Recommended Posts

Pozdrav,

 

Planirao sam sad preko zime malo da se zezam I postavim u vrata ispod lajsne ono ambijentalno osvetljenje  ( EL wire ).

Narucio,stiglo,i uz 5 metara kabla dobio mali trafo.

Neznam dal se neko sa tim zezao,ali planiram da postavim I koju sliku,kad sve to krenem polako da ubacujem.

 

Ono sto me zanima,jeste struja,odnosno odakle je najbolje uzeti napajanje ?

EL osvetljenje sam predhodno pripremio,uzeo obican licnasti audio kabl ( crveno crni ) koji treba da sprovedem od svih vrata,ka centralnoj konzoli,gde bi trebalo da sakrijem trafo.

Logicno do trafoa mi treba napajanje,i sad nebi znao odakle da ga uzmem.Planirao sam da mi se pali osvetljenje kada upalim poziciju,pa sam mislio da li mogu da uzmem struju sa ploce gde su osiguraci,odnosno sa tih zica na kojima je pozicija ?

Da li je to izvodljivo I koje je mozda najbolje resenje ?

Najveca muka ce biti sprovesti kablove svuda,ovaj deo nebi trebalo da me muci puno,ako budem skontao lepo gde sta da pokopcam.

 

Samo da napomenem,da nisam neki ekspert po pitanju struje u kolima,ali nisam ni dibidus,tako da predloge veoma rado prihvatam.

Link to post
Share on other sites

Na prekidaču za svetla imaš konektor. Na njemu nadji crno-zelenu ili crno-plavu žicu, to bi trebalo da su žice za prednje pozicije. Proveri za svaki slučaj. Savet, nemoj direktno vezivati to napajanje na prekidač za svetlo nego stavi rele. Da ti pozicija pali rele a rele da pali to što ti treba. Iako bi nešto ovako, crno-plava na kontakt 86 releja a kontakt 85 na masu. Stalni plus dovede se na kontakt 30 releje i sa 87 ide na plus tog tvog napajanja.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Od prilike sam te razumeo sta mi pricas.Gde bi mogao da pogledam sematski kako to izgleda?

Neznam koji su to kontakti kako si mi po brojevima rekao.Mada mogu da ispitam to sa unimerom i da budem siguran ?

Kakav relej bi trebalo da stavim ?

Kad vidim sliku skontacu lako,ovako mi treba malo vremena s obzirom na poznavanje auto elektrike.

Link to post
Share on other sites

Sve sam ja to probao van auta,sve radi ok,necuje se trafo.U kolima jos nisam probao.

2.3 mm je debljina.Uzeo 5m dobio i taj jedan trafo uz to.

Mislio sam da sa svih vrata i centralne konzole dovedem na taj trafo tako da ako nekad nesto rikne da mogu lako da zamenim.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vranjin said:

 

Sad mi je jasno.

Sad samo da nadjem nacin kuda da provucen najlakse kablove do prekidaca :)

Treba da radim dubinsko pranje auta,pa bih mogao taman da iskoristim priliku dok su sedista napolju da to lepo provucem.

Link to post
Share on other sites

Imam da skinem tapacir sa vrata I kroz ono crevo da provucem kabal do prekidaca za svetlo,ispod instrument table ( to je leva strana auta ).Desnu stranu treba isto tako s tim sto moram da provucem kablove ispod tapacira na levu stranu I pored praga dovucem do prekidaca.

Onda kad sam se lepo oko toga napatio,na one zice kako si mi objasnio,prikacim rele,sa njega na inverter  + - I to bi trebalo da bude to.

Jesam u pravu za provlacenje kablova,nema druga varijanta ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...