E46 318d Limo '03.


Recommended Posts

31 minutes ago, smg said:

Ako smem da dodam, EMEA je Europe, Middle East and Africa ;) 

Tačno, moja greška, hvala za ispravku. ? Uglavnom, mi spadamo u podskup EMEA skupa, tzv. Emerging Markets.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Slazem se za odnos cena/kvalitet

Nista verovatno nebi bilo gore i da naspem NiS ulje,ali usteda na godisnjem nivou je mizerna.

Jednom godisnje menjam ulje u pikapu jer oko 10.000km predjem za 12 meseci. Usteda bi bila max 2.000din na 5l ulja,a toliko dam za cigare za 4dana.

Tako da kako god okrenem,dupe mi pozadi :)

Link to post
Share on other sites

Moj matori je pocetkom devedesetih kupio seat ibizu 1.5sxi ( onu staru kockastu, stariji ce se setiti, da ne duzim ) auto je dosao iz CH sa oko 100.000km predjenih u besprekornom stanju, a kao takvu je i prodao sa blizu 300.000km negde oko 2000-te...  Cale nikada nije bio preterana picajzla za auto, ali je ulje i filter menjao na zna se, 5 do 6000km max, sipao je sta je stigao i sta je tada bilo, galax i optima najvise, a kada je putovao donosio je ulje i od preko, ali uglavnom je to bila kupujmo domace varijanta... lm, od prvog do poslednjeg dana auto nije imao potrosnju ulja, niti je mastio na iber, ma nistaaaa, ( a nije mazen nikad ) uvek je zuto ulje izlazilo iz kartera, decko iz Banovaca koji je menjao, ostvljao je za svoja kola i furao jos par hiljada km...

Naravoucenije ( bar moje ) samo redovno menjaj ulje i nemoj da brines, sipaj koji god brend, ali ga menjaj cesce, pogotovo u Srbiji gde je kvalitet goriva mizerija, ja ne dozvoljavam da predjem vise od 7000km, ma koji auto vozio, i ma koje ulje koristio. . .

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, miksa said:

Usteda bi bila max 2.000din na 5l ulja,a toliko dam za cigare za 4dana.

Kolika bi onda usteda na godisnjem bila da zabatalis cigare? :) Da ne kazemo da je i zdravije :P 

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sad vec ima u Srbiji, ali ja u motor (Yamaha FZS1000 fazer) stavljam ulje iz Lidla. Marka se zove W5 i imaju raznih produkata od ulja do cistaca i spreja za lanac. Nije skupo, ali radi posao. Hocu da kazem da bi u Srbiji radje i to njihovo ulje uzeo nego nesto nase.  Na holandkim forumima kazu da je to W5 ulje sa iste linije gdje se pune bacve sa onom skoljkom. 

 

2185645.jpg

 

Ovo ide u motor

2263985.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamenjen silen blok diferencijala i dobro podmazani zglobovi na poluosovinama - drugi auto!

Pri hladnom startu, na dogrevanju, pocela da ce cuje remenica radilice, kada se dogrevanje zavrsi, skroz se utisa, ali na ler gasu ista podrhtava i stvara blage vibracije. Spremna nova Corteco, kao i plivajuca remenica alternatora INA, pa od ponedeljka da vidimo šta i kako. ?

Link to post
Share on other sites

Meni nedavno saopštiše da bih mogao da promenim silen diferencijala. Koliko košta to "zadovoljstvo"? Bojim se da su ruke tu skuplji deo zahvata? Kad sam menjao hard gumu kardana, majstor nije obratio pažnju na taj mali detalj, tj. silen diferencijala, a mogao sam još tad to rešiti za manje para nego sad kad moram to pojedinačno raditi.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, pesimista said:

Meni nedavno saopštiše da bih mogao da promenim silen diferencijala. Koliko košta to "zadovoljstvo"? Bojim se da su ruke tu skuplji deo zahvata? Kad sam menjao hard gumu kardana, majstor nije obratio pažnju na taj mali detalj, tj. silen diferencijala, a mogao sam još tad to rešiti za manje para nego sad kad moram to pojedinačno raditi.

Mene je Meyle HD (nije hidro), kostao 1.600 RSD.

Link to post
Share on other sites
On 11/10/2018 at 5:30 PM, Nismo said:

Zamenjen silen blok diferencijala i dobro podmazani zglobovi na poluosovinama - drugi auto!

Pri hladnom startu, na dogrevanju, pocela da ce cuje remenica radilice, kada se dogrevanje zavrsi, skroz se utisa, ali na ler gasu ista podrhtava i stvara blage vibracije. Spremna nova Corteco, kao i plivajuca remenica alternatora INA, pa od ponedeljka da vidimo šta i kako. ?

Kakav ti se zvuk cuje? I koliko dugo traje?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, KG BMW said:

Ne mora da se skida diff.moze da se zameni na licu mesta.

Gledali smo i gledali, nije mi jasno kako da se izbije stari silen blok i načuka novi, s desna na levo, ako se ne skine diff.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nidzola_e39 said:

Kakav ti se zvuk cuje? I koliko dugo traje?

Pišti, škripuće, ima i opiljaka metala okolo. Prestane kad se završi dogrevanje, kad alternator počne normalno da radi.

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, KG BMW said:

Ja sam napravio alat za vadjenje

Molim te, drugar, ako budes nekome menjao, napravi neku forku ili kratak video, bas me zanima.? Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
On 11/10/2018 at 5:30 PM, Nismo said:

Zamenjen silen blok diferencijala i dobro podmazani zglobovi na poluosovinama - drugi auto!

Pri hladnom startu, na dogrevanju, pocela da ce cuje remenica radilice, kada se dogrevanje zavrsi, skroz se utisa, ali na ler gasu ista podrhtava i stvara blage vibracije. Spremna nova Corteco, kao i plivajuca remenica alternatora INA, pa od ponedeljka da vidimo šta i kako. ?

A koji su ti bili simptomi za taj silen blok diferencijala? Isto tako, sta si osetio kada si "zamastio" poluosovine?

Ja na oko 120-130 imam neke blago osetne vibracije, u sustini nije strasno ali vec pocinje da me nervira. Zamenio sam bio hard gumu na pocetku kardana i nisam dobio nista ...

Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, smg said:

A koji su ti bili simptomi za taj silen blok diferencijala? Isto tako, sta si osetio kada si "zamastio" poluosovine?

Ja na oko 120-130 imam neke blago osetne vibracije, u sustini nije strasno ali vec pocinje da me nervira. Zamenio sam bio hard gumu na pocetku kardana i nisam dobio nista ...

Tupi udarci pri šaltanju, i to u nizim stepenima prenosa, kao i tup-tup pri naglom dodavanju i oduzimanju gasa. Kada smo podigli auto, jasno se videlo da se guma raspala i izaslo ulje, a kada nategnes diff, ima veleki slobodan hod gore-dole.

Skinut je diferencijal, provereni zglobovi u poluosovinama, oni do tockova su radili odlicno, njih nismo dirali, medjutim oni unutrasnji su se teze uvijali. To je donekle i normalno, jer spoljni mnogo vise rade, dok unutrasnji uglavnom pri vecim promenana polozaja tocka. Posebno je krut bio levi zglob, jako tesko se uvijao uz lomljenje metala o metal, pa su na oba skinute manzentne. Zglobovi su bili fino isposceni, zatim smo dobro podmazali i vratili selne. Tako sam izgubio krckanje i vibriranje celog auta u drugoj pri malo obrtaja kada dodajem gas.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 10/26/2018 at 1:57 AM, TOKYO said:

Moj matori je pocetkom devedesetih kupio seat ibizu 1.5sxi ( onu staru kockastu, stariji ce se setiti, da ne duzim ) auto je dosao iz CH sa oko 100.000km predjenih u besprekornom stanju, a kao takvu je i prodao sa blizu 300.000km negde oko 2000-te...  Cale nikada nije bio preterana picajzla za auto, ali je ulje i filter menjao na zna se, 5 do 6000km max, sipao je sta je stigao i sta je tada bilo, galax i optima najvise, a kada je putovao donosio je ulje i od preko, ali uglavnom je to bila kupujmo domace varijanta... lm, od prvog do poslednjeg dana auto nije imao potrosnju ulja, niti je mastio na iber, ma nistaaaa, ( a nije mazen nikad ) uvek je zuto ulje izlazilo iz kartera, decko iz Banovaca koji je menjao, ostvljao je za svoja kola i furao jos par hiljada km...

Naravoucenije ( bar moje ) samo redovno menjaj ulje i nemoj da brines, sipaj koji god brend, ali ga menjaj cesce, pogotovo u Srbiji gde je kvalitet goriva mizerija, ja ne dozvoljavam da predjem vise od 7000km, ma koji auto vozio, i ma koje ulje koristio. . .

I ovoga puta sam se vratio iz inostranstva (Švajcarska, Italija) i NARAVNO zaboravio da kupim ulje, a planirao sam, kako bih na taj nacin dosao do originala. Nisam razmisljao o brendu, ali Castrol ili Shell bi verovatno bio izbor. U povratku, svratim na Shell stanicu blizu Batrovaca i dok sam placao na kasi, ugledam Shell ulje (gle cuda?), tada sam se i setio da sam trebao da kupim, pa mi prodje kroz glavu da kod njih ne moze da bude falš, medjutim nisam smeo da kupim. ?

Krajem februara idem u Nemacku, nadam se da tada necu zaboraviti da kupim.

Link to post
Share on other sites

Ja kupujem Motul ulje za moja kola, iz Emass Company, ovlasceni uvoznik tog brenda za Srbiju, kao i NGK svecice, pored ostalih. Original, jedno od najkvalitetnijih ulja. Ja i jos 2 ortaka furamo to ulje, direktno iz e mass, nikada problem, nikada bilo kakva sumnja. Preporucujem. 

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Marence said:

Ja kupujem Motul ulje za moja kola, iz Emass Company, ovlasceni uvoznik tog brenda za Srbiju, kao i NGK svecice, pored ostalih. Original, jedno od najkvalitetnijih ulja. Ja i jos 2 ortaka furamo to ulje, direktno iz e mass, nikada problem, nikada bilo kakva sumnja. Preporucujem. 

Koristio sam pre nekoliko godina 8100 Eco-Nergy i motor je prelepo radio, nikakav miris nisam osećao oko njega, kao sto sam imao slucaj sa (očigledno falš) Castrolom. Tačno sam zaboravio Motul...

Link to post
Share on other sites