varijanta ti je da ti oni daju pare pa da ti biraš majstora nego da ide sve preko majstora(da uplate na njegov račun) bar se meni vise ovako isplatilo 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Delija said:

U skarabudz varijanti je uvek tako bolje.

Na iole novijem autu ne bih pristao na krpacinu ni pod razno - samo novi delovi, pa makar ih ja doplatio.

I ja sam ze tu varijantu,jer dosta putujem van zemlje i nebi voleo da preko imam problem kostalo bi djavo ipo.

Videcu njihovu ponudu.danas oko 16h dolaze strucnaci

 

Link to post
Share on other sites
U skarabudz varijanti je uvek tako bolje.

Na iole novijem autu ne bih pristao na krpacinu ni pod razno - samo novi delovi, pa makar ih ja doplatio.

Verovatno nisi razumeo neleta, on misli da je bolje da ostane tebi nego majstoru.

Cesto su cene koje osiguranje treba da isplati za delove za popravku "naduvane". E sad je samo razlika, da li ces ti da uzmes pare i platis sve delove i da ti ostane ili ces sve to da prepustis majstoru da se on omasti..

Kada je rec o autu mladjem od 5god i popravci u ovlascenom, drugacija je prica. Tu se zna koliko je koji novi deo, racuni su tu itd. . .

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se svima ako sam nekog uvredio. Verujte da sam i ja za varijantu dobar majstor i da se uradi kako valja.

Naravno da sam i za varijantu da prodjem jeftinije i stavim pare u dzep, ali moj problem je taj sto bmw-a vozim dve god i nisam imao potrebe za majstorima.Servis sam sam radio tako da nemam poima gde bih ga oterao,zato jednostavno hocu u deltu ne zato sto sam faca pa hocu samo tamo.Da sam imao problema do sada sigurno ga nebi terao u delti jer su skupi.Evo ako neko zna nekog da preporuci bio bi veoma  zahvalan.

Pozdrav i jos jednom se izvinjavam 

Link to post
Share on other sites

Ja sam za kocku dobio 900e pre par godina, udareno krilo, hauba, far, branik, pukla viljuska... isto je bilo triglav osiguranje

Ali sam isao sa advokatom na procenat, i naravno njima je u cilju da izvuku sto vise

Link to post
Share on other sites

potdrav 

Pre dva dana dosao rocenitelj i nije problem sto nije radjen policijski uvidjaj,dovoljan je evropski izvestaj i policijski zapisnik.Takodje ne prave problem ni za deltu.

Danas me je pozvao i ponudio   2500 eura.

Auto sutra ide u jednoj radionici gde ce da naprave predracun,pa ako se isplati tu cu da ga radim, ako ne onda ga vozim u deltu.

Link to post
Share on other sites

Evo da vam prenesem moje iskustvo sa osiguranjem. Zakacila me zena, odvalila mi reterovizor, napisali eu izvestaj. Otisao u osiguranje, prijavio stetu i poceo taj predmet. Slikali auto, utvrdili sve i kao kad kontakotramo drugu stranu zavrsicemo predmet i vi da nam javite zelite li novac vama da uplatimo ili servisu. Posle 2 dana su mi uplatili pare na racun, a nisam se izjasnio kako zelim da se finansiea popravka. Otisao sam dan posle u postu i vidim da cifra nije ni blizu onoga sto treba i pravac osiguranje. Tamo sam se zalio i dosao je likvidator da prica sa mnom. Objasnio sam mu celu situaciju ,a to je da sam zvao bar 20 brojeva telefona, sto oglasa, sto otpada, sto radnji, i da niko nema retrovizor za e46 coupe, i da samo delta moze da poruci retrovizor i da se ceka onda jos 7 radnih dana. Odobrio mi je da idem u deltu i tamo radim popravku, ali naravno po njihovom zapisniku,i da se placa tek kad se odradi popravka pa im delta pusti racun. Sve je to trajalo dobrih 25 dana od moje nezgode, do igre sa osiguranjem i deltom i cekanjem dela, ali eto na kraju sve se zavrsilo dobro. Inace sve zajedno je izaslo nekih 45 hiljada za retrovizor...neverovatna cena iskreno

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ajde i ja svoje da napisem ukratko..

Udari mi covek sa yugom desnu stranu. Prednja, zadnja vrata, malo polustranica.

U mojoj reziji, za mojim majstorima, sve sa farbanjem i drugim zadnjim vratima izaslo 71000din.

Od osiguranja naplatio 94000din. Jesam cekao god dana, jer je Takovo otislo pod stecaj, ali sam ipak naplatio

Link to post
Share on other sites

Pa meni cak nije otisla ni obloga ni staklo. Samo nosac koji je sam sa motorom 30k... Plus neke zabice, ruke, itd je izaslo na 45. Imam predracun za retrovizor sa ogledalom i oblogom na 48k.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites