E46 318d Limo '03.


Recommended Posts

To je tacno. Ma i 200k otvorenog je bolje od 50k potpuno urbane sredine sa dosta semafora i guzvom. Bez obzira na sve, sledece godine u ovo doba EGR i ja se ponovo vidimo?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

On 6/24/2018 at 2:36 PM, marko13 said:

Mislim da ne moras. Ali ok, ako te ne mrzi.

Sigurno neću skidati usisnu granu, to će me 1/1 mrzeti, ali ventil na 4 vijka i dve šelne neće biti problem. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Konačno je otkazala desna D2S sijalica fara. Vise od dve godine je radila tako sto kada se upale svetla, ona se palila minut kasnije i onda radi perfektno, sada je konacno potpuno otkazala...? S toga, bacam se u potragu za novom.

Link to post
Share on other sites

Proveri prvo da nije crko balast(centrala) 

Tako je bilo kod mene,stavim novu philips sijalicu,ono isto...

Onda vidim da je da je sijalica napravila problem na kablu od balasta,jer je smercovala i stopila kabal na mestu gde se kaci na sijalicu. Pa sam promenio i balast,da necrkne i nova sijalica ponovo.

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, miksa said:

Proveri prvo da nije crko balast(centrala) 

Tako je bilo kod mene,stavim novu philips sijalicu,ono isto...

Onda vidim da je da je sijalica napravila problem na kablu od balasta,jer je smercovala i stopila kabal na mestu gde se kaci na sijalicu. Pa sam promenio i balast,da necrkne i nova sijalica ponovo.

Ja sam menjao sijalicu relativno skoro (u maju) ... 6 iljada majki im j*** :). Ali sam prvo zamenio sijalice, iz levog u desni far (cisto da ne kupujem bezveze sijaliciu) ... sad mi ova nova jace svetli, pa cu verovatno opet jos jednu da kupim .... da izjednacim :) 

Link to post
Share on other sites

Danas proradila i to bez ikakvih prekida sada, ali nije vise ta belina, pa cu je ipak zameniti.

Hvala na savetima, provericemo popodne kod momka koji to radi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Uradjen mali servis, u zimu sa novim uljem, to je mnogo vazno.?

Istočen lažni Castrol, natocen Divinol 5W-30, nije neki snažan brend, ali je “Made in Germany”. Na oko, ulje mnogo bolje deluje nego rumunski Castrol i makedonski Shell.

Link to post
Share on other sites

sto lazni castrol?

ja sipam u pikapa castrol magnatek 10w40 godinama,kupujem u radnji gde stignem mislim da je 3800din 4l kantica

nikakav problem nisam do sada imao

Link to post
Share on other sites

Lazni u odnosu na onaj sto se u razvijenim zemljama prodaje. Za tzv. EMEA trziste (emerging market - srbija, bosna, albanija, afrika itd.) dolazi Castrol iz Rumunije...

Link to post
Share on other sites

Ok,losijeg je kvaliteta sigurno nego za swajcarce,ali i jeftiniji 3 puta nego u svici

Ali hocu da kazem,sve i da se pravi u pazovi,korektno je ulje

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, miksa said:

A koja je cena tog divinola po litri ili kantici?

5+1 L u varijanti 5W-30 = 3600

Odmah da se ogradim, nije uzet zbog cene, vec na preporuku forumaša i zbog “Made in Germany ??”...

Link to post
Share on other sites

Bolje uzeti bilo koje ulje sa pumpe ono tipa Lukoil nego te Kastrole. Castrol je najvise falsifikovano ulje ikada!

@miksa

Jedno vreme ali pre oko 10god se i "punilo" nesto u Pazovi. Pa bolje da sipas dijamant ulje iz maksija nego to....

Castrol iz nasih radnji ne bih sipao ali bukvalno da mi poklanjaju to "ulje"

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko13 said:

Bolje uzeti bilo koje ulje sa pumpe ono tipa Lukoil nego te Kastrole. Castrol je najvise falsifikovano ulje ikada!

@miksa

Jedno vreme ali pre oko 10god se i "punilo" nesto u Pazovi. Pa bolje da sipas dijamant ulje iz maksija nego to....

Castrol iz nasih radnji ne bih sipao ali bukvalno da mi poklanjaju to "ulje"

da,znam za komplet pricu,ali od 2008me sipam samo castrol,tako da sta god da je u kantici i pise castrol na njoj,sipam i mirna mi savest,realno. Bogu hvala,nisam imao problema zbog ulja,tako da vodim se logikom sve sto je dobro ne treba menjati...

Isto npr. 90ih godina sam kupovao Nike patike proizvedene u USA,posle toga Taiwan,Indonesia...sad je na svim China,Vietnam...Ja ih kupim u djaku,kvalitet nije ni blizu onog iz SportsMashin u Rumi 90ih ili AmericanShop u Sapcu,ali i dalje su dobre...

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, miksa said:

da,znam za komplet pricu,ali od 2008me sipam samo castrol,tako da sta god da je u kantici i pise castrol na njoj,sipam i mirna mi savest,realno. Bogu hvala,nisam imao problema zbog ulja,tako da vodim se logikom sve sto je dobro ne treba menjati...

Isto npr. 90ih godina sam kupovao Nike patike proizvedene u USA,posle toga Taiwan,Indonesia...sad je na svim China,Vietnam...Ja ih kupim u djaku,kvalitet nije ni blizu onog iz SportsMashin u Rumi 90ih ili AmericanShop u Sapcu,ali i dalje su dobre...

Ili Top Mal u Čačku! ???

Elem, ne kaze niko da ces imati problema, samo kazemo da to nije Castrol kakav treba da bude i da ne vredi te pare...

Link to post
Share on other sites

jasno mi je skroz...

ali kao sto sam naveo primer sa patikama ili trenerkama,Nike AirMax u sportsmashine 90ih je kostao neki novi model od 300-500DM

sad u djaku,planeti,Svision,buzz itd ,neki novi model je od 15-25.000din u prevodu 150-200e sto je ako se bukvalno racuna 300-400DM,ali realno je 150-200DM ako se gleda vrednost DM iz onog vremena a ne bankarski kurs..

Tako da kvalitet je dosta opao, a ja imam jos uvek negde u garazi 2 para tih Maxica iz tog vremena,one su realno mogle 2 godine da se nose,a ove sad razvalim posle maksimum godinu dana

Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto je bolje kupiti neko drugo ulje, nekog "manjeg" proizvodjaca koji nije toliko interesantan za falsifikat. Prosto taj Castrol je istog ili cak losijeg kvaliteta od mnogih mnogo jeftinijih ulja!

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Nismo said:

Lazni u odnosu na onaj sto se u razvijenim zemljama prodaje. Za tzv. EMEA trziste (emerging market - srbija, bosna, albanija, afrika itd.) dolazi Castrol iz Rumunije...

Ako smem da dodam, EMEA je Europe, Middle East and Africa ;) 

Link to post
Share on other sites