2002 od penzosa do mladica


Recommended Posts

Kao sto ste vec verovatno videli, pre dobrih 4 meseca dosao sam u posed BMWa 2002 ti iz 1971. Automobil je bio u voznom stanju i registrovan, medjutim, osnovna ideja mi nije bila da samo kupim jednog takvog lepotana i vozim ga dok ne crkne, vec da mu vratim pun sjaj. Taj zadatak, ispostavilo se, duzi je i skuplji nego sto sam inicijalno ocekivao, no ubedjen sam da ce rezutat svog ulozenog truda biti vredan.

Za sada je posao sa limarijom dobrim delom pri kraju. Majstor je pokrpio sve sitnije rupe, dok sam ja nabavio potpuno nova krila, vrata, sajtne, rubove, podrubove i prednji vezni lim. Ovako to sada izgleda:

1-4.jpg

2-4.jpg

3-3.jpg

4-2.jpg

5-2.jpg

6-2.jpg

7-2.jpg

8-2.jpg

Sledeci korak je vadjenje motora, zatim farbanje, tapaciranje sedista, patosa i neba, sklapanje, nove kocnice, gume i registracija :huh: Malo li je!

Nastavak sledi...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Limarija koju sam nabavio je glanc nova. Postoji fabrika u Danskoj koja pravi sve za 2002ku. Poklopac je nov a farovi su polovni. Doduse, s obzirom da dolaze iz zemlje gde se automobili vole i paze kao clan porodice, u jako su dobrom stanju :huh: Imam ortaka u DE koji mi preko Ebaya nabavlja sve deove.

Link to post
Share on other sites

neverovatno .... svaka ti cast .... kad bi bilo jos ovakvih ljudi ....

Link to post
Share on other sites

Nisu pare glavni problem. Da bi se jedna ovakva dvojka dovela u maximalno stanje potrebno je love koliko i za neku trojku ili peticu s pocetka 90ih, ako i toliko.

Link to post
Share on other sites

Uzivaj !!!!!!!!!

Odlican ce to auto biti nego me mori zasto ne farbati ga u originalnoj boji ? mislim da ce ti se to na kraju najvise isplatiti a pogotovo ako ga jednoga dana budes prodavao.

Pozdrav

PS. naravno svako po svom ukusu !!

Link to post
Share on other sites

Sve je super,svaka cast,samo mi se ne svidja,koliko sam primetio limar ti vari delove autogenim varenjem,ali kao sto rekose stvar ukusa,pozdrav drzimo ti palceve :dance2:

Link to post
Share on other sites
Uzivaj !!!!!!!!!

Odlican ce to auto biti nego me mori zasto ne farbati ga u originalnoj boji ? mislim da ce ti se to na kraju najvise isplatiti a pogotovo ako ga jednoga dana budes prodavao.

Pozdrav

PS. naravno svako po svom ukusu !!

O tome sam i ja razmisljao, medjutim, nekako mi se originalne boje ne svidjaju mnogo. 2002ka je do '73 bila farbana u svega nekoliko nijansi: bela, narandzasta, zuta, crvena i 2 vrste ogavnih zelenih. Bela mi se cinila kao najbolje resenje, delom sto je auto vec beo i potencijalni propusti su manje vidljivi, a kao drugo, s obzirom da je u pitanju mali auto, cinila bi ga naizgled vecim. Metalik dodaje malo na ekstravaganciji. Inace, Auto radim a svoju dusu i o prodaji jos ne razmisljam :dance2:

Sto se limara tice, za sada sam vise nego zadovoljan s obzirom da se dosta ozbiljno prihvatio posla i (za razliku od mnogih) radi dosta kvalitetan var.

I nemam pojma koja je razlika izmedju autogenih i drugih varova.

Link to post
Share on other sites

Svaka chast! Sredi ga po svom ukusu. Samo napred i uzivaj u njemu!

Ps: I ne reci da ne treba para i da nije mnogo,za nekog je 3000e 3000 radnih sati pa su pare ipak glavni problem..

Link to post
Share on other sites

Da vredi,vredi...vredece kad se sve dovede na svoje i ti budes zadovoljan!!!!Svaka cast na temeljnosti i volji!U zdravlju ga vozio i uzivao u njemu!! :dance2: :dance2: :dance2:

Link to post
Share on other sites

Shto kaze Gagy,da vredi,vredi i stvarno svaka cast! Nadam se da me nisi pogreshno razumeo,neko je pomenuo da je shteta shto nema vishe ljudi kao shto si ti pa je neko odgovorio da ima ali su problem novci pa ti reche da i netreba mnogo novaca a ja se samo nadovezah :dance2: Tebi stvarno svaka chast i auto ti je predivan,samo napred i jedva chekam da vidim gotov auto.

Link to post
Share on other sites

Druze gde na kolima prodje brener, nova rupa zine za sest meseci do godinu dana. Ozbiljni limari rade sa CO 2. Naravno mozda taj tvoj zna nesto sto ostali ne znaju. U svakom slucaju svaka cast za projekat.

Link to post
Share on other sites

Ovaj moj limar ovako na prvi pogled deluje kao neki zajebant, ali kada se uhvati posla odradi ga do kraja i to dosta solidno. Racunam da si u pravu za varenje sa CO2, no ja ovaj auto ne planiram da drzim na ulici, kisi i snegu, tako da neke velike opasnosti od daljeg rdjanja nece biti :pilot: Inace, teram ga na farbanje danas ili sutra tako da uskoro stizu i nove slike :lol:

Link to post
Share on other sites

Kako god da ga vari posle toga mora dobro da se ocisti lim i zastiti i to ce da traje onoliko koliko je majstor to sve dobro odradio. Igo bas bi voleo da mi objasnis razliku izmedju CO2 i autogenog zavarivanja. Pa greju lim oba nacina zavarivanja i oba spaljuju zastitu.

Nista ti nebrini ako je majstor dobar to ce da traje i samo napred da ga sredis po tvom ukusu i da onda dodjes na neki skup i da se pohvalis.

Link to post
Share on other sites

Miki s38 i Iga su u pravu...Autogeno zavarivanje pravi mnogo vecu deformaciju lima..I Herr. Mitrovic se pomalo razume u limariju:isece samo parce sajtne profilise lim na api-ponku i zamaze kobitom,vrhunski je sminker ali je stelovanje ventila za njegha uvod u visu matematiku.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Limar je konacno obavio sav posao i auto je danas otpremljen do farbara :)

odlazak_na_farbu1.jpg

odlazak_na_farbu2.jpg

odlazak_na_farbu3.jpg

odlazak_na_farbu4.jpg

Kod autolakirera ce proci ceo tretman skidanja starog gita i boje, novog gitovanja, farbanja i lakiranja. Kada sve bude gotovo za 20ak dana, karoserija ce izaci kao glanc bela sa lakom i visokim sjajem. Sledeci korak je tapaciranje sedista, neba, vrata i patosa. Sutra idem da jurim kozu.

I hvala svima za podrsku :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.