320 110kw


Recommended Posts

sad mi je na -10 upalio bez problema obrnuo malo u uhvati,mozda sam ga zajebo jer mi akumulator tog dana otisao pa sam ga verglao malo duze onako jedva sa ispraznjenim.Sutra dan sam kupio novi ali bilo je -20 i stavrno jedva upalio,sada pali lepo ali nije -20 u svakom slucaju provericu grejace i ostalo.Necu se brukam ako mogu da vozim bmw kako treba vozim ako ne kupim opel i cutim

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako sam dobro razumeo taj modul regulise paljenje do -5,a posle toga to resavaju grejaci?

Meni je po ovim nizim minusima(-4,5,6,7) palio na pola kljuca ,sad kada je -15 i vise ,upali ali vergla duze ,da li to znaci da je meni problem u grejacima ili modulu? Akumjlator je nov.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Leka said:

Ako sam dobro razumeo taj modul regulise paljenje do -5,a posle toga to resavaju grejaci?

Meni je po ovim nizim minusima(-4,5,6,7) palio na pola kljuca ,sad kada je -15 i vise ,upali ali vergla duze ,da li to znaci da je meni problem u grejacima ili modulu? Akumjlator je nov.

Pali na pola kljuca jer nepali grejace.Grejace treba da pali tek na -5 I hladnije.Modul je taj,koji pusta struju I daje signal grejacima da treba da se aktiviraju.On ako neradi,nerade ni grejaci.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,ja sam novi ovdje!Sad da krenem problemom,imam e46 320d 110kw i poceo je da dimi bjeli dim odnedavno,pre neka dva mjeseca je uradjen servis kompletan i od tad krecu problemi,prvo su mi nasuli lose ulje,valvoline sugavi,posle nekih 2000 km upalila se lampica od ulja,zamjenim ulje i filter opet ali dimi li dimi,dali je od hladnoce to ili nesta drugo?

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, zorke83 said:

Pozdrav svima,ja sam novi ovdje!Sad da krenem problemom,imam e46 320d 110kw i poceo je da dimi bjeli dim odnedavno,pre neka dva mjeseca je uradjen servis kompletan i od tad krecu problemi,prvo su mi nasuli lose ulje,valvoline sugavi,posle nekih 2000 km upalila se lampica od ulja,zamjenim ulje i filter opet ali dimi li dimi,dali je od hladnoce to ili nesta drugo?

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Када је хладан дими бео сваки ауто....а ако је нешто друго хоће ако меша воду,троши уље...ако си заменио први пут после куповине може да буде оно најгореее

Link to post
Share on other sites

Ne gubi ulje,ne gubi antifriz,koliko sam vidio,kad dostigne radnu temperaturu opet dimi jbg,vozi normalno,vuce normalno,pali na -20 bez problema(napolju bude)

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, zorke83 said:

Ne gubi ulje,ne gubi antifriz,koliko sam vidio,kad dostigne radnu temperaturu opet dimi jbg,vozi normalno,vuce normalno,pali na -20 bez problema(napolju bude)

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Ako ne gubi ulje i vodu tj antifriz onda je samo do kondenza u auspuhu,meni auto na ovim temperaturama dimi non stop,ne prestaje,ali cim ode temperatura na nulu ili mali plus onda dim prestaje kada se ugreje motor

Link to post
Share on other sites

Na plusu nije dimio ili bar nisam primjetio,nemam nikakvih problema sa paljenjem ili vucom,isto sve,rodjak me iscimo sa tim dimom,a praticu ulje i antifriz pa cu viditi sta je!p.s ako kad budete u Bijeljini ne idite u servis Timko,propast teska

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Druze opusti se.Na ovim hladnocama auto jednostavno nemoze da ti postigne normalnu radnu temperature na nekim kracim relacijama 10-20km.A da se ohladi,dok puknes prstima.

Normalno je da dimi tj. da izbacuje paru/kondenz.Naveo si da nemas nikakvih simptoma koji ukazuju da neki defect,ako pali na -20,lepo radi vuce,ne trosi ulje I antifriz onda nemas cemu da se brines...

Zatvori prednju resetku sad preko zime,lakse ce se zagrejati motor,ali nemoj da zaboravis da je na prolece skines :)

Link to post
Share on other sites

Hvala na svemu,a sta bude nek bude,valjda nije nista,e nije mi palo napamet to sa resetkom,jbg ovo mi je prvi bmw,ranije sve vw i forda vozio :)

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
A lako se na dobro navici,mada jos se nisam rijesio fokusa [emoji4]

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pali grejace i pre -5,ja mislim da ispod +3 stepena upali,meni bar na e39 pali,juce sam u garazi dao kontakt da vidim koliko je stepani u garazi ako je napolju -22,bilo je +3 i na bordu sam video da je aktivirao grejace.

Relej grejaca je u nabavci 6300din u veleprodaji za firme i servise,ovako je od 8-12000 kod alonea.Ne isplati se kupovati polovne i placati ih 50e jer crkavaju.

Link to post
Share on other sites

Preključe sam imao i ja problem sa paljenjem. Posle 13-14 sati stajanja nisam uspeo da ga upalim. Akumulator nov.
Verglao sam ga 5-6 puta sve ukupno kod ga nisam ispraznio. Preko noći je bilo -17.

Otišao na posao, tamo nije djavo dao mira, uzmem iz firme službena kola odem kući i odmah ga upalim na kablove.

Produžio kod majstora koji mi inače servisira kola, čim sam mu rekao da nisam mogao da upalim prvo što mi je rekao da može biti problem modul ili grejači. Tek kada sam mu opisao detaljnije problem uzeo je u razmatranje i akumulator. Već par dana od kako je počeo ovaj minus, svako prvo paljenje u toku dana (a vozim ga svaki dan) on zavergla 2-3 puta poprilično sporo, i onda upali. Preključe je verglao još sporije i nikako nije uspevao da sastavi.

Pošto debil nisam poneo juče onaj džek za dijagnostiku, tek sutra ćemo da je odradimo i da vidimo da l izbacuje grešku za modul ili grejače. Inače reče mi za taj modul da se teže nabavlja, treba da se čeka. A ja se nadam da ako postoji problem da će biti u akumulatoru. Pod garancijom je. :D

 

Kad sam se već raspisao, da pitam nešto konkretno. Kada se otvaraju suvozačeva vrata nekad prijavi da su vrata otvorena i upali svetlo u kabini, nekad ne. Pretpostavljam da kontakt zeza, mogu li šta da uradim vezano za to pa da radi kako treba? Nije neka bitna stavka, sitnica je, ali nervira.

Link to post
Share on other sites

Ako ti sporo vergla tj tesko onda je baterija.Tako je bilo kod mene,dok nisam stavio novu.

Modul mozes da porucis,ceka se do 7 dana,nekad i sutradan.

U 99% crkne modul,po meni kvalitet elektronike odnosno tih zica je malo jaci.Dosta su tanke i hoce da dodje do prekida ali opet bolje nego polovan koji moze sutra da ti rikne.

Ja sutra ugradjujem nov pa cemo videti.Nebi smelo da ima problema.

Link to post
Share on other sites

Taj modul sam ja uzeo pre tri godine u BMW LINE za 55e koliko mi se cini BERH marka koja se i fabricki ugradjuje i promjenio sva 4 grejaca BERH al od zimus mi dva grejaca ne rade kako kaze dijagnostika,vjerovarno sam stavio neke falsare mada su kostali 11e po komadu... Sad pali al sa dva grejaca...Pre dva jutra temperatura je preko noci  spala na -27c a preko dana je bila -18c al posle dva verglanja sastavio je (akomulator star 2 godine 72amp)

 

Link to post
Share on other sites

Kod mene pali bez problema,i na -18 upali posle dva tri okreta ali koristim taktiku sa forda,dva tri puta okrenem kljuc da vise puta grijaci odrade i pomaze mi ali kad radi na leru radi na neki 800 obrtaja i sav se trese i nervira me to,mogu li ja da mu pojacam ler gas ili mora mehnicar to?

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, zorke83 said:

Kod mene pali bez problema,i na -18 upali posle dva tri okreta ali koristim taktiku sa forda,dva tri puta okrenem kljuc da vise puta grijaci odrade i pomaze mi ali kad radi na leru radi na neki 800 obrtaja i sav se trese i nervira me to,mogu li ja da mu pojacam ler gas ili mora mehnicar to?

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Trese se zato sto ti ne valjaju grejaci,a ler ne mozes da podignes,racunar je zaduzen za to,nema sajle jbg :)

Link to post
Share on other sites