Problem sa remapom E46


Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Vec neko vreme.Pre odprilike godinu dana,na moju zalost,poucen neznanjem,sam nazovi chpiovao auto u ProTuningu,E46 110kw 2004 automatic.

Posto sam ga cipovao odmah cim sad ga kupio,kasnije sam primetio da auto nenormalno trosi po gradu,sto nije slucaj na otvorenom.Potrosnja se kretala u letnjem periodu oko 12l normalne voznje do 3000 obrtaja ne vise.

Kasnije sam poceo da uocavam sve vise crnog dima na auspuhu,pa kada ga zalepim do patosa,on kulja ko iz lokomotive...

Sta sam onda radio.

 

Otisao kod coveka koji mi je radio mapu ( da podsetim,mapa je uradjena za sat vremena ),j***m li ga kako.Pocela su ubedjivanja,da nevalja EGR,dizne,protokomer ma nema sta nije nabrojano.

Ja ti lepo proverim protokomer,on dobar,dizne dobre,turbo dobar,zamenim sva creva na autu...EGR nisam menjao jer je dobar,i tako ti ja odem opet kod njih,po jedno stoti put I kazem ok,nisam zadovolljan,hocu da mi vratite fabricku mapu i cao djaci  ( sa fabrckom mapom nije bilo ni trunke dima).

E sad , prc Milojka , sta se desi.Vrati covek staru mapu,auto vergla nece da sastavi,nemoze da upali i Bog.

Vrati lik Tunningovanu mapu,on pali bez problema i kaze on meni,vidi druze nesto si sjebao,verovatno ti nevalja imobilajzer,kao mora da se kodira kljuc ovo ono.

Ja ga pitam ok,ako je imobilajzer,zasto onda pali sa mapom koju ste mi nabudzili j***m li vam seme prokleto ?

Odgovora nemaju,ali bas nista.Onda da speru sa sebe,pita me jesi ga kacio na dijagnostiku,reko,jesam fala Bogu,citao i brisao neke greske,i to sve na motoru i svetlima,nista posebno.E pa to,nesto si sigurno tamo cackao i sjebao.

A reko,da nisi ti nesto sjebao kada si ubaciovao,ko zna koju mapu u auto ? Kao nema mapa veze sa tim ( ocigledno da ima da nece da upali ).

E sad sam im poslao broj sasije,kao da provere,neznam ni ja sta,pa ce mi javiti.

 

Ono sto sam cuo,da moze da bude jedan od problema,jeste da taj Kineski uredjaj za remap nije uradio kako treba ili uopste Sumswitch ili ga sam Tuner nije uradio ( ako ga mozemo tako nazvati ) pa zato nece da sastavi.

 

Moje pitanje za forum,da li je neko imao slicnih iskustava,problema priblizno ovom,i sta da radim ?

Ja neznam na koji nacin vise da im pristupim,jer ocigledno,proizvod koji su mi prodali nije kvalitetan,odnosno ne zadovoljava ni minimalne kriterijume.

 

I oprostite na malo slobodnijem recniku,jer sam stvarno vise sit ovog problema,a resenja nigde.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...