Recommended Posts

Hvala. Iz Fr, presao 250000 jos lepsi je uzivo pogotovo unutrasnjost. Od ponedeljka radim servis, komplet sve veliki, menjam i lanac i sve uz njega, filter i ulje menjaca.

Ovo za lanac sam definitivno odlucio da ne mislim. Na to sam racunao kao investiciju jos pre kupovine.

Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspeo da se informisem, taj problem je na motoru N47 kod E60 a isti motor je i u F10. Nista strasno osim sto kosta dosta i mora da se menja na nekih 120000km da ne bi bilo problema. 

U sustini tako je kako je sa tim motorom, svaki model,  marka ima nesto problematicno.

Moj utisak posle 2 sedmice voznje je odlican, stvarno mi se svidja auto, u krivinama prolazi kao po sinama. Nisam sportski tip vozaca, ali za razliku od Citroena mnogo sigurnije i lepse prolazi na istoj brzini kroz istu krivinu, cak i kad ogibljenje na C5 drzim u sport modu.

Jedino sto mi je neobicno, ne znam zasto je tako, BMW je dosta tvrdji i tezi na volanu. Nekako imam osecaj kao da nema servo, mada se volan okrece jednom rukomi u mestu.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dredger said:

Tvrdji je malo na komandama od francuza, italijana...U stvari kod njega je kako treba, ovi ostali su kante.

Svaki je klasa za sebe, za italijane ne znam, francuzi su jako udobni i meki a HDI motori jako pouzdani. BMW odskace od njih u svemu, a sve je stvar navike, tek sam poceo da ga vozim.

Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da kažem za e46 da ima potpuno isti hod i tvrdoću volana kao i moja bivša Alfa 147. Isto mogu da kažem i za e60 jer sam probao 520i e60 sa 17icama i potpuno isti osećaj. BMW za razliku od ostalih nemaca ima krući volan, više u nekom sportskom maniru. :)
BTW čestitke na prevozu. :) Još samo da je umesto 2.0 3.0 bio bi to vrh vrhova. :)

Link to post
Share on other sites

Zavrsen servis, zamenjen lanac i sve sto ide uz njega, remenica, kais, ulje, antifriz, klima, ociscen DPF filter, zamenjeni ulje i filter autoamtskog menjaca. DPF vise ne pokazuje gresku ni u voznji ni na dijagnostici. 

Odose parice, ali sad se nekako lakse dise kad znam da je auto servisiran, a taj trosak sam racunao pre kupovine. E da, sredjen i levi retrovizor, nisam najbolje razumeo sta je tacno bilo, majstor rece da su nesto oko motora u samom retrovizoru cackali.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posle 2 sedmice od servisa, navikavanje na auto, utisci su sledeci. Nemacka medicina je najbolja medicina ? Stvarno sam odusevljen, pa da ne tupim o tome veci ste ljubitelji BMW-a od mene.

Ciscenje DPF-a je uspelo, vise ne izbacuje upozorenje u voznji. Da ne ureknem nadam se da ce biti dugorocnije resenje.

Ovih dana stizu mape za navigaciju od Ivana. Gledam da se resim run flat guma nekako, tvrde, neudobne. Nadam se da je izvodljivo zbog felni, uticaja na ABS i DTC...

Od zamerki na sam auto imam neke koje sam uocio jos u startu. Spoljasnji retrovizori se ne sklapaju automatski pri zakljucavanju, moze samo na dugme iz kabine ( naravno da uvek zaboravim) veliki propust od fabrike a vec ima elektro motore u retrovizorima.

Druga stvar koja je isto propust je da se prednji parking senzori ne aktiviraju automatski ispod 10km/h ako naidju na prepreku vec se mora aktivirati na dugme.

Sitnice su to, stvar navike, ali bode oci bas zato sto su banalne sitnice.

Link to post
Share on other sites

Mislio je na to da ako ti je termostat los auto nikad nece imati radnu temp.  A samim tim i nepovoljnu smesu ubrizgavanja koja ce se odraziti na ubrzano zacepljenje dpf a, a i bez odgovarajuce temp rashladne tecnosti nemas jedan od uslova za pocetak regeneracije sto opet dovodi do brzog zacepljenja. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Grgur said:

Duze zakljucavanje zatvara samo prozore i siber. Nije mi jasna veza termostata i DPF-a, da termostat nije u redu pregrevao bi se motor i palio bi lampicu za temperaturu.

a moze da bude i kada je termos los da teze dize temp rada motora. :) ja sam stavio nedavno oba, i na egr i glavni, prethodni su radili korektno doduse jedan je zezao glavni, sporo je postizao radnu temp. 

Link to post
Share on other sites

Imas i pokazivac, tzv "secret menu" na malom ekranu gde ti inace pise vreme i spoljna temeratura

1. Zadrzis dugme za ponistavanje kilometraze 10-ak sekundi
2. Pojavice se meni sa brojem 01, nastavi da stiskas to dugme do broja 19

3. Kada dodjes do broja 19, sacekas sekund-dva, ispisace ti 19.00, i videces ispod pise 1. Tu stiskas to dugme onoliko puta koliko ti je zbir zadnjih 5 brojeva sasije

4. Onda si "otkljucao" taj meni, opet se vracas na broj 1, stiskas do broja 7 i tu ti pokaze temperaturu vode.

Ako nisi nesto razumeo ukucaj na yt, verovatno je bolje objasnjeno. Poz :D

Link to post
Share on other sites