Nosaci motora i menjaca 320d


Recommended Posts

Cena popravke u Sapcu 130-150e sve zavisi :) Rade ljudi i resavaju to, vozim uglavnom grad petu brzinu jednom mescno ubacim, ja kad je ukrivo stanem na sledeci semafor i krenem jace onako do 3500 obrtaja 4 i bude top kad ponovo izbacim iz brzine :D

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

Cena popravke u Sapcu 130-150e sve zavisi :) Rade ljudi i resavaju to, vozim uglavnom grad petu brzinu jednom mescno ubacim, ja kad je ukrivo stanem na sledeci semafor i krenem jace onako do 3500 obrtaja 4 i bude top kad ponovo izbacim iz brzine :D

A sta ako nije to nego je ipak sinhron xD Mada sam ubedjen da je do saltalice... Sinhron je radi dok je motor iskljucen... 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NikNS said:

Rade ljudi i resavaju to, vozim uglavnom grad petu brzinu jednom mescno ubacim

Ti si još i dobar; ja u petu samo na auto-putu, magistrala četvrtom ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da nisi resio problem slucajno? Ja sam dve stvari primetio kod mene, mada opet sad 1 u 10 puta desi se da zapne :D

Po pravilu nikad ne zapinje preko 2200 orbtaja.

Ako parkiram na vecoj uzbrdici, posle jedno vreme radi sve ok (!?!).

Ako zapne recimo prvoj na semaforu, pritisnem dva puta kvacilo, udjem u brzinu, posle sve radi ok jedno vreme (!?)

Ja sad iskreno pocinjem da sumnjam da nema dovoljnog pritiska u hidraulici kvacila. Posto je zamenjeno ulje u menjacu i set kvacila sa zamajcem, Ne mogu sad time da se bakcem, kad se bude kociona tecnost menjala videcu da neko odrzraci sekundarni cilindar.

Ono sto ne ide u prilog tome je da nit gubi ulje nit je sundjerasta pedala kvacila nit kvacilo propada 🙄

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pozdrav ekipa.Meni se desava u dosta posto slucajeva kada kocim motoro,tipa i 4 u 3 brzininu ,iz 3 u 2 brzinu,kad treba da budu obrtaji na 3k rpm,pri pustanju kvacila neki put sve ok,neki put kao da osetim blago da potrese nesto i to je to.Sad nosac levi je menjan pre god ipo ,corteco stavljen i naguzvao se vec.Da li moze samo biti do njega ili je jos nesto u problemu?

Link to post
Share on other sites

Zato sto je zamenjen samo levi zato se i naguzvao... Zameni oba, stavi Lemforder ili Corteco, a zameni i ona mala dva za menjac.

Prekontrolisi i silen blok diferencijala, nikad se zna, te vibracije se prenose, tesko ih je locirati.

Link to post
Share on other sites