Recommended Posts

Ovako. Imam u kolima akumulator i desilo se kad je jak mraz da neće uopšte iz prve da zavergla. To mi se desilo 2x do sad. Ugasim kontakt, opet uključim kontakt i okrenem ključ na poziciju za paljenje i ništa jedno 2-3 sekunde i onda počne da se alnaser zaleće i upali. Ostala paljenja palio je onako normalno ali ne i baš živahno. Merio punjenje i ok je.

Akumulator mi ima uvek 11,68V.

Na akumulatoru ima kontrolna lampica (zelena, crna i žuta). Zelena da je pun, crna da nije dovolkno napunjen a žuta da se akumulator promeni.

Ja sam sa ispravljačem-punjačem punio akumulator nekih 17 sati iz dva puta. Od tada živahnije auto startuje ali i dalje stalno stoji 11,68 Volti.

Link to post
Share on other sites

Kod mene sija crna lampica na akumulatoru. Sad ne znam šta da radim. Da li da ga menjam ili šta ? Sija crna i posle punjenja sa ispravljačem. Akumulator je fabrički od bmw-a. Znači ia 15 godina.

Link to post
Share on other sites

Ja sam merio posle 12 sati i bilo je opet 11,68V

Ništa menjam akumulator. Ovaj je izgleda svoje odradio.

Hvala vam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
3 hours ago, lukae39 said:

15 godina kad svaba to odma ubaci, a ove govnarije sto sad prodaju meni traju 4 i po godine

To je premija,obicno riknu dan posle isteka garancije.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 1/3/2017 at 7:46 AM, lukae39 said:

15 godina kad svaba to odma ubaci, a ove govnarije sto sad prodaju meni traju 4 i po godine

Meni danas crče, bez ikakve najave, radio normalno, fino verglao , sve ok. Auto garaziran, redovono se vozi, nikakva praznjenja i bukvalno jutros prvi mraz i cao. :) Bosch S4 - gel varijanta 60Ah. Na danasnji dan, 4, 5 godine. :) Sad bas citam neke preporuke da vidim sta seldece da uzmem i nabasam na ovaj post. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ево мене на овом посту поново после мало јаче од годину дана. Није било уопште до акумулатора. Увек ми је струја 11,68 волти и са новим акумулатором.

Значи онај оригинал би сада имао 16+ година.

Тада кад није хтео да упали сам имао проблем са мотором.

Link to post
Share on other sites

Nebi trebalo da bude ispod 12v

Najbolje je kad je oko 12.5v

U trenutku paljenja moze da spusti oko 10v, a kad upalis 14.4v

Link to post
Share on other sites