Recommended Posts

pozz drugari

imam problemcic koji se duze vreme vuce

jos prosle godine sam cuo par puta neko skripanje kad je napolju bas hladno, i desava se kad stisnem kvacilo i ubacim u brzinu, onog momenta kad kvacilo "hvata" skripanje prestaje

desilo se par puta u doslo toplije vreme i sve bilo ok

ove zime kako su krenuli hladni dani opet ista stvar se cuje

skinem menjac, vidim los druk lezaj, tj skripi, stavim polovan, sve bude ok nekih 15 dana i opet isto

skinem ponovo vidim da je druk izbacio svu mast i shvatim da je opet problem u njemu

kupim nov lukov druk lezaj, namontiram i sve lepo funkcionise nekih mesec dana, tacnije do juce, kada pocinje opet isti zvuk

inace prilikom rasturanja pregledana lamela, korpa zamajac, sve je u super stanju, kvacilo odvaja kako treba, saltanje je kako treba, ulje u menjacu ima i promenjeno je, vazduha u sistemu nema

i da, kako se auto vozi i greje, to skripanje prestaje i posle moze da se vozi 1000km nista se ne cuje, dok ne odstoji i ohladi se

e39 520i u pitanju

Link to post
Share on other sites

Majstori sa kojima sam pricao kazu da je samo problem u hladnoci koja stegne mast u samom lageru i da se zato cuje dok je hladno a kasnije sve ok.....e sad da li je to moguce kod novog dela???

Link to post
Share on other sites

a povezujem sa hladnocom zato sto skripanje prestaje kako se auto greje, npr ako nema dugih pauza nego se auto vozi, nista se ne cuje, kada odstoji npr cele noci i sutra veci deo dana, desava se to

i kad je napolju temperatura bar oko nule, sve ok, kad je minus cuje se

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu:

Meni se cuje na kocki kada kocim, zvuk koji dolazi iz dobosa/tocka kao neko struganje. Znaci samo kada je hladno i onda kada se malo izvoza i malo vise koci, zvuk  prestane da se cuje. Koci dobro, sve ok. Osim tog zvuka kada je hladan.

Da li mogu paknovi? Ili sam dobos u smislu da potrebno neko čišćenje ili slično ? 

 

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, 777.boban said:

A u kakvom stanju je onaj metalni deo koji gura druk?DA nije on istrosen pa grebe po spojnicki.

nisam primetio da je los

a zbog cega bi prestajao da struze kad se zagreje?

Link to post
Share on other sites
Just now, ianullrich said:

nisam primetio da je los

a zbog cega bi prestajao da struze kad se zagreje?

Pa malo se rasiri i ne kaci,otkud znam,ne pada mi nista na pamet.Ili samo mesto gde naleze druk.

Link to post
Share on other sites