BMW e61 520d LCI 2007.


Recommended Posts

Pravo pitanje! Jedino ako čovek nema zeleni karton, a ne isplati mu se da ga uzima za jedan prelazak preko. Ako je već češće tamo onda je to druga stvar. Ja sam bio u Loznici za Uskrs i sipao sam gorivo preko. Plin je oko 54 din/lit, a benzin oko 117. I tamo i ovde NIS pumpa. Dakle, razlika u ceni samo zbog akciza. A što se tiče karavančeta - prva liga!!! Svaka čast, sve pohvale!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sipao sam gorivo ali dva dana posle. ;) Taj dan sam, zbog velike guzve, presao most peske kako bih se video sa drugarima koji su mi iz Svajcarske doneli Parrot MKi 9100 kojeg planiram da ugradim u auto. :) 

 

Kada sam ga vec pomenuo, jel ima neko iskustva sa ugradjivanjem tog uredjaja u e60 ? Da li mi treba neki dodatni prikljucak ili je sve plug & play ?

 

IMAG4301_zps9wpznfsz.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas sam se malo zaigrao i zamenio sledece stvari :

2 x Sachs prednji amortizeri (32.000 dinara)

2 x Lemforder solje amortizera (5.100 dinara)

2 x Kayaba manzentne i odbojne gume amortizera (1.700 dinara)

2 x FAG lezajevi prednjeg tocka (27.000 dinara) 

Usluga servisa je bila 7000 dinara. 

_________________________________________________________________________________

UKUPNO : 72.800 dinara :) 

 

Ovu igranku sam poceo tako sto sam kupio 2 FAG lezaja jer mi je levi poceo lagano da bruji pa me je to prilicno nerviralo. Danas sam imao zakazan servis. Kada je majstor skinuo levi lezaj, video sam da su odbojne gume amortizera pocele lagano da pucaju, desna narocito. Bacio sam pogled u amortizere i video da je na njima fabricka BMW nalepnica sa datumom 04.07., sto je znacilo da amortizeri nisu nikada menjani a na satu je bilo nepunih 212.000km. Kad je bal, nek je maskembal, rekoh u sebi, progutah knedlu i narucih navedene delove. Majstor mi je rekao da ne treba da ih menjam jer su amortizeri ok, da rade dobro i da nisu popustili ali ja sam vec odllucio.

 

4_zpsk0p5o4jb.jpeg

1_zpsnbkefhjg.jpeg

3_zpspjmoxxis.jpeg

2_zpsnryrbidg.jpeg

6_zpstvftrtra.jpeg

5_zpsktdxo2ok.jpeg

 

 

Laksi za okruglo 600e ali ne mogu reci da nisam zadovoljan. 

 

P.S. Fotografije Parrot uredjaja cu postaviti cim se setim da ga fotografisem. :)  

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Fotkano telefonom pre par dana u kasnim popodnevnim satima. ;)

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

P.S. Raspali photobucket (namerno malim) je skinuo sve fotografije. Videcu da ugrabim vremena i da, makar neke, vratim u temu. 

Link to post
Share on other sites
Bomba!
Ovo je 18-ca ili 19-ca na njemu? Primer kako ruzan auto moze da bude bas ali bas lep. Zato se meni taj e61 i svidja, samo jedan detalj labud ili samo jedan detalj i trash.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hvala. Felne su od 18". Original BMW M za seriju 5, nisu kopije. Evo jedna fotka od danas. ;)  

 

P.S. Meni E61 nije ruzan. Za ovim mojim se okrenem bar dva puta kada izadjem iz njega. ;) 

 

BMW1.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
On 10/27/2017 at 11:49 PM, Zeljkamp said:

P.S. Meni E61 nije ruzan. Za ovim mojim se okrenem bar dva puta kada izadjem iz njega. ;) 

To je ono što je najbitnije u celojpriči, da se tebi svidi :)

Auto je puška 10 od 10!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dragane, kako si zodovoljan sa Sachs amortizerima koje si zamenio proletos? Znam da je Sachs prva ugradnja ali kazu da je ta OEM varijanta malo drugacija od ovih zamenskih sto ima kod nas po radnjama. Ako nije tajna gde si ih kupio? Resio sam da zamenim amorte ali citajuci po netu sam se malo isprepadao i ne znam dal da cackam mecku. Te pazi da nije, spanac, rumun, turcin, ovaj onaj... ispade velika lutrija da ti ne uvale bofl robu

Link to post
Share on other sites

Generalno, zadovoljan sam sa amortizerima. Kupljeni su i BMW Line-u i zamenio sam ih iako su mi originalni bili dobri. Kada sam ih kupovao, na par mesta su mi rekli da samo Saschs amortizeri rade dobro na ovom autu i da sve ostalo, jednostavno, nije to to. Garanciju sam dobio i iskreno se nadam da necu imati potrebe da je aktiviram. 

Link to post
Share on other sites

Mene zanima sta ti to znaci rec "garancija"" evo recimo u tvom slucaju ko tebi garantuje za sta i kako?  Udarices na krater neki od rupe i jel ti onda vazi garancija?

Primetio sam da se dosta vas hvata za rec garancija i mene zanima objasnjenje recimo za amortizere i to kako ces da je aktiviras i ko ce da ti uvazi?

Link to post
Share on other sites

Uvazice je prodavac, kao i za svaki drugi nov deo za koji imam fiskalni racun.  Ako pokusaju da vrdaju, znam da budem prilicno uporan da dobijem ono sto sam posteno platio i sto mi zakon garantuje. 

Link to post
Share on other sites

Prvo nije garancija nego saobraznost, garancija je samo na tehnicke uredjaje. Drugo prodavac ti daje proizvodjacku saobraznost, i u slucaju da deo nije saobrazan mozes dobiti drugi, ili povrat novca kad on to isto dobije od proizvodjaca. Ali, uvek ima ali, delovi koji se reklamiraju se salju na ekspertizu da bi se prodavac zastitio, pa ako tamo neko utvrdi da si krno u rupu i pokrivio amortizer jedino sto ces dobiti je ponuda za nov.

Zakon ti u stvari vrlo malo garantuje jer sve upucuje na obligacione odnose izmedju prodavca i kupca. Naravno uvek mozes da se obratis nekoj agenciji, ukoliko ti ne smeta da budes bez reklamiranog dela dok to traje, a ume da potraje. Ako hoces mogu da ti posaljem zakon na mail, ima raznih gluposti u njemu, mada naleti se i na neku zanimljivost.

 

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da mi saljes zakon, hvala. Normalno je da necu reklamirati deo koji se pokvario usled nepravilnog koriscenja i fizickog ostecenja. Ako budem imao problema sa delom koji nije dobar usled normalnog koriscenja i eksploatacije, onda cu se, kao sto rekoh, potruditi da dobijem ono sto mi sleduje. Nije mi problem ni da sacekam da se ceo proces zavrsi jer su mi orginalni amortizeri ispravni i stoje odlozeni u Saschs kutiji  u garazi. ;)

 

 

Pre izvesnog vremena montiran zimski set sa novim gumama. Jedva cekam prolece. :) 

 

IMG_9021-_HDR_Default.jpg

IMG_9027-_HDR_Default.jpg

Link to post
Share on other sites

Ponovo sam uzeo Savu jer sam sa letnjim setom prilicno zadovoljan. Ove zimske su takodje dobre. Lepo se voze, nisu preterano bucne itd. Cak mi se i sara svidja. Videcemo kako ce se ponasati po snegu kada i ako padne. :) 

 

Sava Eskimo HP2

 

Sava-Eskimo%20HP2-195-55-R16-full-13923-

Link to post
Share on other sites