Koji alarm ugraditi?


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Najkvalitetniji je garage I katanac, to su 2 brata koja uspesno prave poso vec mnogo godina :D

 

Sad ozb. Sapa sistem kazu da je fin, burazer taj stavio na hondi, ujak taj stavio na mecki, cale taj stavio na pug.

Link to post
Share on other sites

Kvalitetan alarm za pocetak nikako nije CAN-bus, posto se override-uje dok si rekao "keks".

Cena - od 300-400 evra pa na gore, zavisno od toga sta se sve od zastita implementira.

 

Delta Electronic bi trebalo da radi prilicno ozbiljno:

http://www.011info.com/alarmi/delta-electronic

 

Uz alarm - obavezno i mehanicka zastita ("igla" ili zeder), a sto se mene licno tice - i kasko je obavezan.

Link to post
Share on other sites

Meta alarm je obican CAN-bus alarm.

Svako ko se iole bavi zastitom auta ce ti reci da je to sranje. Jedino sto lopova malo usporava u onesposobljavanju alarma je "izmesteni" OBD, posto kad se zakaci na OBD to je to. Kraj.

Ali onaj ko zna sta radi i OBD prejebe za par minuta - ukratko, mesto gde se radi "izmestanje" (iliti najcesce samo promena konektora ili rasporeda zica, tako da radi samo uz adapter) nije jedino mesto na autu na kom moze da se pristupi ECU-u.

Link to post
Share on other sites

Pa i da uspori nekog profesionalnca,od koristi je....sad neznam da li je igla od neke koristi i ovaj Meta alarm ali znam lika koji je ugradio u novog Cayenne-a Skycar alarm a prethodno je imao u dva auta M5 Skycar-ov alarm i pokušaje krađe,bezuspešno...Ja sam svestan da je Kasko opet najjača zaštita,da ne razmišljaš...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

"Igla" iliti mehanicka zastita ti tu najvise i znaci od tih zastita - ona je identicna u SkyCar i Delta Electronic.

SkyCar je u dilu sa Deltom, Radulovicem i ostalim BMW salonima, a takodje i sa ostalim uvoznicima (VW / Porsche npr) - zato se toliko forsira. Verovatno od svake ugradnje procenat njima placaju.

Ima smisla ako je auto nov, da ne bi izgubio garanciju (ili deo nje), ali to tebe ne brine.

Kod ugradjivanja ozbiljnih alarma mora poprilicno da se "raskupusa" auto, pa ne znam kako to utice na garanciju. Ako nesto od elektronike zvekne iz nekog totalno drugog razloga ne bi me zacudilo da Delta nece da prizna garanciju.

Link to post
Share on other sites

Ima li potrebe obezbedjivati stariji auto? Mislim... Krade li neko X3 iz 2005-e?

Pretpostavljam da je fabricki alarm dovoljno dobra zastita za moj auto? Mislim... Nije to Alfa pa da ga zeli bas svako :D

Link to post
Share on other sites

S' obzirom na to da zivim u zgradi i da auto stoji u dvoristu zgrade, moguce je da bi trebalo da razmislim u tom pravcu.

Link to post
Share on other sites

Nekad su zaštite išle u dva pravca. Zaštita od obijanja i zaštita od kradje auta.

Zaštita od obijanja je čini mi se postala besmislena jer nijedan alarm neće sprečiti nekog narkomana da razbije staklo i na brzaka mazne šta vidi.

Zaštita od kradje, ozbiljni kradljivci automobila prate u korak tehniku i ako se takav neko nameraci neće ga sprečiti nikakav alarm ni promena žica na obd konektoru. Ti će biti prepreka za amatere.

Uz svu tehniku čini mi se da će dobri stari dobri skriveni prekidač ili neka zezalica više usporiti kradljivca.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Bas gledam ko sta sada ima. Ja sam i na E30 imao zeder + alarm.

Sada gledam da li da stavim iglu ili zeder samo sto cu i kasko svakako.

Kasko zbog lupanja ne daj boze.

E sada, fora je sto oni koji kradu top kola sto moja svakako nisu skidaju sve. Ali obicni klosari koji bi i bacili oko na neki stariji auto oni ne skidaju bas tako lako ove zastite.

Mislim da je igla je oko 250e zeder 305e Rekao bih da je zeder onako elegantnije resenje. Klin vukljas po kolima...

Link to post
Share on other sites

Ja imam klin i kasko za 6+. Kod tog 6+ kaska ti kažeš koliko ti vredi auto (pa sam ga osigurao na maksimalnu cenu). Tj više nego što vredi :) i to poodosta. Sa sve osiguranjima stakla je ~1300 dinara mesečno. I imam zeder (koji nekada zaboravim da zaključam).

Nisam iskreno razmišljao o alarmu. Malo me iskreno smara otključaj kola, ugasi alarm, otključaj zeder pa sve opet kada parkiram auto :). Moj drugar koji pored alarma ima i sakriveni prekidač. On brate ima pilotsku čeklistu kada kreće, kao avion da vozi :)

Flaps ... check, rudder .... check, brakes ... check :D 

E sad, ja vozim dosta stariji auto od tebe, vrv i dosta nepopularan za krađu ... nije toliko atraktivan ni na ulici ... 

 

A e36 su mi dva puta obijali, i to sa alarmom (uzeli radio od 5500 dinara nov). U Rodićevom parkingu na NBG... imao sam neki exxcalibur (ili kako se već zove). Na ženinoj e36ici imam sada neki "kobra" ili tako nešto (došao je uz njega). Ne diram ga, jer ta e36ica nema daljinsko otključavanje.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Desmo said:

Drugaru su pre neki dan probali da ukradu golf 4 u kumodrazu, imao je samo skriveni prekidac

Ista prica, drugaru ukrali u kraju golf 4 koji je bio zaista odlican. Doduse mislim da nije imao nista od zastite.

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, smg said:

Ja imam klin i kasko za 6+. Kod tog 6+ kaska ti kažeš koliko ti vredi auto (pa sam ga osigurao na maksimalnu cenu). Tj više nego što vredi :) i to poodosta. Sa sve osiguranjima stakla je ~1300 dinara mesečno. I imam zeder (koji nekada zaboravim da zaključam).

Nisam iskreno razmišljao o alarmu. Malo me iskreno smara otključaj kola, ugasi alarm, otključaj zeder pa sve opet kada parkiram auto :). Moj drugar koji pored alarma ima i sakriveni prekidač. On brate ima pilotsku čeklistu kada kreće, kao avion da vozi :)

Flaps ... check, rudder .... check, brakes ... check :D 

E sad, ja vozim dosta stariji auto od tebe, vrv i dosta nepopularan za krađu ... nije toliko atraktivan ni na ulici ... 

 

A e36 su mi dva puta obijali, i to sa alarmom (uzeli radio od 5500 dinara nov). U Rodićevom parkingu na NBG... imao sam neki exxcalibur (ili kako se već zove). Na ženinoj e36ici imam sada neki "kobra" ili tako nešto (došao je uz njega). Ne diram ga, jer ta e36ica nema daljinsko otključavanje.

Gde si uzeo kasko. Ja treba sledece nedelje.Verovatno cu klin da stavim

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, marko13 said:

Gde si uzeo kasko. Ja treba sledece nedelje.Verovatno cu klin da stavim

Kasko sam uzeo u Dunav osiguranju. A sorry nemam klin nego Zeder (ne znam odakle mi ovo klin). Dosao je sa Zederom kod mene. Nisam ga ja ugradjivao. 

Link to post
Share on other sites

To je ovo osiguranje: https://www.ddor.rs/stanovnistvo-proizvodi/mini-kasko/ 

postoji negde forma ili kupi online, tako nesto ... i nakon toga te pozove agent. On mi je detaljno objasnio. 6k€ je maks cifra (def nije nešto za automobile preko 6k realne vrednosti). 

Ja mislim da sam svoj osigurao na 5k€ i da je 1333 din rata. Pogledao sam preko onlinea poslednju uplatnicu. Kada dođem kući, pogledaću ugovor, čisto da znate za koju cifru je 1333 dinara.

Link to post
Share on other sites

To, reci nam sta je osigurano. Posto moze da se bira da li zelis sa kradjom ili bez, u inostranstvu ili samo ovde.

Svakako za te pare ne verujem da je full kasko.

Jos jedna stvar, DDOR, Dunav vaze za jako teske za naplatu. Odnosno u praksi ovako.

Dodje do stete, npr izleti ti lisica i polupas sve napred.

Zapisnik policije, izjava lisice zasto je izletela na put.

Ako je lisica preminula onda izjava najblize rodbine lisice, nalaz lokalnog veterinara da lisica nije imala besnilo(ako je imala onda ne vazi kasko)

Tvoj bris iz bulje ne stariji od 6 sati, izvod iz maticne knjige ne stariji od 6 meseci. i takoooo

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, marko13 said:

To, reci nam sta je osigurano. Posto moze da se bira da li zelis sa kradjom ili bez, u inostranstvu ili samo ovde.

Svakako za te pare ne verujem da je full kasko.

Jos jedna stvar, DDOR, Dunav vaze za jako teske za naplatu. Odnosno u praksi ovako.

Dodje do stete, npr izleti ti lisica i polupas sve napred.

Zapisnik policije, izjava lisice zasto je izletela na put.

Ako je lisica preminula onda izjava najblize rodbine lisice, nalaz lokalnog veterinara da lisica nije imala besnilo(ako je imala onda ne vazi kasko)

Tvoj bris iz bulje ne stariji od 6 sati, izvod iz maticne knjige ne stariji od 6 meseci. i takoooo

Nije full svakako, u ugovoru stoji šta sve i u kom obimu. Ali ono što je bitno, je manje više tu. Takođe, maksimalna cifra i služi kada ti neko mazne auto (a od toga smo krenuli u ovu priču).

Za naplatu ne znam, moj komšija prvi do mene je imao pozitivna iskustva sa njima. Više je čekao zapisnik iz supa, nego lovu. 

A razlog zašto sam uzeo kod njih je jako jednostavn. U tom trenutku nisam našao ni jednu kuću koja je davala neko slično osiguranje za matora vozila :D Dodatno "osiguravaš", tj posebno u toj polisi, stakla. To sam isto uzeo (u sklopu ovih 1333 din). Čini mi se na 35.000. Svaki dan sam na drumu minimum 150km, kontam da to vredi tih 120-30€ godišnje. Isto tako kupujem i onaj AMSS. Jebiga, mator auto :D

Link to post
Share on other sites

Ma slazem se, treba imati. Na danasnjim kolima je svako i najmanje naslanjanje 1000e a da ne pricam dalje.

Nego malo su ima diskutabilne odredbe.

"Prilikom prijave štete neophodno je dostaviti zapisnik o izvršenom uviđaju. Zato je važno, da bi se naplatila šteta, odmah prijaviti policiji štetu nastalu usled saobraćajne nesreće i zahtevati izvršenje uviđaja. To treba uraditi u periodu u kome je moguće učesnicima u nesreći izmeriti nivo alkohola u krvi. Vozač ne sme da napusti mesto nesreće bez dozvole policije! Pravo na naknadu gubi se ako je vozilom upravljala osoba bez važeće vozačke dozvole, ako je bila pod uticajem alkohola ili narkotika, ako je nesreća nastala usled prolaska na crveno svetlo ili usled preticanja na mestima gde je to izričito zabranjeno. U slučaju da je vozač namerno izazvao nesreću, takođe  se gubi pravo na pomoć osiguranja."

Drugaru se desilo bas slucaj da je sveknuo neku dzukelu u nekoj nedodjiji u 2h ujutro. I imao problem sto nije mogao da saceka policiju u toj zapizdini.

Ovo sto sam podebljao. Pa koji ce mi kasko ako mi isplacuje samo i samo ako nisi kriv nizasta! pa budalastina. Ako nisi kriv onda ces svakako da naplatis od osiguranja tog ucesnika koji jeste kriv!!!!

Kasko ti i treba da ne lupas glavu i da kada se i desi ne daj boze nesreca tvojom nepaznjom da mozes da budes pokriven!

Ovo je potpuni debilizam.

Link to post
Share on other sites

Možeš da budeš kriv i ako nisi prošao na crveno i pretekao na punoj :D. Tipa skucao si se u nekoga, prošao na stop i slično. TO mi je ok, ne pretičem na punoj, i bar svesno ne prolazim na crveno (nisam siguran da sam ikada i prošao). Za vožnju u alkoholisanom stanju je više nego pametno ne voziti (ne vezano za kasko, jednostavno commond sense). Ja mislim da ni jedan kasko ne vredi ako si vozio pod uticajem alkohola i narkotika. Isto tako bez zapisnika, nisam siguran (ponavljam nisam siguran). 

Meni deluje logično da ako me neko spizdi na parkingu, da je ok bez zapisnika ... ali opet kako oni da znaju da li je i koji slučaj ... nisam pametan :D 

Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj sta sam podvukao i podebljao. Naravno da niko ne pokriva ako si pijan ili drogiran.

Naravno da niko barem ne ja ne prolazim na crveno, gledam gde preticem.

Ali nemoj da mi kazes da ne moze da ti se desi da pretices preko pune ma makar i neki trakotor itd...

 

Link to post
Share on other sites