Bmw 320D F30,2012 god.Sport line,automatic,efficient dynamics


Recommended Posts

Pozdrav Sale,hteo bi da te pitam jel imaš nekih zamreki na vožnju sa ovom dimenzijom guma,pošto ja isto imam 320 E.D. a kupio sam ga sa original točkovima 205/60 R16 i hteo bi da ih zamenim za 17 ili 18. Čitao sam na neko stranom forumu da je tip stavio 18 i imao strašne vibracije posle 90 km/h.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Nisam imao priliku da ih isprobam jer mi je auto došlo sa zimskim gumama 16' pre 10-ak dana,a te 18' su mi došle uz njega,tako da za vibracije ne znam.Meni je to delovalo malo preveliko za njega,ali opet neznam dok ih ne vidim na autu i isprobam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Delija said:

Ne znam sta si citao, ali to nema blage veze sa velicinom felni.

Ne bi trebalo,ali BMW za njega preporučuje samo jednu dimenziju guma 205/60 R16. Na stubu kod vozača gde stoji tabela za dimenzije i pritisak u gumama je samo ova dimenzija. Zato hoću da čujem iz prve ruke kakva je vožnja sa većim felnama.

Link to post
Share on other sites

Odakle ti to da se preporucuje samo ta jedna dimenzija?

Pa ja kod sebe zbog M Sport kocnica ni ne mogu da stavim nista ispod 18".

Sve ispod 17" je realno sknavljenje F30, a ni 18" nije nesto upecatljiva. Tek 19" deluje mocno.

 

Elem, ne brini se - samo ti nabavi dobre OEM 18-ice ;)

Link to post
Share on other sites

Preporuka je 16" zbog ED modela. Ako se stavi veca dimenzija, onda ne zadovoljava CO2 emisiju, pa "varas" drzavu jer ispustas vise CO2 nego sto je deklarisano, a ne placas porez na to. To naravno vazi u normalnim, ne-banana drzavama.

 

Link to post
Share on other sites
On 12/14/2016 at 9:03 PM, Delija said:

Odakle ti to da se preporucuje samo ta jedna dimenzija?

Pa ja kod sebe zbog M Sport kocnica ni ne mogu da stavim nista ispod 18".

Sve ispod 17" je realno sknavljenje F30, a ni 18" nije nesto upecatljiva. Tek 19" deluje mocno.

 

Elem, ne brini se - samo ti nabavi dobre OEM 18-ice ;)

Covek ti sve rekao :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...