Kupovina 320d 2001-2005 Saveti?


Recommended Posts

Druze,da se razumemo,i da ti bude jasno.Ovde mozes da dobijes samo neke savete oko kupovine BMWa.Nece ti niko ovde reci e idi kupi ovaj ili onaj,to moras sam,i upravo onako kako sam napisaoni pre,uzmi krstenog majstora,povedi ga sa sobom,oteraj auto u ovlasceni servis,plati kolko treba pregled auta,i ako je ok kupuj...Nema tu puno pametovanja.Treba da imas i srece pri kupovini.

Druga stvar,svaki auto ili ti 90% njih iz uvoza jeste bilo malo ili srednje havarisano,to i sam mozes da zakljucis...

Evo ti moj primer,ja sam auto uzeo na rec,malo ishitreno,al jbg...Za 5 min pazario,resio da taj dan doteram BMW kuci.

Za godinu dana sam imao nekih ulaganja u njega ali nista strasno,s obzirom da me je to cekalo i na starom autu.I evo sad,prezadovoljan,a kad se setim kako sam ga kupio :-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Upravu si, ja i ne trazim da mi birate auto..Da sam to trazio registrovao bi se na neki mnogo poseceniji forum sa mnogo vise clanova..kao es npr..Ovde sam dosao iskljucivo zbog misljenja poznavaoca bmw-a o 320d 150ks ! E sad ova tema je otisla malo daleko pa ti se zato i cini tako.. ne znam jel isti motor 320d 150ks iz 2002 i iz 2004 i tako neke sitnice kao i sam motor 150ks..

Link to post
Share on other sites

Isti je motor batice u sraf su isti. Ja ti nudim 320d, 2001 god, crn, limuzina,korektan, nije ni nov ni besprekorno sacuvan. Ima chip, radjen je u Revochip-u, ima oko 160ks. Imas letnje gume na alu felnama, zimske na celicnim. Presao je nesto vise od 280.000km Odma da ti kazem da je bio lupan od napred, nije pomeren, solidno je uradjen. Ulje menjano na 10.000km, filteri takodje. Vlasnik 3,5 godine. Motor je bomba, pa ako hoces da vidis auto taman povedi tog tvog naucnika sto kaze da su 136ks losi motori. U Zr je auto, nisi daleko. 

PS ima fabricki cd, ako se dogovorimo imace i tempomat :-)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, SSloba said:

Upravu si, ja i ne trazim da mi birate auto..Da sam to trazio registrovao bi se na neki mnogo poseceniji forum sa mnogo vise clanova..kao es npr..Ovde sam dosao iskljucivo zbog misljenja poznavaoca bmw-a o 320d 150ks ! E sad ova tema je otisla malo daleko pa ti se zato i cini tako.. ne znam jel isti motor 320d 150ks iz 2002 i iz 2004 i tako neke sitnice kao i sam motor 150ks..

jedan je 5 brzina drugi6 jbg :)

Link to post
Share on other sites

Nista cipovano nista budzeno nista onako.. hocu da je kao nov..Jasno je meni da cu tesko naci auto po mom ukusu za 5500 koliko imam ali necu da bacim pare na auto samo da bi na njemu pisalo bmw! Uskoro ce te videti auto koji kupim pa makar morao da izgrbavim i 6500e..ali to ce biti masinaa :D  Toliko od mene..

Link to post
Share on other sites

Veoma sam zahtevan sto se tice kvaliteta/izgleda,  nisam napaljeni klinac kojem je u glavi samo vise konja i naravno benzin..Imam ponudu za pasata 2007 imam ponudu za alfu 2010 ali dzabe kad je meni lep e46 i to je too..Jedino sta moze da me odvrati od kupovine e46 jeste to da mi neko kaze da je kvalitetniji motor 1.9tdi ili 2.0tdi od bmw-ovog 150ks..

Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi sta vise da mislim..imam dilemu sad veliku..dakle mogu da biram izmedju bmw-a 320d 2004 150ks 208 000km (6000e) i pasata 2008 160 000km (7700e) prvi vlasnik kupljen nov u srbiji pise 1.9tdi ali zar ti motori nisu zamenjeni novim 2.0tdi posle 2005..

 

P.S ne zamerite sto sam rekao da imam 5500 to i jes istina ostalo ce banka da mi pozajmi ako se odlucim za vw

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dredger said:

Isti je motor batice u sraf su isti. Ja ti nudim 320d, 2001 god, crn, limuzina,korektan, nije ni nov ni besprekorno sacuvan. Ima chip, radjen je u Revochip-u, ima oko 160ks. Imas letnje gume na alu felnama, zimske na celicnim. Presao je nesto vise od 280.000km Odma da ti kazem da je bio lupan od napred, nije pomeren, solidno je uradjen. Ulje menjano na 10.000km, filteri takodje. Vlasnik 3,5 godine. Motor je bomba, pa ako hoces da vidis auto taman povedi tog tvog naucnika sto kaze da su 136ks losi motori. U Zr je auto, nisi daleko. 

PS ima fabricki cd, ako se dogovorimo imace i tempomat :-)

Ne vredi pricati ljudima da 136 ks uopste nije los motor, da ga nemam po pricama sa foruma mislio bih da je to najvece s....

Link to post
Share on other sites

Moj savet. Nemoj da kupuješ nikada ni jedan auto za sve pare. Ostavi bar 500€ sa strane za ne planirane kvarove. Ili bar da odradiš mali servis radi svoje sigurnosti.

Pozdrav i srećna kupovina.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom..ma nije to problem imam ja i 3 auta da kupim ali mi je potrebna ziva lova za posao privatnik sam..a 5500 mogu da potrosim za auto ostalo ako bude falilo uzecu kredu na 5% kamate na godisnjem nivou i to do 3000e max..Ovde ce rat izbiti kakvih sve ima joooj cast izuzecima..Dosta je diskusije i saveta, a ja obecavam da cu okaciti slike sta god da kupim..moze lock 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, SSloba said:

Veoma sam zahtevan sto se tice kvaliteta/izgleda,  nisam napaljeni klinac kojem je u glavi samo vise konja i naravno benzin..Imam ponudu za pasata 2007 imam ponudu za alfu 2010 ali dzabe kad je meni lep e46 i to je too..Jedino sta moze da me odvrati od kupovine e46 jeste to da mi neko kaze da je kvalitetniji motor 1.9tdi ili 2.0tdi od bmw-ovog 150ks..

stariji motori , pumpa dizna VW 1.9tdi od 130ks , su dizeli koji nece biti napravljeni ponovo

Link to post
Share on other sites

Kupice vw da! Obisao sam danas par majstora (poznanika) i cuo skoro isto sto i ovde..Ali ja i dalje stojim iza toga da je e46 najlepsi, lepsi i od e90 koji izgleda kao igracka naspram e46..ali dzabe mu sto je lep ako cu posle godinu-dve moliti boga da uspem da ga prodam..Kada dodje na red bmw kao sekundarno vozilo bice to e46 u full m opremi koji ce od mene na otpad kad bude dotrajao..toliko od mene kome se svidja kome ne ne mora da hejtuje..

Link to post
Share on other sites