Amortizeri za e46 dizel 2003


Recommended Posts

Menjao bih sva 4 amortizera pa me zanimaju iskustva, preporuke. Auto mi ide ko pijana kokoska kad god naletim na one brazde od buseva po gradu, osecam neravnine bas jako. Bio sam kod majstora i pored toga sto sam menjao viljuske , nove gume 225/16/55 Sava Kranj, imam zesci problem sa neravninama, baca me u stranu, zajebano. Rece mi covek da su mi amortizeri u problemu. Idemo sutra da registrujem auto i stavim zimske gume, dok ne skupim kintu za amortizere, hteo bih da cujem sta vi imate da kazete. Gledao sam Monoroe i jos neke(Bilstein, SRL) pa me interesuje ko sad to pravi, jel to sve tursko , kinesko ili moze da se nadje original. Cena je oko 100e po komadu za prednji i oko 50e za zadnji, komad naravno, plus opruge oko 20e, Za "M" seriju su 15% skuplji a da li su i bolji? Sve Monroe, osim opruga, mislim da su one drugog proizvodjaca, slagacu vas, verovatno je najbolje da sve bude isto, logicno. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ako ne stavish dimenzije gume koje fabrika preporučuje za taj promer felne (mislim na visinu, u tvom sluchaju 55 a ne 50), brzinomjer ce ti pokazivati malo manju brzinu od realne.

Ako stavish manju, obratno, pokazivace vishe.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Hm, interesantno, to nisam znao, hvala na obavestenju. Jel imas neki dobar servis, proveren i posten u BG(NBG, Zemun). Bio sam na jedno 4-5 mesta i svi mi deluju sumnjivo. Bio sam i kod Radulovica, Alone, M3 na T. Bunaru, Macura takodje. Znas sta trazim, nekog kome maltene mozes da ostavis kljuceve i odes kuci dok ne zavrsi a da ne ostanes bez usiju i delova. Znam da je odrzavanje relatvno skupo, narocito kad uzmes polovni auto od nepoznate osobe, sve kosta. Sad moram da menjam pumpu za gorivo, onu na patosu kod filtera, pusta bas mizerno ali pusta, na spoju same pumpe. To kosta oko 25000 sa original delom a nesto mi se ne uzima kinez ili polovno. Cekaju me jos i plivajuci zamajac i amortizeri...jbg.  Znam da je to izuvanje, narocito zamajac. Pod haubu jos nisam gledao, turbina, motor itd. Neka preporuka dobrog majstora bi mi znacila, ovo mi je prvi BMW pa se jos uhodavam sa svime. Da sam znao sta da gledam verovatno ne bih uzeo ovaj ali sta sad da se radi. Pozdrav...

Link to post
Share on other sites