E46 318d Limo '03.


Recommended Posts

8 minutes ago, TOKYO said:

Mene najvise nervira gasenje, nisi razmisljao da zamenis i one na menjacu male, smesna je cena a i oni drze deo tezine?

Nije mi palo na pamet, a s obzirom na to da su losi nosaci motora prouzrokovali pucanje auspuha, ciju srednju cev planiram da menjam u narednih nedelju-dve, mozda bih tada mogao i njih da zamenim. ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gledam prve slike, gledam ove poslednje, druze jesi li ti uzeo drugi auto? :D sve pohvale za sredjivanje, bas imas ukusa. Ova sedista su mi perverzija kolko su dobra, po mom nekom ukusu mnogo bolje od koznih :D sad kad pogledam svoju e46 koja ima skoro istu opremu kao tvoj sa pocetka, ljubomoran sam xD U zdravlju ga vozio i niko te ne ogrebo xD i cuvaj se nasih puteva sa tim felnama, ja na 16ice razvalio trap prednji tako sto sam upo u neku rupu, puko sam oko 40k din na popravku xD 

Link to post
Share on other sites

Pravi upgrade.. ;) 

Ne bi bilo lose da mu turis i pragove od M paketa, zadnji branik nije neophodan ali prednji i pragovi su pod moranje...

Jel taj prednji iz one ABS kopije??

 

Link to post
Share on other sites

@Mare ETF - hvala drug! Mogu ti reci da se i sam osecam kao da vozim drugi auto?

@TOKYO - tvoji predlozi su zapravo moji planovi? Da, taj branik je u pitanju, mogu ti reci da sam zadovoljan kako je legao, a i kvalitetom.

Link to post
Share on other sites

Sve to i mene ceka, ne znam sta da radim za taj branik, nisam ga video uzivo ali cujem da je dobar, a sta si uradio za tunele za kocnice?

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Nismo said:

@Mare ETF - hvala drug! Mogu ti reci da se i sam osecam kao da vozim drugi auto?

@TOKYO - tvoji predlozi su zapravo moji planovi? Da, taj branik je u pitanju, mogu ti reci da sam zadovoljan kako je legao, a i kvalitetom.

@TOKYO - A da, a mozda za koji dan auto bude na oglasu?

Link to post
Share on other sites

Drugar iz NS je u potrazi, ako resis javi sto pre..

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, TOKYO said:

Drugar iz NS je u potrazi, ako resis javi sto pre..

Cekam jedan auto da stigne iz inostranstva, hocu da se uverim da je uzivo kao po opisu, zbog toga jos nije oglasen. ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Konačno S226A opruge uparene sa Sachs M-Sportpack II 6Z amortizerima, napred i pozadi, ugođaj u vožnji fenomenalan, auto na putu stoji neuporedivo bolje... ?       

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Djoksa530i said:

Moramo to da probamo, znam dobar put :)

Imamo dogovor, iako pojma nemam o kom putu se radi, ali ti verujem?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 4/15/2018 at 11:51 PM, TOKYO said:

Mene najvise nervira gasenje, nisi razmisljao da zamenis i one na menjacu male, smesna je cena a i oni drze deo tezine?

A3388412_4_A11_446_E_9316_8_F30_A4_FA938

 

Ispravljamo propust?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 6/2/2018 at 10:05 PM, TOKYO said:

Ima li neke razlike sad?

U sustini nema, skinuti su nosaci iz prve ugradnje, koji su u jako dobro stanju, elasticni i nisu potonuli.

U svakom slucaju, mirna mi je glava sad kad su upareni sa nosacima motora... ??

Link to post
Share on other sites

Tri grejaca su uredno zamenjena, dok se jedan polomio u telu i ostao u glavi. Ukoliko neko ima neki predlog kako to resiti neka napise. Planiram da idem kod nekoga ko radi masinsku obradu, pa nekom ureznicom ili slicno da mi to resi. Ne znam koliko je to bezbedno po motor, da ne upadne neki opiljak itd.

Link to post
Share on other sites

Nije bas da imas puno opcija.

Najgora varijanta ti je, glava dole, pa u masinsku radionicu da vade grejac. Posle ravnanje, kada je vec skinuta vidis gumice itd... pa nov dihtung i nazad.

 

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, marko13 said:

Nije bas da imas puno opcija.

Najgora varijanta ti je, glava dole, pa u masinsku radionicu da vade grejac. Posle ravnanje, kada je vec skinuta vidis gumice itd... pa nov dihtung i nazad.

 

Cuo sam da masinci mogu da urezu kontra ureznicu, nekih 10-15mm i onda odviju grejac. Sve to bez skidanja glave i straha od opiljaka, naravno ukoliko majstor zna svoj posao.

Moram to da proverim i da se raspitam ko u Cacku ima reference, ne bih bas pustio svakoga da to radi.

Na kraju krajeva radije bih ostavio tako, ukoliko ne nadjem pouzdanog majstora. Na -20 je palio sa jednim grejacem, sada sa tri ima da peva.?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Ima i toga, palice svakako. Ima dobrih majstora. Drugaru su na motoru radili nov navoj za svecicu, sve sredili jos neke gluposti i to bez skidanja glave.

Sad si me ohrabrio.? Trebalo bi i u Cacku da ima, Cacak je od vajkada bio jak masinski centar, raspitacu se dobro i resavam to.

Inace, i grejaci su iz prve ugradnje. Izgleda bolje kupiti auto koji je presao 300K+ km, nego ovako sve potrosno, meni se zalomilo da menjam...?

Link to post
Share on other sites