Recommended Posts

Valvetronic problem i rešenje

Postovani članovi,

Ukoliko slučajno vozite benzinca ( E90/n46 motor) i pojavi vam se posle startovanja motora ( posle duže vožnje - vruć motor) "reduced power engine" uz zveckanje ventila kao i to da motor nemože da ide preko 2000 rpm vrlo je verovatno da je crkao valvetronik motor ( ne senzor). Privremeno rešenje ( ukoliko ste na putu) je da islljučite motor, bez pritiskanja kuplunga pritisnete start i sačekate da se valvetronik motor resetuje ( čuje se zvuk). Inače valvetronik motor sam kupio u Autoline (oko 110€) a zamenio kod Ivana u Starim Banovcima -(30€). Sa druge strane mnogi (poznati stručnjaci)  kod kojih sam pre toga bio da resim problem uključujući i Deltu, nisu znali da poprave tako jednostavan i   čest kvar? Svi su se frljali sa cenama valvetronik motora od 280-350€, ruke 100€ i više i td. Ivan iz Banovaca je jedini znao o čemu se radi preko telefona. A drugi su ispali smešni, Drinjak je predlagao prvo veliki servis i ostala nepotrebna ulaganja, Radić je to predstavio kao nevidjeno veliki i skup posaoza koji nije imao vremena ( 4 puta sam pokusao da zakažem servis),  Bata ocenio kao problem sa dodatnim  motorom za grejanje??? ( očigledno ne zna strani jezik na kome je dijagnostika ) i na kraju Alone koji je godinu pre držao auto 4 -5 dana u servisu, stavio polovan valvetronik za 100€ ( koliko košta i nov deo) koji je radio godinu dana i to kilavo uz povremene probleme sa radom ventila ( a nije ni dihtung zamenio, pa je i ulje cirelo na poklopcu ventila). Deltu i da ne komentarisem, dali su mi racun za dijagnostiku i papir na kome piše da nešto nije u redu sa kolima ! Momci u odelima su me bledo gledali kada sam pomenuo Valvetronik! Toliko za sada, bilo je jos bisera, a o njima cu pisati drugom prilikom. Pozdrav! 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...