Recommended Posts

50 minutes ago, Aleksa Aničić said:

Hteo sam jos da pitam na koliko km je pogodno raditi mali servis ? 
I jos jedno sto se tice greske (lampica za motor),pre neki dan sam uzeo da proverim ulje cisto bzv i lepo vratio onaj merac, posle toga palim auto i pali se lampica.
evo sija vec 3 dana.jel ima neko predstavu sta je ?
Cudno mi je sto je sto se odmah nakon proveravanja ulja ukljucila.

U zavisnosti od kilometraze i opsteg stanja motora. Obicno se "mali" servis radi na 10 000-15 000 km ako se toci cista sintetika, sa zamenom filtera ulja a nije lose pretresti ni ostale filtere. Pre svega filter vazduha i polena. AKo se sipa polusintetika 10w40,obicno se mali servis radi do 10 000km.

Na koju lapmicu konkretno mislis ? Jel na ovu :

maxresdefault.jpg

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Aleksa Aničić said:

Hteo sam jos da pitam na koliko km je pogodno raditi mali servis ? 
I jos jedno sto se tice greske (lampica za motor),pre neki dan sam uzeo da proverim ulje cisto bzv i lepo vratio onaj merac, posle toga palim auto i pali se lampica.
evo sija vec 3 dana.jel ima neko predstavu sta je ?
Cudno mi je sto je sto se odmah nakon proveravanja ulja ukljucila.

Nema veze sa proverom ulja,zakaci ga na diagnostiku

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Kad bi za promenu vlasnici menjali dotajale delove, ne verujem da bi svetlelo :)

Ako ti je otisla sonda pre katalizatora, bolje je menjaj, ici ce ti auto malo losije, dici ce potrosnju, a vremenom ce zeznuti i katalizator.. 

Link to post
Share on other sites

Imam osecaj da slabije ide , a sto se tice potrosnje msm da je povecana . Mzd mi se cini a mzd i ne .
Samo mi je receno da je lambda sonda, da li neko moze da me uputi sta i kako sto se tice toga,koliko sam razumeo ima jedna pre i posle katalizatora ? 
i jos jedno pitanje koji antifirz ide za moj auto , malo pre mi se upalila lamica za rashadnu tecnost.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupio sam MF volan.Odlicno se uklopio,veoma dobro je ocuvan.Postavicu jos slika ovih dana , cim auto dodje sa dubinskog.

image.jpg

image.jpg

Imam dosta pitanja,nadam se da cu dobiti odgovor barem na neka :D
1.Povezao sam volan ,tj samo ona 2 dzeka , medjutim ne radi ni muzika i ne sijaju dugmici .
Video sam da ima puno tema oko ove price ali ne znam da li imaju veze u mom slucaju , posto je meni bio obican volan bez funkcija.
Koliko sam razumeo preko volana mogu upravljati  3 stvari 
-telefon (video sam za neko povezivanje preko bluetooth-a, hteo bih i to da uradim )
-kontrola muzike (to naravno da povezem )
-Tempomat (cuo sam da ide zatezac sajle (posto je meni 2001) i jos svasta nesto , ne znam koliko se krecu delovi za to , ali ako je povoljno  i to bih povezao )
Ukoliko imate neke teme,yt klipove , tekstove slobodno okacite,ukoliko neko na forumu radi povezivanje svih ovih stvari neka se javi . :)

2. Ako neko moze da mi pogmone da povezem AUX kabal na stariji tip CD pleyera ili ako bi neko hteo zamenu ili nesto slicno za onaj sto ima dzek za AUX.

3.Vratio sam termometar spoljne temp u svoje leziste ali i dalje pokazuje 50 C , ne odmah u pocetku , vec posle 5-6 min .Ne znam sta jos da pogledam .
 

4.Ukoliko neko prodaje naslon za ruku za e 46 , ova krem boja ,neka se javi.

5.Pokusao sam da izbrisem ovu gresku sa air bag ali i dalje sija , cuo sam da ima neki ponistivac greske koji se samo prespoji sa onim dzekovima ispod suvozacevog sedista.
 

6.Koje su cene parking senzora za e 46 i da li je povezivanje komplikovano . ukoliko neko prodaje neka se javi .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Povezao sam volan,radi samo muzika i sija , tempomat nisam hteo da povezujem,nema potrebe.

Otisao do Cacka u servis bmw kum i povezao , 4000 i taman mi sredio gresku za airbag.

Lambda sondu sam narucio , kada to budem zamenio necu imati bilo kakvu gresku.

Trazim M branik i naslon za ruku i to je to . pa krajem sledece godine dolazi drugi auto.

0-02-05-2cb4fb83ccc25b0f3530e4328d23ad00

 

Link to post
Share on other sites