Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

l2mQvLl.jpgzqKM4Ez.jpgs487b3a.jpg3g4x3eg.jpg5dwxY0t.jpg

Uradih danas servis ,posle 15000km falilo je mozda 0.5L ulja ,zamenih i oba kaiseva ,proverio remenicu radilice ,sve ok ,grejace sam trebao da zamenim,tacnije 2 kom ,od kojih sam jedan zamenio drugi nisam hteo da se usudim posto ce puci,to ce sacekati prolece jer mi se nije bas to radilo sad :D .Opet sam sipao naravno Castrol Edge 5w-40 ,pored toga zamenio filter klime i vazduha,filter goriva cu na sledecem servisu ,dakle svaki drugi .

Link to post
Share on other sites

E da jos nesto,da li neko moze da mi kaze u vezi aux-a ,da li moj radio uopste podrzava tu opciju ,uzeo sam kablic za aux i probao pozadi da ubodem ,ali nista se ne desava niti imam opciju aux ? :(
GTx4Jfn.jpguy84PFP.jpg

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze, ja sam nesto sitno cackao oko tog AUX-a. U principu ovo sto je reko @Djoksa530i svi plejeri noviji od Septembra 2002 bi trebali da imaju pozadi izvucene pinove, jedne za AUX a druge za CD sarzer. E sad ovo valjda vazi za CD plejere a ne za kasetofone. Ono sto sam ja cuo da ljudi rade, uzmes otvoris taj kasetofon i probas da nadjes gde se nalaze ulazni pinovi od pojacavaca (gledao sam neke snimke, tacno se vidi gde su ta integrisana kola). Zalemis dve zice, jednu za levi kanal, drugu za desni kanal, i naravno treca zica kao masa, nju nije tesko naci na ploci. Prebacis mode kasetofona da ti ucitava kasetu (koje nema, al treba valjda da ubacis neku kasetu koja na sebi ima "nasnimljenu" tisinu, ne ovu od Bajage :D ). Sa ovim bi dobio da kada pustis muziku sa telefona imas regularno sve kao sav normalan AUX. Ono sta bi bilo zeznuto, a mozda cak i zanimljivo, kad pustis radio i ujedno pustis i sa telefona nesto, mislim da bi ti se muzika onda mesala jer se AUX u stvari prikljucuje direktno na ulaz pojacavaca :D E ovo je malo hardcore, nije nemoguce uraditi ali izvodljivo je i mislim da ima snimaka na jutjubu kako se to radi (ako nadjem poslacu ti ovde). Ako nadjes nekog ko bi ovo hteo i znao da ti uradi probaj, ja bih pokusao i hteo bih al da je moj plejer, jer nisam bas najsigurniji da li je ta opcija regularna (mislim da jeste al opet ti kazem, da je moj plejer pa ako ga zeznem znam da sam ga sebi zeznuo) :D ovo ti sve pricam iz onoga sta sam ja video i nasao na netu dok sam pravio AUX za moj plejer (moj je imao vec izvedene pinove nazad, samo se nakace 3 zice koje sma pomenu i udri :D ). Do tada ti vidi, razmotri ovu opciju sto sam naveo, neka ti neko iskusniji sa foruma potvrdi ili demantuje ovo sto sam ja napisao i srecno sa ugradnjom AUX-a koji je inace predobra stvar jer mozes sve zivo sa telefona da pustas :D cak i kad te neko zove i kad se javis zvuk ide direktno na zvucnike od automobila :D 

PS jesi li probao da prebacis taj AUX kabl u ove pinove ispod toga gde je na slici trenutno?

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Mare ETF said:

Pozdrav druze, ja sam nesto sitno cackao oko tog AUX-a. U principu ovo sto je reko @Djoksa530i svi plejeri noviji od Septembra 2002 bi trebali da imaju pozadi izvucene pinove, jedne za AUX a druge za CD sarzer. E sad ovo valjda vazi za CD plejere a ne za kasetofone. Ono sto sam ja cuo da ljudi rade, uzmes otvoris taj kasetofon i probas da nadjes gde se nalaze ulazni pinovi od pojacavaca (gledao sam neke snimke, tacno se vidi gde su ta integrisana kola). Zalemis dve zice, jednu za levi kanal, drugu za desni kanal, i naravno treca zica kao masa, nju nije tesko naci na ploci. Prebacis mode kasetofona da ti ucitava kasetu (koje nema, al treba valjda da ubacis neku kasetu koja na sebi ima "nasnimljenu" tisinu, ne ovu od Bajage :D ). Sa ovim bi dobio da kada pustis muziku sa telefona imas regularno sve kao sav normalan AUX. Ono sta bi bilo zeznuto, a mozda cak i zanimljivo, kad pustis radio i ujedno pustis i sa telefona nesto, mislim da bi ti se muzika onda mesala jer se AUX u stvari prikljucuje direktno na ulaz pojacavaca :D E ovo je malo hardcore, nije nemoguce uraditi ali izvodljivo je i mislim da ima snimaka na jutjubu kako se to radi (ako nadjem poslacu ti ovde). Ako nadjes nekog ko bi ovo hteo i znao da ti uradi probaj, ja bih pokusao i hteo bih al da je moj plejer, jer nisam bas najsigurniji da li je ta opcija regularna (mislim da jeste al opet ti kazem, da je moj plejer pa ako ga zeznem znam da sam ga sebi zeznuo) :D ovo ti sve pricam iz onoga sta sam ja video i nasao na netu dok sam pravio AUX za moj plejer (moj je imao vec izvedene pinove nazad, samo se nakace 3 zice koje sma pomenu i udri :D ). Do tada ti vidi, razmotri ovu opciju sto sam naveo, neka ti neko iskusniji sa foruma potvrdi ili demantuje ovo sto sam ja napisao i srecno sa ugradnjom AUX-a koji je inace predobra stvar jer mozes sve zivo sa telefona da pustas :D cak i kad te neko zove i kad se javis zvuk ide direktno na zvucnike od automobila :D 

PS jesi li probao da prebacis taj AUX kabl u ove pinove ispod toga gde je na slici trenutno?

U druze,alal vera na objasnjenju,znam za tu foru sa kasetom ,ali ono nekako mi ovo da samo ubodem aux kablic bilo bas uredno :D ,nema veze ,probao sam da prebacim kablic i tu,ali onda izgubim board computer informacije na displeju na radiju .A imam fabricki CD sarzer u gepeku ,ma necu nista da diram na kraju ,zao mi da remetim kad je sve ispravno ,osudjen sam da slusam radio :D ili kasetu :D

Link to post
Share on other sites

Pazi mozda i ne mora kaseta da se ubaci, ako uradis ovako kako sam gore rekao tebi je u stvari potrebno da aktiviras neki mode gde nema nikakvog zvuka :D dakle, ako ti mozes da prebacis mode na kasetu i da plejer stoji u tom mode-u iako nema nikakve kasete ubacene, onda nemas problema :D imas problem da zalemis zice direktno na ulaz pojacavaca i to je to, "samo" :D a posto imas CD sarzer, jos bolje nego sa kasetom, nasnimi na CD tisinu, prebaci mode na CD, izaberi taj tvoj CD na kojem je tisina i udri :D onda opet nemas problem, imaces lepo tisinu na koju ce moci da se "nakalemi" tvoj zvuk sa AUX-a :D  jedini problem je opet ovaj da zalemis zice na ulaz pojacavaca :D

Ne znam jesi li vec gledao, ali ovde na forumu vec postoji tema vezana za AUX (mislim da se nalazi na onom linku "Uradi sam"), baci pogled i tamo, mozda nadjes nesto korisnije od ovog sto sam napisao :D 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Idemo ,dakle zadnjih 3-4 meseci auto mi se ponasa cudno ,dakle krene da vuce i kad dodje na oko 2000rpm kao da klone sav trom ,uglavnom kacio sam ga na dijagnostiku nista nije izbacilo ,neke gluposti nista bitno ,pa sam krenuo tu pregledao vakume sve je ok ,turbina nema lufta i ne pravi nikakve lose zvukove ,uglavnom juce sam skinuo katalizator gornji ,i nakon toga otisao na dekarbonizaciju motora (po drugarovom nagovoru ) ,utisci su sledeci ,katalizator mi je stvarno bio katastrofa ,jako zapusen i prljav ,nakon skidanja katalizatora zvuk se nimalo nije promenio ,samo kad sam ga zatego 1 ,2 brzina to je bila ekoloska katastrofa iza ,znaci oblak crnog dima ogroman ,posle toga sve u normali ,nakon toga otisao na dekarbonizaciju ,ubaci covek crevce u usis i radi tako 45 min. ,posle sednem i malo ga kao vozio pod vecim gasom izbacio jos malo dima i prestao da dimi,nakon sto sam ga ugasio i posle opet krenuo u voznju sve se vratilo u ,,normalu,, i dalje dimka onako kao i ranije i generalno isto radi kao i ranije ,nista ne primecujem .E sad ,ovaj glavni problem nisam resio ,dakle na auto putu vozim petom i kad dodje do 3000rpm on stane bukvalno nece da predje ,kao da je zagusen i dalje zbog necega ,da li se nekom to desavalo ,da li ima neko predlog sta da proverim ?

Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem. Prestao da radi aktuator turbine ... proveri ga da li se mrda dok kad ga upalis i mrdas gas ...

Poslao sam ga na popravku u Uzice ( iako su me upozorili da mora da se reparira zajedno sa turbinom - steluje se za svaku turbinu posebno ), nije mi pomoglo, pa sam poslao na drugo mesto zajendo sa turbinom i od tada radi. Doduse moja je bila elektricna a ima ih i koje rade na vakum ... Vozim isti motor kao ti ...

Link to post
Share on other sites

Nije ,meni je turbo na vakum obican ,nemam aktuator .EGR sam cistio detaljno pre 2000km ,nista nisam primetio ni posle toga .Protokomer i kad raskacim i kad vratim isto bude.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E ovako ,dakle put do Grcke i nazad ,pre puta skinuo katalizator i uradio dekarbonizaciju kao sto sam vec i pisao ,tempomat na 120km/h 6 brzina uglavnom 80% puta ,napunio rezervoar u Makedoniji ,vozio do Grcke ,u povratku kuci opet napunio rezervoar u Makedoniji ,od cepa do cepa racunica potrosnje za celokupan put od 1600km je 6L na 100km ,i to na felnama 18" ,jos plus sa osakacenim autom o cemu cu pisati u nastavku .
Dakle od kad sam uzeo auto jos malo pa 2 god . ispod haube je uvek bilo nesto na vozacevoj strani kao isprskano uljem ,ja sam sumnjao na spoj od servo cantre do cevi za hladjenje servo ulja,te sam tu cev i zamenio ,uvek je on nesto slabije isao ,i nakon sto sam sva vakum creva izmenjao ,ocistio EGR ,ocistio usisnu granu ,izvadio katalizator ,nista nije bilo bolje ,skinem branik da proverim creva oko turba i interkulera ,kad imam sta da vidim ,od interkulera pa do cevi busotina 5cm .
36546388_10216333842008088_8903597647059

Zamenim crevo ,zategnem auto par puta ,iza mene oblaci gustog dima ,a auto ubija kako ide .posle malo voznje prestaje skroz da dimi ,kako god vozio vise ni trunke dima nema .
Kakav sam mamlaz da to nisam proverio 2 god ,a bavim se tim stvarima !

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Todd said:

Kakav sam mamlaz da to nisam proverio 2 god ,a bavim se tim stvarima !

Deca obucara idu bosa :D 

Drago mi je da si otklonio ono sto te je nerviralo na automobilu ;) 

Link to post
Share on other sites