BMW E91 touring sport


Recommended Posts

Narode skoro sam uzeo E91 touring M paket opreme 2006 god, imam problem sa dpf filterom izbacuje mi gresku, i malo je bucniji pretpostavljam da je zapusen.

Potrebna mi je pomoc sta da radim i kako gledao sam snimke na youtube kako se cisti pa me yanima da li je to ok i da li je pametno to raditi?

Ako neko ima neki savet snimak slike sta god dobro bi mi doslo posto imam svoju radionicu a i sigurniji sam kad to sam odradim nego da mi neko drugi fuserice i ceprka po autu.

unapred hvala ;)

Link to post
Share on other sites

Spojis na diagnostiku verovatno ima mogucnost regeneracije

Preporucujem ako se radi regeneracija da pricekate dok se ne zavrsi cisto radi preventive

Ako ne uspije uvjek imas mogucnost da ga mehanicki uklonis , pa i softverski

Ili ako ti je bas merak i ne uspije regeneracija skini dpf pa nosi na neko ciscenje ...

Ja znam sta bi radio da je moj :)

Pozdrav

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

hvala vam puno probacu sa tecnoscu za ciscenje dpf filtera marke wynns pa ako ne uspe onda se skida pa se salje na ciscenje.

za sad povremeno na svakom startovanju auta na nekih 6-10km izbaci obavestenje da je dpf zaprljan i da treba proveriti u bmw servisu. i posle toga cuti. kad ga ugasim i opet upalim opet izbaci obavestenje al auto ide normalno ne gusi ga ili slicno.

Link to post
Share on other sites

Iz licnog iskustva, 99% je uzrok neki kvar na motoru pa ne postoje svi uslovi da se regeneracija izvrsi. Retko kad se zaprlja sam od sebe osim ako ga ne vozis na jako kratkim relacijama pa ne moze da dostigne temperaturu za sagorevanje. Opet i zavisi koliko auto ima kilometara i kakav je motor itd. Po meni batali se tih aditiva uglavnom oni nece pomoci, pogotovo kad je sistem diagnostikovao zapusenost dpf. Plati dijagnostiku slicna je cena i znaces na cemu si. Proveri i grejace, relej grejaca ja sam imao taj problem pa nije hteo da radi regeneraciju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

vidim da su stari postovi, ali imam isti problem sa dpf. Bio na diagnostici i kad preko nje pokrene majstor regeneraciju izbacuje mu da ne moze da pokrene zbog greske kpalni na usisu. obrise greske i kad pokrene opet isto. Ja otisao danas i skinuo klapne, mada sve su bile ok i nije ni jedna bila ostecenja niti labava kad smo ih skinuli. Posto je danas subota idem opet u ponedeljak da vidimo da li je problem resen da moze da pokrene regeneraciju, mada cisto sumnjam.

Link to post
Share on other sites