320 110kw


Recommended Posts

Koliko je tacna potrosnja koji bord pokazuje,meni je sada na njemu 4,5l to je bilo otvoreni put Trstenik-Beograd a rekao bih da je trosio vise.I jos jedno pitanje da ne ovaram novu temu sedeo sam sa likom koji godinama vozi bmw rekao mi je prvo kod majstora da pogleda remenicu radilice i naravno menjam ako ne valja.Koliko to kosta original ima li neka zamenska koja je dobra?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napuni do cepa predji 100km , dopuni , izracunaj ;)

Link to post
Share on other sites

Nije bas 8 ali po mom racunanju ispada oko 6 otvorenog,ma neka trosi ne moze da ide onako dobro a da ne trozi,zanima me samo razlika izmedju borda i stvarne potrosnje

Link to post
Share on other sites

Moj na otvorenom putu, cetvoro ljudi u autu i skoro pun gepek na 120km/h oko 5.6-5.7 a na 150-160km/h oko 6.1-6.2 dok iskljucivo gradske voznje izmedju 8-9 L/100km (leti blize 8 a zimi blize 9).

Sto se remenice radilice tice kazu da je Corteco najbolja tako da sam i ja nju stavio po preporuci (mislim da je oko 140 evra).

Link to post
Share on other sites

I ja sam stavio Corteco a nisam prethodnu skontao da je losa pa kad mi je roknula u sred voznje pokidala i pk kais :) kosta izmedju 15000 i 20000 zavisi gde nadjes. A bord laze za sve pare imao sam limuzinu 320d i sada karavana 320dA i u jednom i drugom bord je lagao za nekih 25%

Link to post
Share on other sites

Kad je već otvorio čovek temu, a Dimke spomenuo baš ono što me kopka da priupitam.
Baš sam primetio da mi je potrošnja skočila u poslednje vreme, nekako se poklopilo dolaskom zime i sa tim što sam ja promenio gorivo koje sipam, pa sam baš hteo da pitam da li je normalno da hladnoća utiče tako na kola ili bi to mogao biti signal nekog potencijalnog problema, da ne kažem kvara, daleko bilo.

Letos je bord pokazivao 6.3 prosečnu potrošnju, a ja sam merio 6.7, sada pokazuje 8.5 a sigurno toliko i troši, mada nisam pokušavao da izmerim.
Inače kola su parkirana napolju, nemam garažu, tako da baš izložena temperaturi i vremenskim (ne)prilikama. A u pitnaju je 320d 100kw.

Link to post
Share on other sites

Jutros sam imao problem nije hteo da upali na -17 akumulator je nov,lampica za grejac svetli svega nekih 2sekunde.Inace prekljuce na -8 bez problema

Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ce ti auto zimi trositi vise goriva nego leti,treba mu vise vremena postigne radnu temperaturu,grejes se,ako vozis kratke relacije vecito je hladan i tako.Sto se goriva tice  i ono moze da utice,ja na primer najvise km predjem sa lukoilovim dieselom onim kao obogacenim,a najbolje mi ide na avio diesel. Inace meni e39 trosi 10 (grad)leti,zimi 11-12L. Na otvorenom pada na 7,moze i manje ali to je bljak. :)

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Stefan L. said:

svaka vama cast kad vam toliko trosi, meni taj auto nikad nije trosio ispod 8 litara gradske voznje, motor perfektan, tocak 17 i 18. Na putu 5.8 - 6. Zimi moze i do 10 litara da ide 2.0d 150ks

Dobro kazes..Sad moj automatik toliko i trosi :)

Link to post
Share on other sites

Isto i kod mene oko 10l cak i malo jace ali doduse kratke relacije pa ne postigne temperaturu.

On 1/8/2017 at 3:47 PM, Crimi said:

Jutros sam imao problem nije hteo da upali na -17 akumulator je nov,lampica za grejac svetli svega nekih 2sekunde.Inace prekljuce na -8 bez problema

Isti problem sam imao, garaza sve resila :)

Link to post
Share on other sites

Evo da ja prenesem moje utiske :

320d 150KS automatic

Sto se tice otvorenog,bila zima ili ne trosi oko 6l, da sad neracunamo u zarez ( to nista nemenja ).

Sto se tice grada,moj sad,trosi oko 10l mereno na 200km gradske voznje.Bord za to vreme pokazuje 9l.Znaci laze sada,trenutno za 1l,sto neznaci da ce biti tako I na leto.

Daleko od svega ovoga,zavisi I stil voznje.Sto kolega rece,nismo na VW forumu,tako da 2l dore gore uvek bilo I ostace :)

 

Sto se tice paljenja ujutru,moze da te zeza vise stvari : akumulator,grejaci,modul grejaca itd itd...

Mene trenutno zeza taj modul,i pali bez grejaca do minus 5,sve hladnije od toga mora na dogrevanje 5 min I pali,ostatak dana nemam problema,posto se motor inace sporije hladi ( sto je prednost BMWa zimi  :) )

Link to post
Share on other sites