Recommended Posts

 

E39 530IA   2001 godište.  

M oprema sem felni i ogledala.. Od proizvodnje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spoiler

15577473_1274498495942943_1086919215_n.j

 

Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvali.

Crno je nebo.

Ovo mi je 4 BMW po redu. Svašta sam vozio i posedovao od kola ali BMW mi je nekako prirastao srcu.

Za par dana sam prešao 2000 km. Nije bilo nikakvih problema. Potrošnja me iznenadila. 120 km/h sa tempomatom na auto putu potrošnja je bila čep-čep 7,9 dok je bord pokazivao 7,4.

Ima sitnih ulaganja u auto ( pikseli na tabli, ispalo dugme od ventilacije, radio neće da uhvati ni jednu stanicu) ipak ovo nije nov auto.

Link to post
Share on other sites

WP_20161217_16_05_30_Pro.jpgzimske patike

Link to post
Share on other sites

Meni radi cd šaržer, kaseta ali radio neće ništa da uhvati. Prebacivao sa FM na LW, MW it i ništa nije uhvatio. Kad budem imao vremena tada ću pogledati.

Link to post
Share on other sites

Evo i prvih problema. Imao sam relaciju od 700 km. Posle 150 km mi izbaci na tabli da je napolje -40 kao obaveštenje mada pokazuje stalno -40 tamo gde je temperatura i počne auto da greje kao lud a podešeno na 22 auto. Smanjim na 19 stepeni i bude prijatno u kolima. Posle 50 km od jednom mi zakuca skazajka u crveno, pojačam grejanje na max i vrati mi na pola. Posle 2 km izlazim na pumpu i izbaci mi da fali tečnosti u hladnjaku. Dolijem antifriz izluftiram i nastavim. Posle 20-30 km pada temperatura do četvrt pa se vraća na pola i tako 200 km. Posle toga šara prema crvenom pa prema plavom tako jedno 50 km. Stanem pokušavam da izluftiram i dospem antifriz ali nema mesta i nigde ne curi. Došao sam do odredišta sa konstantnim pojačavanjem grejanja čim krene prema crvenom mada se to desi brzo i čim pojačam grejanje tako brzo se skazaljka vrati na pola. Da napomenem pokazivač za spoljnu temperaturu je pokazivao -24 ali je varirao do -27.

Možda sam puno napisao ali eto doživljaja. Sutra ću pokušati da ga izluftiram kako treba mada sumnjam na termostat.

Šta vi mislite ?

Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ima neke veze možda. Imam senzor samo nikako da nađem vremena da ga namestim.

Pokušaću sutra kako dolikuje da ga izluftiram. Znam da je visko ispravan i ventilator od klime na hladnjaku takođe a opet diže temperaturu. Da mu fali antifriza prestao bi da greje ali grejanje je svo vreme radilo.

Link to post
Share on other sites
Meni miriše na termostat.... A -40 je senzor temperature (na suvozačevom potkrilu).

+1

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Znam to za senzor, nikako da ga zamenim.

Dolio sam 5 litara antifriza i izluftirao. Prešao već 100 km i sve je u redu. Temperatira stoji na pola.

 

Eto zbog lenjosti da pogledam u hladnjak mogao sam da napravim havariju. Mada mi je izbacivalo neku grešku na tabli ali nisam mogao da pročitam šta je zbog piksela.

Link to post
Share on other sites