E46: Benzinci i pouzdanost.


Recommended Posts

10 hours ago, 777.boban said:

I ja sam tako pricao dok nisam seo u dizela,doduse i benzinci i dizelasi imaju prednosti i mane,valja imati i jedan i drugi,sto se tice zvuka traktora nema toga,sestaci su jako tihi da jednostavno nemate utisak da vozite dizel,ubrzanje je kod dizela mnogo bolje,potrosnja je manja(racunaj da i taj plin moras da platis da bi ga ugradio,atest,nema gepeka itd)Tako da dilema oko toga je samo mlacenje prazne slame

Turbodizel slicne kubikaze u odnosu na neki atmosferac(a o kojima se raspravlja) ce svakako bolje ubrzavati. To datira iz tog perioda, kada su dizeli nesumnjivo uznapredovali kod vecine auto brendova, pogotovo kod Bavaraca, Medjutim, sada su stvari opet drugacije. Ako se uzme u obzir da je potrosnja jednog modernog  turbo benzinca ne tako velika u  odnosu na slicni moderni turbo dizel, jasno je ko je isplativiji ako se gleda po perfomansama.

Link to post
Share on other sites

Pun gepek delova kao u stara dobra vremena + laptop i pravac moree

U godini kad je porse ugurao prvi dizel u panameru, BMNW se uveliko hvalio da je 320d najprodavaniji model ikada, ko je tu ispao si.a a ko dasa vidite sami.

Samo jos ovi dunsteri iz audija da uguraju jedan dizel u Lambo i pesma.

Link to post
Share on other sites

Evo ovako, da kupujem nov auto verovatno dizel, a polovan dizel star 10+ god sa 200k km ( u najboljem slucaju ) ne bih razmatrao jedino da mi prodavac prilozi racune od turbine, zamajca itd. Na caletovoj astri h 1.9 150ks je pre ned dana otisao zamajac, 70 hiljada popravka, meni na 318ci to ne moze da se desi... Da ne pricamo da ima jos skupih kvarova koji mogu da ga pogode... Ja za 70,000 motor ceo promenim

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites