E46 318d Limo '03.


Recommended Posts

On 6/12/2018 at 10:19 PM, marko13 said:

Jbg, srecno. Nacices vec nekoga.

Ja kada sam menja isto sam upozoren da moze da pukne. Reko vadi pa sta bude.

Nasao sam majstora koji ima “specijalni alat”, verovatno je u pitanju neka tanka ureznica, namenski pravljena za grejace. Majstor je dobio jake preporuke, pa se nadam da nece biti greske. Dolazi na lice mesta i zahteva da mu prostor bude pripremljen, sto nije nikakav problem, usisnu granu je lako skinuti. Cena je 2000-3000 din po grejacu, u zavisnosti od komplikovanosti slucaja, pretpostavljam da ako uspe bez muke da ga odvije 2000?, a ako bude problema i posle toga mora navoj da obradjuje 3000. Sto je smesna cena za taj hirurski posao.

Posto ne bih naterao sebe da skinem usisnu granu i EGR samo zbog ciscenja, ovo mi je odlicna prilika da kada majstor odradi svoj posao, polako i u miru ocistim iste detaljno.

Molim za pomoc koje sredstvo da koristim i na koji nacin to najbolje da uradim?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Just now, marko13 said:

Ma granu sa cim hoces. Za egr ne znam ima li sta spec da mora. Ma da imas da kupis sprejeva koji sluze bas za to.

Eto do ponedeljka, nadam se, javice se neko ko se upustao taj posao, ako se ne javi niko, prva benzinska pumpa i kupujem neko sredstvo, pa po uputstvu + youtube... ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam cistio na benzincu, protokomer, ler ventil udis sve.

Doneo mi drugar bas za to 2 spreja.

Skinuo cudo prljavstine.

Granu kada skines mozes I najobicniji benzin I cetku I udri.

Samo da resis grejac I na konju si.

Link to post
Share on other sites

Ako mi verujes, planirao sam da skinem senzor i granu natopim benzinom, a zatim isčetkam, ali za EGR moram da kupim neki poseban preparat.

Link to post
Share on other sites

To sam i mislio. Imas bas sprejeve za te stvari. Kapiram da majstori imaju neku ideju kako je to lako i dobro odraditi ali ovde majstora nema vec samo mi entuzijasti.

Tako da kupi neki sprej i uzivaj. Za EGR je kazu dobra i ona "dekarbonizacija" koju sam i ja pominjao u nekoj temi.

Opet kazem, sve je to rekla kazala. Tako da jedina sigurica je sve dole, granu lagano na cetku a EGR tim sprejom i cao.

Javi sta bi za grejac. To me zanima bas. Ako bude i 3000din. To je kikiriki kada se uzme u obzir koje sranje.

Link to post
Share on other sites

Sad mi je prosto žao što nisam bolje gledao i pamtio kojim sredstvom mi je majstor čistio EGR, ali sam siguran da je proizvođač bio K2.

Mislim da brojne prodavnice drže celokupan K2 program, sigurno će znati šta da preporuče.

Srećno!

 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, legendica said:

Verovaatno je koristio K2 Akra, mozes cistiti bilo kojim sredstvom za odmascivanje.

Najdelotvorije je Axel, on ce sve zivo da ti skine ?

i pojede :D i gumu i plastiku i ruke i culo mirisa :D

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, chevu1990 said:

i pojede :D i gumu i plastiku i ruke i culo mirisa :D

Ja koristim Axel Sgrasso godinama za odmacsivanje bajsa prilikom pranja. Skida zivot :).

E2-AXEL-Sgrasso-sa-rasprsivacem-500-ml-3

Nije ni skup, mozes i sa njim da probas. Treba mu par minuta da deluje. Zero effort, ubacim bajs u tus kabinu, naspricam ga sa Axelom, sacekam 5 minuta i isperem ga. Posle malo sapunica da spere sve ostalo i nov bajs :)

Inace, preporuku sa ovo sam dobio od bivseg kolege koji godinama vozi motor (koincidentalno BMW :) ). 

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, smg said:

Ja koristim Axel Sgrasso godinama za odmacsivanje bajsa prilikom pranja. Skida zivot :).

E2-AXEL-Sgrasso-sa-rasprsivacem-500-ml-3

Nije ni skup, mozes i sa njim da probas. Treba mu par minuta da deluje. Zero effort, ubacim bajs u tus kabinu, naspricam ga sa Axelom, sacekam 5 minuta i isperem ga. Posle malo sapunica da spere sve ostalo i nov bajs :)

Inace, preporuku sa ovo sam dobio od bivseg kolege koji godinama vozi motor (koincidentalno BMW :) ). 

Ne znam da li je previse jak, za tvoj aluminijumski ram na bicikli sigurno nije, a sta cu sa elementima ko je pomenuo @chevu1990?

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Nismo said:

Ne znam da li je previse jak, za tvoj aluminijumski ram na bicikli sigurno nije, a sta cu sa elementima ko je pomenuo @chevu1990?

Sta znam, nisam pametan. Ali mi nije "najeo" buzire, "samaraljke", plasticne rolere na bajsu, ni gume, plasticne branike, onaj materijal od sedista... ja to koristim godinama. Kontam da bi do sada nesto najeo. Ali opet, da ubacm disclaimer, nisam pametan :D 

Na prethodnom bajsu sam uzeo bio neko sredstvo za odmascivanje kocnica koje je odreagovalo sa lakom, pa mi je "pobledeo bio lak" ... ne secam se koje nazalost. Bilo je bas davno, pre jedno 10+ godina.

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, smg said:

Sta znam, nisam pametan. Ali mi nije "najeo" buzire, "samaraljke", plasticne rolere na bajsu, ni gume, plasticne branike, onaj materijal od sedista... ja to koristim godinama. Kontam da bi do sada nesto najeo. Ali opet, da ubacm disclaimer, nisam pametan :D 

Na prethodnom bajsu sam uzeo bio neko sredstvo za odmascivanje kocnica koje je odreagovalo sa lakom, pa mi je "pobledeo bio lak" ... ne secam se koje nazalost. Bilo je bas davno, pre jedno 10+ godina.

Bilo kako bilo, do ponedeljka moram da odlucim - Axel ili K2 Akra (imaju ga rusi na svakoj pumpi).?

Link to post
Share on other sites

Ima sprej za skidnje starih i zapeklih dihtunga, meni se to najbolje pokazalo za egr, bukvalno tvrdokorne debele naslage pretvori u gel...

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, TOKYO said:

Ima sprej za skidnje starih i zpeklih dihtunga, meni se to najbolje pokazalo za egr, bukvalno tvrdokorne debele naslage pretvori u gel...

Gde da ga potrazim i secas li se mozda kako izgleda boca?

Link to post
Share on other sites

wurth-ov sam uzimao ali koji god da uzmes neces pogresiti, probao sa sve ali po meni to najbolje deluje, imas i namenske bas za egr, i obavezno turi rukavice, kad us*es ruke sa tim, uzas...

Link to post
Share on other sites

Bas javi sta si napravio. Zivo me zanima. Drugara je zezao fiat i posle lepo ociscenog EGR-a sve kao novo i sada jos radi kao novo.

Generalno mnogi kvarovi koji su skupi u PM mogu da se preduprede nekim odrzavanjem i sa malo cimanja. Tipa tako neko ciscenje grane, EGR-a, protokomera itd.

 

Link to post
Share on other sites

Nemam nikakvih problema, prosto koristim priliku kada se vec skida sve zbog  grejaca.?

Ukoliko ne bude kisa, sutra popodne bi trebalo da se radi.

Link to post
Share on other sites

Vadjenje zalomljenog grejača uspešno obavljeno! Majstor Milivoju je više vremena trebalo da skine usisnu granu nego da izvadi grejač,  baš je pro. ?

Cena čitavog posla je 3.000 din, jer je grejač duboko zalomljen i dosta manjeg prečnika u odnosu na grejače kod Merca (Milivoje radi u servisu specijalizovanom za Mercedes). Uprkos tome sto ne može da čuje, Milivoje odlično razume gestikulaciju i čita sa usana, tako da nije bilo problema ni u komunikaciji.

Ukoliko nekoga zanima sam proces vadjenja grejača, kroz uvodnicu se provuče burgija, kako bi bila upravna u odnosu na glavu, i lagano malo po malo buši kako bi se uklonio deo tela grejača na kom je navoj, uz konstantno produvavanje zbog opiljaka. Zatim se ureznicom fino očisti i obradi navoj, a onda se u ostatak tela grejača ureže poseban “kljuc” i u kontra smeru malo odvije i izvadi.

E sad EGR i usisna grana... Na moje veliko iznenadjenje, na EGR ventilu i unisnoj grani sam zatekao samo tanak film gareži, iako sam očekivao mrtve ljude tamo. Očito da je švaba to uredno držao i redovno čistio. U svakom slučaju sam i taj tanak film odmastio pomoču K2 Akra sredstva i četkice za zube. Ostaje pitanje koliko su prešli i kako su održavani automobili kojima je potpuno začepljen EGR, ako je meni sa 200k km maltene potpuno čist.

PS: Izvinjvam se što nema slika, ceo da frka na poslu i pravo s posla kod majstora, baterija nije smela pasti, ali pala je, još jedan dokaz da smo mi vlasnici iPhone-a pravi WALL HUGGER-i.. ?

Link to post
Share on other sites

E bas mi je drago da si resio. Odvratna situacija koja se super zavrsila. 3000din je NISTA!

Cuo sam da mnogi imaju tu frku, ne znam kako su to tako glupo resili. Ma da opet dolazimo do onog da se i ti motori i kola prave da budu potrosna roba i da se kola bace u djubre posle 200K

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Nismo said:

?

E sad EGR i usisna grana... Na moje veliko iznenadjenje, na EGR ventilu i unisnoj grani sam zatekao samo tanak film gareži, iako sam očekivao mrtve ljude tamo. Očito da je švaba to uredno držao i redovno čistio. U svakom slučaju sam i taj tanak film odmastio pomoču K2 Akra sredstva i četkice za zube. Ostaje pitanje koliko su prešli i kako su održavani automobili kojima je potpuno začepljen EGR, ako je meni sa 200k km maltene potpuno čist. 

 

Nije redovno cistio nego gasiro`... ;)

 

Dizel ako gnjavis po gradu, zacepljuje sve, ako ga vozis na otvorenom i cesto zavrces, nema problema... :)

 

 

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, TOKYO said:

Nije redovno cistio nego gasiro`... ;)

 

Dizel ako gnjavis po gradu, zacepljuje sve, ako ga vozis na otvorenom i cesto zavrces, nema problema... :)

 

 

I ja sam tako nastavio, po gradu gotovo uopste ne vozim... ?

Link to post
Share on other sites