Kupovina 320d 2001-2005 Saveti?


Recommended Posts

Kupio bih bmw-a trojku dizela ali do sada nikad nisam imao bmw-a, zanima me na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine? Zapao mi je za oko jedan bmw 320d 150ks 2002 ali mu je cena jaka..Odnosno nije ako je verovati vlasniku da je menjao sledece:  

Set kvacila LUK, remenica radilice Corteco, nosaci motora Meyle HD, silen blokovi Meyle HD, spaneri roleri kaisevi PK i klime...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Povedes sa sobom krstenog majstora,pre svega.Na rec neveruj ni bratu rodjenom a ne nekom koga ne poznajes,to ti je moj prvi savet.

Sto se tice cena,imas ih od 3700 pa na dalje,prosecna 4500-4700 sve preko toga je full stanje auta,sto se odnosi na resajling model.

Ono na cega bi ja sada obratio paznju,da ga ponovo kupujem je sledece :

-Turbina

-Prednji zadnji trap

-Motor generalno sve pregledati ( KLAPNE na usisnoj grani )

-Menjac,kvacilo - posebno menjac kada je automatic u pitanju

-limarija,neka peglanja amaterska,trulez I tako to

-Diskovi,felne,gume

-Stanje neterijera ( peru ih dubinski,hoce da se odlepljuje tapacirung na stubovima )

-Elektronika

 

To ti je par sati da ga neko pregleda I da svoj sud.Tu mozes da spustis cenu na nekim stvarima,na primer najcesce diskovi I gume.

Ovo sto sam ti podebljao obavezno proveris,ostalo mozes I nemoras,jbg,to ti je macka u dzaku,ali generalno 150 ks je nepoderiv,samo redovan servis I da te Bog vidi.

 

Mozda se dosetim jos neceg,ali mislim da ti je ovo sasvim dovoljno.

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, SSloba said:

Ceni ga 5800e presao 245 000 km registracija istice u januaru..Imam neki osecaj da je vlasnik veliki poznavalac bmw-a pa samim tim i da je clan kluba..

Sta taj ima od opreme kad je 5800 ?

Link to post
Share on other sites

empomat
Parking senzori
Alkantara koza kadice
Grejanje sedista
Harman Kardon suround sistem
Siber
Ksenon svetla (Biksenon)
Angel eye
Led stop svetla
M optik
M vesanje
M volan sa komandam
M rucica
M crno nebo
M sport ojacanje koseva
Fabricki alarm imobilajzer
el Siber
Senzori za svetla
Senzori za kisu
4x el Podizaci
Euro kuka rasklopiva
Lumbalna podrska sedista (masazer)
4 fabricka kod kljuca

Link to post
Share on other sites

Za 3000 ces da kupis ragu istrosenu bio on karavan ili ne.Smatram da sve sto je ispod 4000 ima ulaganja minimum 500 evrica mozda I vise,u prvih godinu dana jos ako je M dodaj x2,kasnije se vozis kao covek.

Ja licno volim da je sve ispravno na autu I da nemam brige.Neko je zadovoljan I samo da sedne u BMW ma kakav on bio :)

Sve zavisi kakvi su tvoji kriterijumi,koliko hoces da se isprsis za kupovinu,i da li zelis da ga vozis godinu dve ili 5-7...

Zato ih I imas od 3000 do 6000.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, SSloba said:

Zanima me jos da li ce zbog m vesanja i m optike biti skuplji servis/delovi i koliko skuplji ako ce biti?

Sa M paketom kod majstora imas prednost da ides preko reda :)

Predpostavljam da da,ali to neka ti vec neko ko ima M kaze.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam samo komentarisao coveka koji je postovao svoj bmw karavan (koji nema veze sa temom upad) i rekao svoje misljenje o njemu i karavanima uopste, cim mi je zapao za oko bmw koji kosta 5800e sigurno necu kopovati neku "ragu" od 3000e..

Link to post
Share on other sites

Mnogo sigurnija kupovina bi mi bio audi/pasat 1.9tdi..Ali kada sam pogledao bmw-a kada sam video kakav je to kvalitet tako nekih detalja kojima su posvetili paznju..Audi/Pasatt deluju kao kvalitetni kineski suparnici bmw-a..

Link to post
Share on other sites

Ako ti ne znaci m paket onda nemoj da ga kupujes,ali kad budes kupio klotaru onda ces da kukas za m paketom,naravno da je sve skuplje od standarda,taj branik kosta 500e(oplata),amortizer je duplo skuplji(mozes da stavis i obican),neznam sta da ti kazem,san svakog BMw-jdzije je M ili barem M paket,a cim ti gledas i passate i Audije znaci da si nov u svetu BMw-a(kao sto si i rekao gore) i zbog toga kapiram takva pitanja. :)

Link to post
Share on other sites

Sutra bi otisao da ga kupim al se bojim...Bitna mi je oprema ali ne sad nesto previse..bitno mi je da je fabricki cd, da nije lepljena karbon folija nigde od toga mi se dize kosa na glavi..da ima komande na volanu i to bi bilo too..Ali kada sam naletao na ovaj bmw 320 m paket zaljubio sam se..

Link to post
Share on other sites

Da trazim racune od svega sto je menjao? Kako mu verovati? Majstora pravog nemam, nikad nisam imao bmw..a i zbog posla tesko mi je da sve organizujem..najbolje bi bilo kada bi neki univerzalni majstor (radi wv opel francuze itd..) mogao da  procita stanje bmw-a..

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, SSloba said:

Auto je iz Beograda a ja sam okolina Beceja..oko 120km.

Dodjes u Bg i oteras auto kod krstenog majstora za bmw,cak i najbolji servis nemoze da udje u motor da vidi kakvo je stanje ali mozes dosta toga da saznas.

Link to post
Share on other sites

Dogovoris se sa covekom da se nadjete kod nekog BMW servisa.Platis 3000 da ga pregledaju celog,za to vreme ces popiti kafu I pice sa covekom,usput I popricate.

Nek je I 5000 pregled,ali da budes siguran da je ok.

Posle toga kesiraj I gas patos :)

Link to post
Share on other sites