Recommended Posts

pozdrav drustvo, kao i svake zime i sa svakim bmw na plin imam isti problem, nikad grijanje ne radi. prosli put je bila kockica u pitanju i sve sam mjenjao i nisam nista uradio povodom grijanja! ali ostavimo to po strani :) Dakle sad vozim e34 520i m20b20, vozim ga na plin, citao sam ovde po forumu da se nesto razlikuje ako ima klimu i ako nema, ovaj moj ima i klimu. Nije mi radio motoric ventilacije nikako problem je bio u prekidacu, zamjenio sam to i napravio motoric da duva ali duva samo hladno. odmah sam pomislio da je elektro ventil i zamjenio ga ali nista opet duva hladno, termostat sam skidao proverio ga u vreloj vodi posle u hladnoj otvara i zatvara, problem nemam sa teperaturom brzo se ugrije i stoji na pola, visko mi je blokiran i okrece stalno mislim da nije to problem jer sam imao i kocku 324 isto blokiran visko ali je grejala kao luda, sad ne znam gde dalje da trazim problem? da napomenem nisam siguran da li su crjeva spojena kako treba jer je neki laik ubacivao plin u njega vjerovatno! crjevo sto ide u isparivac je vrelo i ima t komad koji vodi u el ventil ali samo je tolpo tamo gde ide u isparivac a ova sva crjeva na ventilu su hladna. da li je tu problem ili da to spojim direktno u mali hladnjak ako moze? :) ne mogu da vozim auto sajba magli nista se ne vidi i pored toga je kao u zamrzivacu pomaziteeee :)

Link to post
Share on other sites

Imam slican problem, meni greje samo na levoj strani a desna skroz hladno. Kao prvo moras lepo da vidis kako su povezana creva za plin. Ja sam menjao prvo ventile ali kad sam ih skinuo i testirao rade lepo. Na kraju sam ispistio skroz vodu i oprao lepo ceo sistem i na kraju nasao hladnjak za grejanje u kabini koji je skroz zapusen na desnoj strani

ff886b14d0fc5e96232e14bd51e7f9e7.jpg

f6dd858ed81620b86bd066b5533acff4.jpg

Link to post
Share on other sites

gledao sam kod druga jednog koji ima plin i radi mu grijanje isto je spojeno kao i kod mene, izgleda da mi opet ventil pravi problem da ne otvara, dok rjesim njega pa cu gledati mali hladnjak da li je ok. pa javim jel stanje bolje

Link to post
Share on other sites