X5 grijanje


Recommended Posts

Pozdrav kolege, kako su krenuli ovi minusi na x5 3.0d  voznja na -3 lagana otvorenja voznja jedno 30 minuta temperatura auta izasla iz hladne kockice u auto na max grijanje mlako puse , jeli to normalno u takvim uslovima :) 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Npr evo kod mene sinoc. Upalio auto, temp -4.5 stepeni. Stavio na 32 (mada retko i stavljam tako) radio u mestu jedno 5 min i krenuo da susi brzinski soferku na 7,8 crtica ventilatora. Krenuo da vozim i za otprilike jos 5 - 10 min krenuo lepo da greje. Tako nesto cini mi se :D posle sve ukupno 15 - 20 min vrelo.

Link to post
Share on other sites

-3c ja sam odma krenuo nisam nigdje stajao vozna jedno 60-70 km/h temperatura izasla iz plave kockice ni nakon 30 minuta jedva da je presla preko plave malo grije mlako nedovoljno. Sta mislite koji termo stat onaj u motoru ?? gdje se nalazi. Hvala :)

Link to post
Share on other sites

Glavni veliki pored vodene pumpe u plasticnom kucistu,ilii ako imas hladnjak egr imas na njemu mali termpostat,taj mali moze da se eliminise da ne postoji,ovaj veliki je oko 5000din jer ga prodaju zajedno sa kucistem a moze da se zameni samo on sa stranca ako si siguran da radi.

Link to post
Share on other sites

Nema sta drugo,pipaj donje crevo koje ide u hladnjak(sa leve strane dole kad stojis ispred auta)ako je iste temperature kao i gornje nevalja,ono mora da bude hladno a gornje toplo dok ne otvori termostat da bi se kasnije kad postigne neku temp blizu radne izjednacile temp creva.

Link to post
Share on other sites

veliki termostat sigurno problem Mirsade

e kad zamenis njega i ako ti temperatura nebude stizala do polovine tacno,vec bude uvek pre polovine na ovim minusima,onda ti je i mali termostat neispravan

tako je bilo kod mene,temperatura uvek pre polovine,ja zamenio veliki ono ista stvar,pa sam onda stavio i mali nov i temperatura posle voznje od 20minuta stoji na pola tacno

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mirsad said:

A gdje se taj mali termostat nalazi ? . Hvala

Ako imas hladnjak egr na njemu....crna cevcica sa srafom za ozraku u koji ulazi tanko crevo,unutra je termostat.

Link to post
Share on other sites

sad sam palio auto i u mjestu ga pustio da radi do izlaza i hladne kockice (plave) kad je izaso mrvicu iz hladne ugasio sam i opipao crijeva  gornje crijevo mlako doljnje skoro pa hladno ???  

Link to post
Share on other sites

Zameni oba termostata to je trosak oko 70-80e za originalne

Onda si miran,imaces ekstra grejanje i potrosnja ce biti za nijansu niza po ovom hladnom vremenu.

Link to post
Share on other sites
On 09.12.2016. at 9:41 AM, 777.boban said:

Nema sta drugo,pipaj donje crevo koje ide u hladnjak(sa leve strane dole kad stojis ispred auta)ako je iste temperature kao i gornje nevalja,ono mora da bude hladno a gornje toplo dok ne otvori termostat da bi se kasnije kad postigne neku temp blizu radne izjednacile temp creva.

sad sam palio auto i u mjestu ga pustio da radi do izlaza i hladne kockice (plave) kad je izaso mrvicu iz hladne ugasio sam i opipao crijeva  gornje crijevo mlako doljnje skoro pa hladno ???   onda nije termostat ??????

Link to post
Share on other sites

Nemozes tako,mora da postigne radnu da bi otvorio termostat,nemoze maloda radi,pustis g au leru da radi i kad skala dodje na pola onda ocekuj otvaranje termostata,ako podjednako greje oba creva otvoren je stalno,ako ga uopste ne otvara digao bi temperaturu,moze da bude da ga skroz ne zatvara pa da nemoze da postigne radnu,uglavnom su u problemu,sta ces da radis na tebi je,ali problem moras da resis.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...