LED CREE Sijalice


Recommended Posts

Jel neko stavljao ove sijalice u farove vidim da se gadjaju lumenima al mene zanima kako je to u praksi? Ne mislim da je bolje od xenona al me zanima jel bolje od halogena i koliko? Nervira me sto se xenon na dugom sporo  aktivira pa sam  mislio da ih stavim na mjesto umesto halogenki   na duga svetla ...

 

HTB15x1_NMVXXXXa_FXFXXq6x_XFXXX2.jpghow to take a screenshot on a pc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jedan tip je na kocku bio stavio led sijalice. Jeste da svetle baš jako ali snop otišao u pm. Sama konstrukcija sočiva nije odgovarala a verovatno i održali modeli su takvi.

Ja sam bio razmišljao da stavim led ali sam odustao iz tog razloga.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja bi možda koknuo u duga, ako bacaju isto kao ova duga :) Ne znam ni koliko koštaju ni gde mogu da se kupe bilo kakva kvalitetna ... 

 

10 minutes ago, vranjin said:

Ja sam bio razmišljao da stavim led ali sam odustao iz tog razloga.

Da li znaš koje vredi kupovati?

Link to post
Share on other sites

Ima kod nas na oglasima. Kinezi se gadjaju lumenima pa ti ne mogu ništa konkretno reći. A to što piše odnosi se na par sijalica.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

kvalitetne led obicno imaju ventilatore koja odvalci toplotu i koji se pale cim upali i svetlo. narucih sa alija za 32 e iste koje prodajuovde za 60e h7 je u pitanju za dugo pa cu napisati utiske kad stigne rasveta

Link to post
Share on other sites

Sve led za glavna svetla imaju hladnjak. U svakom slučaju manje se greje od halogene sijalice.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 7 months later...

ja sam u corsu H4 led stavio ove nove sa ventilatorom kineske par 8$ , i pravo mocno svijetle jedino sto mi je nakon 4 mjeseca jedna sijaica sa oborenog prebacila na dugo, ali sam pravo zdovoljan svijetlom :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Jos nisam cuo da je neko zadovoljan. Obicno je slabo da bude kratko svetlo. Mozda samo neko ko stavi u maglenke da se zeza.

+1. Ja sam hteo da zamenim duga ... ali mi je sam lik koji to prodaje rekao da su vise za "maglenke" :). Sve mi je bilo jasno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pre 2.godine sam to imao na Audiju i uredno sam registrovao auto.

Svaki auto bi trebao da ima ta svetla, bukvalno razbija mrak. Pogotovo sam iznenadjen bio u kisnim nocima; belo kao dan.

A najbitnije od svega, nikome ne smeta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ima puno led sijalica na tržištu. Deluje lepo, ali ne znam da li poželjno stavljati to i kakva su iskustva. Stavio bih neke H7, ali me iskreno strah, jer sam tako stavio jednom na Renou neke pozicije u boji, pa sam napravio neki spoj, jer su sijalice bile katastrofalnog kvaliteta. 

Gledam na oglasima stoji kao duže traju, jače svetle i manje se greju. Jedino mi nije jasno zašto pojedini modeli imaju hladnjake, ako se stvarno manje greju i da li to može da napravi neki problem na instalaciji.

Link to post
Share on other sites
On 11/25/2018 at 2:41 AM, njegovawisost said:

Kakva je situacija sada sa tehnickim pregledima i LED sijalicama? Mislio sam da stavim na pozicije 2 led najobicnije bele... Na dugim i kratkim su mi halogenke bele na 5000k...

Ni 5000K halogenke nisu street legal, al' ne verujem da ce praviti problem.

Link to post
Share on other sites

Upravo to je i problem sa njima. Zato i nisu street legal. Nije problem to sto ometas druge, nego sto ti ne vidis kako treba.

Sto je plavlje svetlo, to se slabije vidi po kisi iliti na na mokrom / vlaznom.

Imao sam Philips Diamond Vision na Civic-u.

To bi generalno bio problem i sa LED fabrickim farovima da nisu toliko velikog intenziteta.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
On 12/10/2019 at 11:10 PM, njegovawisost said:

Koje preporucujete sijalice halogenke? :D

Ja imam xenone ~4300k (i na e36 i na e46, doduse na e46 su fabricki) i vidi se fenomenalno ;) Samo nisu fau wau bele ;)

Link to post
Share on other sites
On 12/10/2019 at 11:10 PM, njegovawisost said:

Koje preporucujete sijalice halogenke? :D

Ja imam xenone ~4300k (i na e36 i na e46, doduse na e46 su fabricki) i vidi se fenomenalno ;) Samo nisu fau wau bele ;)

 

Edit: P.S. I bez projektora toplo preporucujem da NE stavljas :D em sto upucavas ljude oko sebe, em se rasipa svetlost na sve strane ...

Link to post
Share on other sites