Recommended Posts

Pogledah na YT video za ovaj skriveni meni, pise da moze biti rizican, procitah i na nekom forumu. Ne deluje komplikovano niti bih dirao bilo kakve parametre, samo bih usao da vidim temperaturu, malo ga izvozao da vidim kako se ponasa i to je to, onda pre gasenja izasao iz tog menija.

Jel neko probao ovo? Jel rizicno?

Link to post
Share on other sites

Da, bilo je na otvorenom 110-170 km/h, na razlicitim brzinama i obrtajima, i u laksem rezimu odrzava tako temperaturu.

Sto se tice odrzavanja to mi deluje ok, jos ako mu je to radna temp onda super.

Link to post
Share on other sites

Nemas brale razloga za brigu, samo sto oduzima vremena pa je bolje to podesiti odmah cim upalis auto da ne bi izazvao neku nesrecu ne daj Boze. Ja sam letos menjao pumpu, termostat i racvu egr-a, od tad drzi na nekih 91-93 stepena. Do tada nije isao iznad 90, opet u servisu kazu da to ne predstavlja nikakav problem. Takodje kazu da svaki BMW voli da "Popije" malo vode (to su mi rekli u ovlascenom servisu Radulovic u Novom Sadu).

Link to post
Share on other sites

Znaci 4 stepena je razlika, mada sinoc je bilo 1 stepen napolju, bas hladno mozda i to ima malo uticaja. U svakom slucaju sad znam kako s vremena na vreme proveriti. 

Ne treba mi to stalno, da je toliko rizicni i fabrika bi stavila pokazivac.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Lazar01 said:

 Takodje kazu da svaki BMW voli da "Popije" malo vode (to su mi rekli u ovlascenom servisu Radulovic u Novom Sadu).

to druze nema veze sa mozgom

ispravan auto nijedan netrosi vodu osim za brisace

Link to post
Share on other sites

A to sto ti je tezak volan moze vrlo lako da bude da je letva u problemu,cest problem kod e60,aktivno upravljanje,problem sa senzorom ugla volana i kalibracije istog,ali ako ne izbacuje gresku onda ne bi trebalo da je u problemu,mada nagledao sam se svakakvih budzotina sa lampicama diagnostikama i sl,ne bi trebalo da e60 ima tezak volan kad je sve ok.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, 777.boban said:

A to sto ti je tezak volan moze vrlo lako da bude da je letva u problemu,cest problem kod e60,aktivno upravljanje,problem sa senzorom ugla volana i kalibracije istog,ali ako ne izbacuje gresku onda ne bi trebalo da je u problemu,mada nagledao sam se svakakvih budzotina sa lampicama diagnostikama i sl,ne bi trebalo da e60 ima tezak volan kad je sve ok.

Pa ne znam, nema nigde greske letve volana. Mozda je meni koji sam navikao na citroena koji je na volanu mek kao da ima 500kg auto a ne 1700kg to utisak da je tezak na volanu. Navikao sam se vec, ali od starta mi se svidelo sto je e60 mnooogo precizniji i sigurniji na volanu od c5. Na istim mestima gde mi je C5 na koloteazima od kamiona bukvalno hteo da pobegne sa puta, BMW se sam drzi.

Ne znam da li moj ima aktivno upravljanje mada je u poprilicno dobroj opremi.

Ima jedan poznanik e60 pa cu jednom prilikom probati njegov!da uporedim, mada sam ga vozio pre kupovine mog ali ne secam se da li je bas toliko bio tezak.

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, dredger said:

Ja ti odma rekao da je citroen mekan, ti ga branio. Tek vremenom ces videti na sta sam mislio kad sam rekao da su francuzi kante.

A pa razlika se vidi odmah, nema tu spora. Ne bih ja ni kupio BMW da ne mislim da je bolji. Samo nisam iskljuciv kad su automobili u pitanju, svaki je dobar i los na svoj nacin, ima prednosti i mane. A BMW I C5 se ne mogu porediti, tu se slazem.

Link to post
Share on other sites
On 12/3/2016 at 2:12 PM, Grgur said:

A pa razlika se vidi odmah, nema tu spora. Ne bih ja ni kupio BMW da ne mislim da je bolji. Samo nisam iskljuciv kad su automobili u pitanju, svaki je dobar i los na svoj nacin, ima prednosti i mane. A BMW I C5 se ne mogu porediti, tu se slazem.

PO dizajnu se ne mogu porediti,ali po kvalitetu su tu negde,ista govna :)

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, 777.boban said:

PO dizajnu se ne mogu porediti,ali po kvalitetu su tu negde,ista govna :)

Ne znam sta si hteo reci sa ovim. Odnosno, nisam siguran kakvo je tvoje misljenje o dizajnu kad ih poredis a za kvalitet, pa recimo da danasnji automobili su priblizniji kvalitetom nego nekad. Mada ne smatram sebe merodavnim da ocenjujem kvalitet.

Sto se ukusa tice, C5 ima moderne linije i totalno je In. E60 ima specifican dozajn i vuce na klasiku, a ja obozavam klasicne automobile. Opet, u samom dizajnu je poprilicno moderan s obzirom da je to model iz 2003 ili 04-te. 

Inace, sredjen i prednji trap, silen blokovi, stabilizatori i neki djavo sa leve strane letve volana. Sad je mnogo bolji osecaj.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Grgur said:

Ne znam sta si hteo reci sa ovim. Odnosno, nisam siguran kakvo je tvoje misljenje o dizajnu kad ih poredis a za kvalitet, pa recimo da danasnji automobili su priblizniji kvalitetom nego nekad. Mada ne smatram sebe merodavnim da ocenjujem kvalitet.

Sto se ukusa tice, C5 ima moderne linije i totalno je In. E60 ima specifican dozajn i vuce na klasiku, a ja obozavam klasicne automobile. Opet, u samom dizajnu je poprilicno moderan s obzirom da je to model iz 2003 ili 04-te. 

Inace, sredjen i prednji trap, silen blokovi, stabilizatori i neki djavo sa leve strane letve volana. Sad je mnogo bolji osecaj.

Rekao sam da je po dizajnu e60 za moj ukus prava stvar,izgled nije omasen,sve je ok,a sto se kvaliteta tice daleko je od kvalitetnog vozila,Ali boze moj sve je posle 2003 tako,ne prave se vise automobili koji ce da traju po 30 god kao sto je e34 npr ili e28

Link to post
Share on other sites

e60 je najprodavanija 5-ca u istoriji bmw-a, preko 2000000 primeraka ali samo zbog nekonvencionalnog dizajna.Po mnogima parametrima je jedna od tehnicko tehnoliski najnapredniji ali najnepouzdaniji serijski bmw. Po meni cela ta Chris Bangle era je promasaj ali rezultati prodaje su me skroz opovrgli

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, milosabs said:

e60 je najprodavanija 5-ca u istoriji bmw-a, preko 2000000 primeraka ali samo zbog nekonvencionalnog dizajna.Po mnogima parametrima je jedna od tehnicko tehnoliski najnapredniji ali najnepouzdaniji serijski bmw. Po meni cela ta Chris Bangle era je promasaj ali rezultati prodaje su me skroz opovrgli

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Pa izgled tj dizajn ga je rasprodao,auto je bio van svog vremena kad se pojavio,o tome nema reci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Resio sam problem sa trzanjemi nabavio mape za navigaciju.

Mape sam uzeo kod Ivana aka Leon i super su, detaljne. Svidja mi se kako je odradjena navigacija u BMW.

Sto se tice trzanja morao sam raditi menjac. Otisao ventil u hidro bloku pa su stradale caure, karike i konverter koji je bio razlog trzanja. Servis sam radio u Jakovu kod Steve. Momak je jako profesionalan i zna znanje, za preporuku ako nekom zatreba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dolazi vreme lernjih guma, pa gledam da uzmem 18 felne za lernji set. Nadjoh nesto zanimljivo, po plocici na vratima ide ova kombinacija prednjih i zadnjih guma, ali me muci par stvari.

ET je na prednjim 43, 8J, zadnje 55, 9J (ako je to oznaka IS za ET u stvari). Da li trebaju distanceri ili prolazi i bez njih? 

Hoce li drasticno da optereti motor i trap ova kombinacija?

sto se stabilnosti i izgleda tice siguran sam da ce biti super.

Evo i link za iste https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/9151946/aluminijumske-felne-bmw-18-5-x-120

Link to post
Share on other sites