E46 318d Limo '03.


Recommended Posts

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Veoma lepo izgleda auto, vidi se da je pažen i mažen.

Imam samo jedno pitanje vezano za udobnost vožnje: čini mi se da su ovo 18"? Ja sam nedavno sa 205/55/16 prešao na 225/45/17 i ne dopada mi se gubitak udobnosti koliko sam dobio na izgledu samog auta (uostalom, kad sednem u njega ni ne vidim kako izgleda ali osetim svaku neravninu).

Ako sam u pravu za veličinu felni, koliko je to tek neudobnije od prethodnog seta?

Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana je zamenjen zimski setap (16”), medjutim opruge su jos uvek standard, auto je osetno (i vise od toga) neudobniji, svaka neravnina i pukotina na asfaltu se oseca. U utorak postavljam S226A opruge, nize i prilicno tvrdje od standardnih, pretpostavljam da ce biti duplo neudobniji, ali ce izgledati lepse i bice mnogo stabilniji. Sada mi se pri 170-180kmph, ukoliko je put neravan, dogodi da auto “zapliva”, zbog mekih opruga.

S obzirom na to da ja auto vozim 95% na otvorenom, a 5% po gradu, a svi znamo da nema lepseg osecaja nego kad se 225-18 zalepi za asfalt, necu menjati pomenuti setap. ?

Link to post
Share on other sites

Odlican je auto, sve na mestu. 18 mu stoje...pa extra je slaba rec. Jedino sto ne znas jel tvrdji ili lepsi, al jbg. Svako pravi kako mu odgovara. Jesu mu teske 18? Jel teze krece? Treba zavrteti toliku gumu...

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je neudobno, ali za peticu ni 20” nije mnogo. ?

Dao Bog da ti sve prodje kako treba, pa da otvaras novu temu u rubnici “Automobili clanova”. ?

Link to post
Share on other sites

Odlicno! Jedva cekam da vidim mašinu.?

Realno, 19” ce da mu stoje idealno, cak i sa 18” neces pogresiti, ali 20”... Sto je mnogo-mnogo je.?

Link to post
Share on other sites

Ja sam brata Djoksu upecao pre neki dan pored Automike, drkao se sa nekim sijalicama :D. Nisam se "aktivirao" na crni e46, pa se nisam javio :). Ja isao sa Zenom da njoj kupimo brisace i vidim lep e46 i bracela se aka oko sijalica :D 

Inace, auto ti je prava bombonica! :) Samo napred.

Link to post
Share on other sites

Juce zamenjeni nosaci motora na 195.000km, skinuti fabricki iz prve ugradnje, vidno potonuli i zamasceni od ulja koje je iscurelo.

051_EAB94_7_F2_B_4_A01_935_D_54030_BD327

Stavljeni Corteco, auto preporodjen!

Link to post
Share on other sites
On 12.4.2018. at 12:28 AM, smg said:

Ja sam brata Djoksu upecao pre neki dan pored Automike, drkao se sa nekim sijalicama :D. Nisam se "aktivirao" na crni e46, pa se nisam javio :). Ja isao sa Zenom da njoj kupimo brisace i vidim lep e46 i bracela se aka oko sijalica :D 

Inace, auto ti je prava bombonica! :) Samo napred.

Pa sto mi ne skoci u pomoc, isekoh ruke skroz u onom mraku :)

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Djoksa530i said:

Pa sto mi ne skoci u pomoc, isekoh ruke skroz u onom mraku :)

Crni namunjeni bmw, sa preozbiljnim felnama u mraku lik cacka .... u Zemunu se tu ne prilazi brale :D 

Link to post
Share on other sites
On 13.4.2018. at 1:10 PM, Nismo said:

Juce zamenjeni nosaci motora na 195.000km, skinuti fabricki iz prve ugradnje, vidno potonuli i zamasceni od ulja koje je iscurelo.

051_EAB94_7_F2_B_4_A01_935_D_54030_BD327

Stavljeni Corteco, auto preporodjen!

Moji su takodje iz prve ugradnje, 185 soma, nemaju fizickih tragova, ulje i to, ali na gasenju nije sjajan, ocu kupim i ta dva na motoru i ona dva mala na menjacu...

Koja je razlika kod tebe before/after daj neku informaciju, koliko si platio te cortecove, ja sam ipak mislio da uzmem lemforder, drugar kaze da imaju i neki mayle hd, ojacani, bem li ga...

Link to post
Share on other sites

ma jok, nisam odlucio ni koje zamenske da kupim, kad pripremim delove skidam..

Link to post
Share on other sites

E kada ih budes skinuo uocices i fizicke tragove, videces da su potonuli, a tada ce mozda i ulje da iscuri. Meni je levi bio katastrofalan, potonuo 4-5mm i zamascen, a desni OK, ali, naravno, kada se vec podize motor, menja se par.

Before/After? Pre zamene, prilikom paljenja je tresao ceo kokpit i tapacire, a ako su vrata otvorena onda i njih dobro protrese. Slicno i prilikom gasenja. Kada je otvorena hauba, vidi se kako se motor strese. Takodje, prilikom kretanja, kada se pusta kvacilo, ponovo protrese prednji deo. U voznji kada naglo das/oduzmes gas oseti se.

Nakon zamene, svega toga vise nema, prikom paljenja i gasenja nema nikakvih vibracija, mnogo mirniji rad. Na dodavanje i oduzimanje gasa motor miruje i obavlja zadatu komandu. ?

Kada je u pitanju cena, Corteco sam kupio po 3500din/kom, a Lemforder je bio 4200din/kom. Nisam obracao paznju na cenu, vec na sugestiju pouzdanog dilera da uzmem Corteco, uprkos tome sto je Lemforder bolji, jer je manja sansa da su laznjak, u odnosu na Lemforder, koji se mnogo kopira...

Link to post
Share on other sites

Mene najvise nervira gasenje, nisi razmisljao da zamenis i one na menjacu male, smesna je cena a i oni drze deo tezine?

Link to post
Share on other sites