Recommended Posts

Cao ljudi evo da se predstavim ja sam Sale iz Novog Sada. Skoro sam kupio E36 Sedan 320i M50 E sad auto je malo zapusten sto odma nisam video i sad sledi ulaganje mada je predhodni vlasnik rekao da nema ulaganja...Problemi su poceli vec prvog dana kad sam ga kupio i da majstor nije rekao da auto ima ok osnovu za dalji rad istog dana bi otisao na prodaju...Sad sledi sredjivanje i nadam se da cu ovde naci od iskusnih ljubitelja BMW-a pomoc koja mi bude potrebna. https://www.imagebanana.com/view/jyg9xszv/IMG_20161022_220038_722.JPG

Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici. Pa ovako za sad sam mu izvario gredu gde se kace okovi  od balans stangle ,desnu posto je skroz bila trula...zamenio okove i gume okova. To je primeceno da nevalja kad sam otsao na optiku i balansiranje,a lik od kog sam uzeo auto mi je rekao da trese jer je upravo stavio zimske gume...jos sam ga zatego na auto putu kad sam se vracao kuci od njega, sva sreca pa se nista tad nije desilo...Sledece sto je majstor video kad sam otisao da odradim redovan servis je bilo to da je letva propisala i dobila luft...Uradio sam redovan servis ulje, filtri, kaisevi, antifriz zamenio gumu kardana i uradio remont letve nisam hteo da uzimam polovnu, a novu nisam nasao po radnjama. Tu je auto pregledan i sad dalje sledi ulaganje u kocnice nije hitno, ali su pri kraju i na prednjem levom tocku jedan cilindar se ne vraca do kraja nego popusti kad krenem, moram da zamenim komplet tapacirunge jer ko ih je skidao skroz ih je iskidao, a umesto da ih ucvrsti zabicama uvrnuo ih srafovima za gips...KATASTROFA...moram da presvucem sedista jer su vozacevo i suvozacevo katastrofa, prozor na vozacevim vratima moras rukom da ispravljas i pomazes mu da bi se zatvorio, a retrovizor vozacev dal u vratima ima neki spoj pa se sam zatvara tako da cu oba retrovizora da menjam, nebo su presvlacili, ali bolje da nisu jer ko da su skunuli sa starog kreveta materijal i zalepili opet KATASTROFA tako da i nebo moram uraditi, siber nece da se zatvori do kraja jer ne legne na sine kako treba i onda moram da u isto vreme zatvaram siber i da stisnem sine da bi se mogao zatvoriti, dalje je na redu da ga pregleda elektricar jer svetla u tabli pocnu da se gase kad ukljucim zmigavce, pumpa za vetrobransku tecnost ne radi i ne dobija struju to sam proverio pa znam, a kad sam ga prao u perionici posle pranja tabla je bila mrtva tek sutradan je proradila sad dal je negde voda napravila neki spoj pa nije radila...zadnje staklo cu isto menjati jer grejaci ne rade ustvari radi mozda trecina...to je za sad to sve u svemu lik je izgleda samo sipao i vozio. Filtrer goriva kad je skinut ono je katastrofa nisi moga da dunes kroz njega...Sva sreca sto volim BMW pa cu mu pruziti koliko mogu polako, ali cu ga dovesti u red...Ako neko ima savet oko presvlacenja sedista u Novom Sadu bio bih zahvalan, i naravno ako neko ima tapacirunge da su dobrom stanju. Pozdrav i hvala

Link to post
Share on other sites

Pozdrav gari, pred tobom je dug put...

Evo da ti pomognem za tapaciranje.

Imaš jednog tapetara iza nekadašnje Autovojvodine. Ideš Temerinskom, presečeš raskrsnicu sa Partizanskom i zadnje skretanje pre mosta preko kanala. To je Šajkaška ulica. Kad uđeš u ulicu, jedno peta, šesta kuća sa desne strane. Čini mi se da ima tablu na kapiji.

Stari majstor je u pitanju - zove se Titika. Nadam se da još radi.

Meni je zakrpio sedište na Stilu i bio sam zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Jeste druze dug je put kako kazes, a da imam kes na gomili odvezo bih ga u Sabac i rekao da ga komplet urade...ovako ce potrajati. Hvala na informaciji za tapaciranje samo da pitam da li radi kozu posto bi sedista presvukao u kozu. Cuo sam i za nekog majstora Zorana u Petrovaradinu pa na kraju kad sakupim sve potrebne informacije onda cu odluciti i kod koga cu raditi. Necu da zurim polako i bitno da se uradi kvalitetno...

Link to post
Share on other sites

taj auto sam ja prodao jednom decku iz mog mesta,dok je bio kod mene redovno je odrzavan bio,vecina stvari sto si naveo je radilo i bilo ispravno. E za dalje sta je on radio sa njim ja ne znam. Ja sam mu odradio sajtne i rubove i ofarbao ga celog,menjao filtere i sve redovno,motor je dobro radio,toskario je ulja i kod menei isao lepo. Nebo sto si rekao da je katastrofa ja sam ga licno radio i nije stavljen carsav sa kreveta kao sto navodis nego je kupljeno platno crne boje i odradjeno dobro,siber je takodje radio nije pustao niti je morao rukom da se udara! Tapaciri zadnji su bili ekstra prednji su popustili malo i trebali su da se zamene i dok je auto bio kod mene. Sedista su dobra nisu pocepana,samo su se rasila prednja po bokovima i to malo,sve je radilo i nisu bila propala! Sve sto si ti naveo kao KATASTROFA  je bilo u OK stanju. Ne znam samo sta si oceklivao od auta starog 26 godina? Dok je auto bio kod mene sve je funkcionisalo i bilo ispravno,sta je dalje radjeno sa njim ne znam! pozdrav

Link to post
Share on other sites

Paune ako si ga ti odrzavao i kazes da je bio ok kod tebe ja mogu da kazem samo da ti verujem, ali ovaj auto koji ja sad imam je auto u koji nije ulagano...koliko auto ima godina nije merodavno da se po tome gleda stanje, bar moje misljenje jer poznajem ljude sa autima iz sezdesetih kojima auta izgledaju kao da su tek sisli sa trake...mozda sam ja picajzla, ali sve dok i naj obicnij prekidac ne radi il nesto slicno po meni je ulaganje...u predhodnom postu nisam sve ni naveo nemozes se svega ni setiti kad ima sto stvari za raditi, trebam mu zameniti komplat creva za rashladnu tecnost porozna su i na jednom crevu je gubio tecnosto nisam odma to ni primeti samo sam dolio tecnost, ali kad sam ga uz venac vozio valjda je nabio pritisak pa je poceo na plinu trokirati tek tad sam video posto se onda rascvetalo to sam sredio, a nova creva su komplet 70evra i ona ce se menjati kad i kocnice, rucnu nema pokidana sajla sad kad se budu radile kocnice pitaj boga sta je jos, ventilator u kabini radi samo na 4ci, pre nedelju dana zveknuo akumulator koji uopste nije ni bio za njega, nebo na siberu se pocelo odlepljivati sa krajeva koje kazes da si ti radi, a nije ni crno nego plavo...da ti ne nabrajam, ali ovaj auto dok dovedem u red prilicno ce isusiti novcanik...

Link to post
Share on other sites

Jeksone kazes da duzi niz godina poznajes taj auto zasto mislis da treba da se radi motor i limarija. Evo Paun kaze da je on uradio limariju dok je bio kod njega. Ako nesto znas reci, pozdrav i hvala

 

Link to post
Share on other sites

Druze proveravaj mu ulje na svakih nedelju dana,jer trosi oko litar ulja na 1000km do 2000 zavisi kako ga vozis,curi plavo na auspuhu,ne ide ni upola kako treba ici taj model ni na benzinu,a za plin da ne pricam i td,motor lepo radi,mirno,potrosnja je okej,nece te ostaviti nigde ali bi trebao da se odradi jer ko zna koliko je presao a nije radjen nikada... Limarija je osvezena,ne uradjena,jer uraditi full limariju na taj auto kosta od 800 do 1000e,to je neisplatljivo za njega... Pozdrav

 

Link to post
Share on other sites

Druze ja sam ti rekao kako je bilo,dok je bio auto kod mene,sta je dalje radjeno ne znam. ko ga je vozio posle toga i menjao i sve to.Uglavnom kod mene je sve bilo u ok stanju i odlicno me je sluzio i ja sam ga odrzavao redovno... ako te jos nesto interesuje sto mogu da ti pomognem javi se :) pozz 

Link to post
Share on other sites

Ja ga vozim svakodnevno, ali ga ne forsiram jer gume na njemu su stare 10 godina mada imaju saru, ali sara nema veze funkcionalnoscu koja se gubi sa godinama tako da ne znam ni kako stvarno ide.Hvala na iskrenosti ako bude tako ko sto kazes onda ide u oglase vec sam dao u njega previse para jos da dajem 1000evra za limarijiu i plus za motor... krivo mi sto sam nekom verovao na rec misleci da je pravi ljubitelj bavarca, mislio da sam naso sedana kojeg cu zadrzati za sebe duzi niz godina... Jel mogu da pitam odakle znas auto jel onda znas i pauna posto kaze da je bio njegov...Pozdrav

Link to post
Share on other sites

taj auto je ok ima sitnica da sredis kao i svaki polovan auto,ulozi malo para sredi to,sluzice te mnogo lepo bices zadovoljan,da ne nastavljamo u ovom pravcu.. javljaj nam sta i kako radis izbaci neku sliku :) pratim temu :) 

koje si mu ulje sipao? koju gradaciju? Dok je bio kod mene ja sam tocio total 10w40 i menjao ga na 6-7 hiljade,troskario je i ne kao sto kolega kaze,jer je ja nisam izivljavao nad njim! 

Link to post
Share on other sites

Da znam Pauna on ga je vozio ranije,pa ga je prodao isto tu u okolini,kod Pauna je kolko tolko bila druga prica,mi smo tim autom prosli 800km za dan bez problema,ulje je oduvek trosio,ali ne toliko...Tvoja je stvar dali ces da ga sredjujes,sacuvas za sebe i td... Za ta pare iskreno nisi mogao nesto bolje da ocekujes,s tim sto auto ima 25 god... Ne postoji dobar e36 bar kod nas u Srb,sve su to stari automobili sa velikom kilometrazom,pogotovi ti sestaci,svi su podrani od kidanja i kilometraze...Tako da ne znam sta da ti kazem,samo sam ti iskreno sve rekao o autu jer ga znam duze vreme,vozio sam ga,vozio se u njemu i td :) Pozdrav,tu sam bilo sta da ti jos zatreba ili te zanima...

Link to post
Share on other sites

OK hvala jos jednom. Moracu da se posavetujem sa majstorima mehanicar i autolimar pa cu odluciti sta dalje. Iskreno malo si me zabrinuo Jeksone , al svakako cu mu uraditi tapacirunge i sedista to mi bode oci, a od Januara ako majstri kazu da ima ok osnovu onda idu ulaganja.  A Paune pitas sta je sipano. Pa sipao sam Castrol Magnatec 10w-40 A3/B4 sintetiku. Nista onda ocekujte da ce biti fotki vezano za enterijer, a posle ko zna ?

Link to post
Share on other sites

Na Mobile.de kad vidim sta oni prodaju za 300 evra ovde nebi mogao ispod 3000 evra da kupis, a ne za 300... da to moze da se uveze naravno da bi uzeo stranca, pa svi bi tako...A sedista necu da menjam kadice su nego cu da presvucem i znam da ce kostati... tapacirunge sam danas nasao sad lik treba da ih posalje ako me ne ispali...korak po korak...

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, LesaBMW said:

Da li mozda odgovaraju sedista iz neki drugih modela E30, E32, E34,E46...Ako bi se nesto slucajno dobro naslo da znam.

Ne sraf na sraf ali moze da se ubudzi od e46,od e30 mislim da je besmisleno i traziti dobra sedista kad su se skoro sva raspala i na e36,jeftinija su sedista iz e90 nego iz kocke,kad su dobra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...